اخبار
گلف - دست نوشته | می خواهم بسیار زنده بمانم!
دست نوشته | می خواهم بسیار زنده بمانم!
نوید شاهد - در دست نوشته ای که از شهید دوران اسارت "غلامحسن اکبری زیارانی" به جا مانده، آمده است: «می خواهم بسیار زنده بمانم تا اساس ظلم را بَرکنم و پس از پیروزی وقتی به درگاه خدای بزرگ شتافتم، او مرا به پیش خود برده و از من راضی باشد.»
نوید شاهد
گلف - اوحدی: بیش از 140 نفر در راه مبارزه با بیماری کرونا شهید شده اند/ ابلاغ آیین نامه شهدای سلامت با عنوان "در حکم شهید"
اوحدی: بیش از 140 نفر در راه مبارزه با بیماری کرونا شهید شده اند/ ابلاغ آیین نامه شهدای سلامت با عنوان "در حکم شهید"
سعید اوحدی در برنامه تلویزیونی "دستخط" درباره چگونگی انتخاب به عنوان رئیس بنیاد شهید، مظلومیت خانواده شهدی مدافع حرم، آیین نامه شهدای سلامت و شهادت مدفعین سلامت و همچنین ناگفته های فاجعه منا توضیحاتی داد.
تسنیم
گلف - مسابقه کتاب خوانی "صبر زرد" در استان همدان
مسابقه کتاب خوانی "صبر زرد" در استان همدان
نوید شاهد_ اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان به مناسبت سی امین سالگرد ورود آزادگان به میهن اسلامی، مسابقه کتاب خوانی "صبر زرد" را برگزار می کند.
نوید شاهد
گلف - جانفشانی شهدا و ایثارگران درسی ماندگار برای حفظ اعتلای نام اسلام و انقلاب در جهان است
جانفشانی شهدا و ایثارگران درسی ماندگار برای حفظ اعتلای نام اسلام و انقلاب در جهان است
نوید شاهد - اسدالله تولیده مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در این دیدارها ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: جانفشانی و ایثار شهدا و ایثارگران، درسی ماندگار از بزرگ مردان این مرز و بوم، برای حفظ اعتلای نام اسلام و انقلاب در جهان است و تلاش امروز همه ما بر این است تا امانت داران ...
نوید شاهد
گلف - اسنادی از شهید بسیجی "وحید محمدی اراکی"
اسنادی از شهید بسیجی "وحید محمدی اراکی"
نوید شاهد - شهید «وحید محمدی اراکی» به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و یکم مردادماه سال 1367 با سمت تیربارچی در پاسگاه زید عراق بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید. اسناد و مدارکی از این شهید گرانقدر در دست داریم که نوید شاهد اقدام به انتشار آن کرده است.
نوید شاهد
گلف - شهید "وحید محمدی اراکی" به روایت تصویر
شهید "وحید محمدی اراکی" به روایت تصویر
نوید شاهد - شهید «وحید محمدی اراکی» یکی از بسیجیان شهرستان ری بود که یکم مردادماه سال 1367 با سمت تیربارچی در پاسگاه زید عراق به دیار الهی شتافت. در ادامه تصاویری از این شهید را می بینید.
نوید شاهد
گلف - تقدیرنامه ای به دستخط امام خمینی(ره) به بسیجی شهید "وحید محمدی"
تقدیرنامه ای به دستخط امام خمینی(ره) به بسیجی شهید "وحید محمدی"
نوید شاهد - شهید «وحید محمدی اراکی»، از نوجوانان بسیجی شهر ری بود که به پاس تلاش هایی که انجام داده بود تقدیرنامه ای به دستخط امام خمینی(ره) دریافت کرد. نوید شاهد به مناسبت سالروز شهادت این شهید تصویر تقدیرنامه را منتشر کرد.
نوید شاهد
گلف - شاید به منزل نرسیم!
شاید به منزل نرسیم!
نوید شاهد - «مهدی گفت: ماشین را نگه دارید که من می خواهم نماز بخوانم، گفتیم:صبر کن برسیم منزل، نماز را آنجا بخوان، گفت:شاید به منزل نرسیم! ...» آنچه می خوانید بخشی از خاطرات خواندنی شهید "مهدی شالباف" است که تقدیم حضورتان می شود.
نوید شاهد
گلف - سند آسمانی از شهید "قربان جهانتیغ"
سند آسمانی از شهید "قربان جهانتیغ"
نوید شاهد _ نوید شاهد گلستان همزمان با نزدیک شدن سالروز شهادت شهید جهانتیغ اقدام به انتشار سند آسمانی از این شهید والامقام نموده است که در ادامه می بینید.
نوید شاهد
گلف - از سخت ترین شکنجه عراقی ها در اسارت تا شادی اسرا با شنیدن خبر آزادی
از سخت ترین شکنجه عراقی ها در اسارت تا شادی اسرا با شنیدن خبر آزادی
نوید شاهد - «شوک الکتریکی بدترین شکنجه عراقی ها در اسارت بود، آنها گیره هایی همانند گیره نوار قلب به نوک انگشتان اسرا وصل می کردند و سپس دستگاه را می چرخاندند تا تولید برق کند و همین موجب لرزیدن همه اندام بدن می شد و دیگر اینکه اسرا را وارونه از پنکه سقفی آویزان می کردند و پنکه را می چرخاندند ...» ...
نوید شاهد
گلف - آخرین یادگاری شهید تخم افشان برای مادر
آخرین یادگاری شهید تخم افشان برای مادر
نوید شاهد _ شهید "سیدحسن تخم افشان" در آخرین نامه اش به مادر خود می نویسد: « مادرجان من به همراه این نامه یک پیراهن به عنوان یادگاری برایت می فرستم.»
نوید شاهد
گلف - حاج صادق روشنی، جانباز شیمیایی دفاع مقدس: کربلا نقطه اوج معرفت است
حاج صادق روشنی، جانباز شیمیایی دفاع مقدس: کربلا نقطه اوج معرفت است
نوید شاهد _ امروز که بیمار کرونایی تنها چند روز را با سختی نفس می کشد و هر لحظه جان خود را از دست رفته می پندارد، باید بیشتر بتوانیم جانبازان شیمیایی را درک کنیم، جانبازی که سال هاست تنگی نفس جان و روحش را می آزارد. به همین بهانه نوید شاهد گلستان گفتگویی جذاب و خواندنی با این جانباز هشت سال دفاع ...
نوید شاهد
گلف - آزادگان الگوهای راستین صبر و استقامت هستند
آزادگان الگوهای راستین صبر و استقامت هستند
نوید شاهد _ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان اظهار داشت؛ آزادگان الگوهای راستین صبر و استقامت و همچنین نماد حقانیت ایران اسلامی در برابر استکبار هستند.
نوید شاهد
گلف - معرفی کتاب «نام تمام کشتگان یحیاست»
معرفی کتاب «نام تمام کشتگان یحیاست»
نوید شاهد - کتاب «نام تمام کشتگان یحیاست» زندگینامه تعدادی از شهدای گرانقدر استان ایلام است که به قلم "محمد علی قاسمی" نویسنده توانمند استان، گردآوری و نوشته شده و توسط نشر شاهد به چاپ رسیده است.
نوید شاهد
گلف - نیروهای کومله به جان هم افتاده اند! | نامه ای از دانش آموز بسیجی+ دستخط
نیروهای کومله به جان هم افتاده اند! | نامه ای از دانش آموز بسیجی+ دستخط
نوید شاهد _ شهید "ابراهیم عقیلی" در نامه ای به خانواده اش می نویسد: « از آن موقعی که ما به جبهه آمده ایم هیچ درگیری بین ما و دشمن به وجود نیامده. بین نیروهای کومله تفرقه ایجاد شده است. آنها به جان هم افتاده اند.» در ادامه متن کامل این نامه را بخوانید.
نوید شاهد
گلف - دشمنان از مساجد مى ترسند
دشمنان از مساجد مى ترسند
شهید «ولى الله مصطفى زاده» در وصیتنامه خود خطاب به مردم مى گوید:«مساجد را هیچ وقت خالی نگذارید، زیرا دشمنان اسلام از همین مساجد می ترسند». گزیده وصیتنامه این شهید بزرگوار را در نوید شاهد مازندران بخوانید.
نوید شاهد
گلف - تصاویری از دانش آموز شهید "ابراهیم عقیلی"
تصاویری از دانش آموز شهید "ابراهیم عقیلی"
نوید شاهد _ شهید عقیلی دانش آموز بود که با عضویت در بسیج عازم جبهه های نور علیه ظلمات شد. او پس از جانفشانی های فراوان در فاو عراق بر اثر اصابت ترکش به سر به شهادت رسید.
نوید شاهد
گلف - ویژه نامه دانشمند هسته ای شهید "داریوش رضایی نژاد"
ویژه نامه دانشمند هسته ای شهید "داریوش رضایی نژاد"
نوید شاهد - ویژه نامه دانشمند هسته ای شهید "داریوش رضایی نژاد" از شهدای مرداد ماه استان را برای مخاطبان خود منتشر می کند. این ویژه نامه شامل زندگینامه، خاطرات، دلنوشته، مصاحبه، معرفی نرم افزار چند رسانه ای، یادواره، گفتگو ... این شهید والامقام است.
نوید شاهد
گلف - عکس/ همایش بین المللی لشکر فاطمیون
عکس/ همایش بین المللی لشکر فاطمیون
همزمان با روز ملی مقاومت،همایش بین المللی لشکر فاطمیون پنجشنبه 23 مرداد 99با حضور چهره های مقاومت منطقه و سخنرانی آیت الله شیخ عیسی قاسم و مدیحه سرایی سید مهدی رسولی در حرم مطهر رضوی برگزار شد.
مشرق نیوز
گلف - خاطرات آزادگان و شهدا نه به یک شخص بلکه به یک نسل تعلق دارد
خاطرات آزادگان و شهدا نه به یک شخص بلکه به یک نسل تعلق دارد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «ممد یزدی» خاطرات جانباز و آزاده یزدی، محمد دهقانی فیروزآبادی، است. این کتاب به اهتمام یوسف بدرالدین در 14 فصل به نگارش درآمده است. محمد دهقانی فیروزآبادی در عملیات فتح المبین، درحالی که به شدت مجروح بود، به اسارت نیروهای عراقی درآمد. سال های اسارت این آزاده ...
خبرگزاری کتاب ایران
گلف - پدر شهیدان "محمدی اراکی" آسمانی شد
پدر شهیدان "محمدی اراکی" آسمانی شد
نوید شاهد - مرحوم حاج ذبیح الله محمدی اراکی پدر گرامی شهیدان «حامد» و «وحید» از شهدای شهرستان ری، پس از گذشت سال ها تحمل درد و رنج دوری از فرزندان خود، آسمانی شد.
نوید شاهد
گلف - اسنادی از شهید "مجید شایسته"
اسنادی از شهید "مجید شایسته"
نوید شاهد - به مناسبت درگذشت پدر شهید "مجید شایسته" پایگاه اطلاع رسانی اسنادی نوید شاهد شهرستان های استان تهران اقدام به انتشار اسنادی از این گرانقدر کرده است.
نوید شاهد
گلف - معرفی 2 شهید گمنام شهرستان کمیجان
معرفی 2 شهید گمنام شهرستان کمیجان
نوید شاهد در این خبر به معرفی مقبره شهدای گمنام واقع در شهرستان کمیجان که مدفن 2 شهید گمنام از دوران هشت سال دفاع مقدس می باشد؛ پرداخته است.
نوید شاهد
گلف - نجات از شر فتنه های دشمن، نیازمند بازخوانی فرهنگ دفاع مقدس
نجات از شر فتنه های دشمن، نیازمند بازخوانی فرهنگ دفاع مقدس
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: برای ساختن و آبادانی کشور، عبور از بحران های پیش رو و از همه مهمتر نجات از شر فتنه های دشمنان نیازمند بازبینی و بازخوانی فرهنگ دفاع مقدس هستیم و امروز چهل سالگی دفاع مقدس یک فرصت ارزشمند است.
ایسنا
گلف - پیکر پسرم را با یک نشانه شناسایی کردم
پیکر پسرم را با یک نشانه شناسایی کردم
نوید شاهد - مادر شهید "کمال سودبخش" در خاطره ای می گوید: «پس از شهادتش، پیکر کمال و هم رزمش سوخته و تکه تکه شده بود و اصلاً قابل شناسایی نبودند. وقتی آنها را به شیراز آوردند، دیگر از شناسایی آنها قطع امید کرده بودیم...» متن کامل خاطره این شهید بزرگوار را در نوید شاهد بخوانید.
نوید شاهد
گلف - انتظار در ایوان خانه
انتظار در ایوان خانه
همسر شهید "شهباز کوچک" در خاطره ای می گوید: «آن روز یکی از روزهای نوروز بود. حیاط را با آب و جارو شستم و زیراندازی در ایوان حیاط پهن کردم، ناگهان صدای در زدن به گوشم رسید...»[ متن کامل خاطره این شهید بزرگوار را در نوید شاهد بخوانید.
نوید شاهد
گلف - نصب تصاویر 80 شهید در سطح شهر گرگان به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس
نصب تصاویر 80 شهید در سطح شهر گرگان به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس
نوید شاهد _ دادبود گفت: به مناسبت بزرگداشت نام شهدا، تصویر سرداران شهید، شهدای حرم و مدافع سلامت را در اماکن مختلف شهری نصب کنیم که تاکنون 40 تصویر نصب شده و 40 تصویر نیز در سطح شهر گرگان در آینده نصب می شود.
نوید شاهد
گلف - امضای تفاهم نامه 2500 شغل برای ایثارگران لرستان
امضای تفاهم نامه 2500 شغل برای ایثارگران لرستان
معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به منظور امضای تفاهم نامه تأمین زمین و ساخت 3000 واحد مسکونی و ایجاد 2500 شغل به منظور ساماندهی اشتغال و کارآفرینی ایثارگران به استان لرستان سفر کرد.
ایسنا
گلف - گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان گامی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است
گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان گامی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است
نوید شاهد _ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان با اشاره به اهمیت گرامیداشت سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی اظهار کرد: گرامیداشت این روز می تواند گامی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد.
نوید شاهد
بیشتر