اخبار
گلف - سحری می خوردیم که خبر رسید مادر شهید شده ام!
سحری می خوردیم که خبر رسید مادر شهید شده ام!
همیشه 20 روز قبل از محرم دفترش را آماده می کرد و مداحی در آن می نوشت. الان هم جوانان و دوستانش می آیند و از روی همان دفتر روضه خوانی می کنند. در ایام ماه مبارک رمضان هم فعالیت های مذهبی داشت. بسیار باحیا بود. از ارتباط نابجا با نامحرم دوری می کرد. روی حجاب هم بسیار تأکید داشت. پسرم ارادت و علاقه ...
جوان آنلاین
گلف - رستگاری فوتبالیست تیم مهاجران جنگ زده آبادان در جزیره مینو
رستگاری فوتبالیست تیم مهاجران جنگ زده آبادان در جزیره مینو
مادرم از تصمیم ابراهیم برای گذراندن دوران خدمت در خوزستان ناراحت بود و می گفت نرو! شرایط جنگی است، اما ابراهیم بر تصمیمی که گرفته بود، پافشاری می کرد. می گفت اگر یک دقیقه از عمرم باقی مانده باشد می خواهم در زادگاهم جان بدهم. ابراهیم مجرد بود. در جزیره مینو خدمتش را ادامه داد تا اینکه بعد از 18 ماه ...
جوان آنلاین
گلف - اجکت نکرد تا هواپیمایش به روستا نخورد
اجکت نکرد تا هواپیمایش به روستا نخورد
چوپانان روستا می گفتند پیکر پاک سیدعلی، پس از سقوط هواپیما، بیش از 250 متر بر زمین کشیده و تکه تکه شد. » بازرگان فر، کمک خلبان سیدعلی هم نجات پیدا کرد و به درجه والای جانبازی نائل شد
جوان آنلاین
گلف - تلاش دشمن تفرقه انداختن بین مسلمانان است
تلاش دشمن تفرقه انداختن بین مسلمانان است
نوید شاهد - شهید "مهدی علی اكبری شریف آباد" در وصیت نامه خود آورده است: در راه پروردگار قدم بردارید و هرگز دشمنان بین شما تفرقه نیندازد، خود را برای تحمل رنجها و محبتها و ناکامیها وناروائیها آماده سازید.
نوید شاهد
گلف - کتاب" محور سومار" رونمایی شد
کتاب" محور سومار" رونمایی شد
نوید شاهد- همزمان با 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران کتاب" محور سومار" روایت سرتیپ دوم باز نشسته " عبدالحسین احمدیان " با حضورفرمانده قرارگاه عملیاتی در غرب کشور امیر سرتیپ فرهاد آریانفر رونمایی شد.
نوید شاهد
گلف - استان مرکزی شهدای شاخص بسیاری از ارتش تقدیم انقلاب کرده است
استان مرکزی شهدای شاخص بسیاری از ارتش تقدیم انقلاب کرده است
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت:نقش آفرینی ارتش در طول 42 سال گذشته در صحنه های مختلف نشان دهنده آمادگی این نیروی خدوم در برابر حوادث مختلف است و ارتش در طول این سال ها به خوبی نشان داده که در راه تحقق آرمان های نظام اسلامی و ملت ایران آماده هرگونه مجاهدت است.
ایسنا
گلف - حماسه آفرینی های ارتشیان، برای همیشه در اذهان مردم باقی می ماند
حماسه آفرینی های ارتشیان، برای همیشه در اذهان مردم باقی می ماند
نوید شاهد- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به خدمات ارتش در کشور، گفت: ارتشیان قهرمان در دوران دفاع مقدس در کنار سپاه و بسیج بزرگترین حماسه ها را خلق کردند و بعد از جنگ هم ارتش همواره در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی حضور داشته و جانفشانی ارتشیان در ایام کرونا، سیل و زلزله ...
نوید شاهد
گلف - پیام توییتری محسن رضایی به مناسبت روز ملی ارتش
پیام توییتری محسن رضایی به مناسبت روز ملی ارتش
به گزارش مشرق، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در توییتر نوشت: ‏روز فرخنده ‎ارتش جمهوری اسلامی ایران، یادآور رشادت و از جان گذشتگی دلاورمردانی است که در تاریخ پر فراز و نشیب این خاک پاک، به ویژه در هشت سال دفاع مقدس، خوش درخشیده اند.
مشرق نیوز
گلف - خراسان رضوی بیش از 3000 شهید ارتشی دارد
خراسان رضوی بیش از 3000 شهید ارتشی دارد
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان رضوی گفت: جانفشانی بیش از سه هزار و 885 شهید ارتش دیار امام مهربانی ها در دفاع از اسلام و انقلاب ستودنی است.
ایسنا
گلف - جوانان باید خون خود را به پای درخت اسلام ریخته و آن را آبیاری کنند
جوانان باید خون خود را به پای درخت اسلام ریخته و آن را آبیاری کنند
نوید شاهد - شهید "شهریار برومند تمبکی" از شهدای هرمزگانی دوران دفاع مقدس در فرازی از وصیت نامه خود اینطور می گوید: «اسلام همیشه پیروز است و این جوانان هستند که باید خون خود را به پای درخت اسلام ریخته و آن را با خون خود آبیاری کنند.»
نوید شاهد
گلف - ارتش چشم به بیگانه ندارد/ پیوند سپاه و ارتش منادی اخراج آمریکایی ها از منطقه است
ارتش چشم به بیگانه ندارد/ پیوند سپاه و ارتش منادی اخراج آمریکایی ها از منطقه است
رئیس اندیشکده جنگ نرم دانشگاه عالی دفاع ملی گفت: پیوند مستحکم "سپاه و ارتش" به همراه خیل عظیم رزمندگان جبهه مقاومت منادی اخراج شیاطین آمریکایی و متحدان آنها از منطقه خواهد بود.
مشرق نیوز
گلف - گزارش تاریخ|ارتش ایران چگونه توانست ماشین جنگی صدام را متوقف کند؟
گزارش تاریخ|ارتش ایران چگونه توانست ماشین جنگی صدام را متوقف کند؟
در هفته ها و ماه های نخست جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، نیروهای ارتش توانست مانع از پیشروی ارتش عراق و دستیابی صدام به اهدافش شدند. اگر مقاومت های ارتش در آن روزها نبود، معلوم نبود سرنوشت جنگ چگونه رقم می خورد.
تسنیم
گلف - سند ملی فرهنگ جهاد، دفاع و مقاومت، ایثار و شهادت در بردارنده ارزش های مکتب عاشوراست
سند ملی فرهنگ جهاد، دفاع و مقاومت، ایثار و شهادت در بردارنده ارزش های مکتب عاشوراست
معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص سند ملی فرهنگ جهاد، دفاع و مقاومت، ایثار و شهادت گفت: شاخص ها و ارزش های این سند بر اساس ارزش های مکتب عاشورا و سیدالشهدا (ع) تنظیم شده و نقش ولایت و ولایت مداری هم به درستی در آن تبیین شده است.
ایسنا
گلف - وصیت نامه شهدا، انسان را بیدار می کند
وصیت نامه شهدا، انسان را بیدار می کند
نوید شاهد – شهید «داود مداح» در وصیت نامه اش می نویسد: «با کسی که می خواهد حقیقت این انقلاب خون بار را درک کند، باید به جبهه بی آید و از نزدیک حقایق آن را ببیند. به وصیت نامه شهدا نگاه کنید، زیرا که این وصیت نامه ها انسان را بیدار می کند.» نوید شاهد سمنان به مناسبت روز ارتش، شما را به مطالعه وصیت ...
نوید شاهد
گلف - جبهه را به تیم ملی ترجیح داد
جبهه را به تیم ملی ترجیح داد
نوید شاهد – برادر شهید «دود مداح» نقل می کند: «در تیم ملی جوانان بود. باید برای مسابقه با تیم ملی هنگ کنگ آماده می شد. گفتم: داداش! چند روز دیگه باید بری فیلیپین. گفت: من می رم جبهه. به او گفتم: تو توی تیم ملی هستی. وقت تمرینه. باید خودت رو برای مسابقه آماده کنی. تازه، تو که از نفرات اصلی هم هستی.» ...
نوید شاهد
گلف - ملی پوشی که راهی جبهه شد
ملی پوشی که راهی جبهه شد
نوید شاهد – شهید «داود مداح» در رشته بسکتبال چنان پیشرفت کرد که در استان سمنان تنها فردی بود که به تیم ملی راه یافت. در جبهه هم به تدریس قرآن و نماز به هم سنگرانش پرداخت و شب های جمعه دعای کمیل در سنگر بر پا می کرد. وی بیست و ششم مهرماه 1360 در حال فریاد الله اكبر به شهادت رسید. نوید شاهد سمنان به ...
نوید شاهد
گلف - من از جاماندگان قافله شهادتم
من از جاماندگان قافله شهادتم
نوید شاهد - سرهنگ آزاده جانباز «محمد خالصی» در گفتگو با نوید شاهد سمنان گفت: «با دوتن از دوستانم بر روی تپه ای نشسته بودیم بعد از اینکه من از آنها جدا شدم، صدای مهیبی آمد و درست همان جایی که من نشسته بودم خمپاره ای اصابت کرد و دوستانم به درجه رفیع شهادت نایل آمدند و من از قافله شهادت جا ماندم.»
نوید شاهد
گلف - معرفی شهدای ارتش(3)
معرفی شهدای ارتش(3)
نوید شاهد - همزمان با 29 فرودین ماه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، قسمت سوم معرفی شهدای ارتشی توسط پایگاه اطلاع رسانی نوید شاهد شهرستان های استان تهران به پاس تلاش ها و زحمات این غیورمردان تقدیم علاقمندان می شود.
نوید شاهد
گلف - معرفی شهدای ارتش(2)
معرفی شهدای ارتش(2)
نوید شاهد - همزمان با 29 فرودین ماه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، قسمت دوم معرفی شهدای ارتشی توسط پایگاه اطلاع رسانی نوید شاهد شهرستان های استان تهران به پاس تلاش ها و زحمات این غیورمردان تقدیم علاقمندان می شود.
نوید شاهد
گلف - خاطرات رزمندگان ارتش هنوز برای اهالی قلم و هنر بکر است
خاطرات رزمندگان ارتش هنوز برای اهالی قلم و هنر بکر است
سرهنگ محسن صادق نیا، مدیر حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، درباره کاستی هایی که تاکنون در پرداختن به شهیدان ارتش جمهوری اسلام ایران وجود دارد، گفت: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال های دفاع مقدس بیش از 46 هزار شهید، بیش ...
خبرگزاری کتاب ایران
گلف - تیزر | امروز روز توست؛ شهید "احمد اخلاص"
تیزر | امروز روز توست؛ شهید "احمد اخلاص"
نوید شاهد - "امروز روز توست" نام برنامه ای است که هر روز در چهار نوبت متناسب با تاریخ تولد هر شهید، بعد از اذان و قبل اخبار از شبکه استانی یزد پخش می شود. این برنامه به معرفی شهید "احمد اخلاص" اختصاص یافته است که توجه شما را به تماشای آن جلب می کنیم.
نوید شاهد
گلف - تیزر | امروز روز توست؛ شهید "غلامرضا طالعی بافقی"
تیزر | امروز روز توست؛ شهید "غلامرضا طالعی بافقی"
نوید شاهد - "امروز روز توست" نام برنامه ای است که هر روز در چهار نوبت متناسب با تاریخ تولد هر شهید، بعد از اذان و قبل اخبار از شبکه استانی یزد پخش می شود. این برنامه به معرفی شهید "غلامرضا طالعی بافقی" اختصاص یافته است که توجه شما را به تماشای آن جلب می کنیم.
نوید شاهد
گلف - اسناد| شهید " احمد مجرد "
اسناد| شهید " احمد مجرد "
نوید شاهد - شهید " احمد مجرد " از شهدای بسیجی استان هرمزگان است. پایگاه خبری نوید شاهد هرمزگان اسناد و تصویر این شهید والامقام را در سالروز تولدش منتشر می کند.
نوید شاهد
گلف - من از جاماندگان قافله شهادت هستم
من از جاماندگان قافله شهادت هستم
نوید شاهد - سرهنگ آزاده جانباز «محمد خالصی» در گفتگو با نوید شاهد سمنان گفت: «با دوتن از دوستانم بر روی تپه ای نشسته بودیم بعد از اینکه من از آنها جدا شدم، صدای مهیبی آمد و درست همان جایی که من نشسته بودم خمپاره ای اصابت کرد و دوستانم به درجه رفیع شهادت نایل آمدند و من از قافله شهادت جا ماندم.»
نوید شاهد
گلف - اختتامیه مسابقه کتابخوانی "داستان مریم" برگزار شد
اختتامیه مسابقه کتابخوانی "داستان مریم" برگزار شد
نوید شاهد - مراسم اختتامیه مسابقه کتابخوانی داستان مریم صبح امروز به مناسبت بزرگداشت ارتش با حضور مجازی "امیر سرتیپ نجفی" فرمانده لشکر 23 نیروهای مخصوص ارتش استان البرز در بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان برگزار شد.
نوید شاهد
گلف - معاون تربیت و آموزش ارتش: در موضوع سربازی باید به سوالات مردم پاسخ منطقی داد/ به بازی های سیاسی کار نداریم
معاون تربیت و آموزش ارتش: در موضوع سربازی باید به سوالات مردم پاسخ منطقی داد/ به بازی های سیاسی کار نداریم
امیر شیخ گفت: برای دفاع نیرو می خواهیم چه حرفه ای چه وظیفه باشد باید بتوانیم این نیرو را برای انجام ماموریت در اختیار داشته باشم. به سوالات مردم هم باید پاسخ منطقی داده شود.
تسنیم
گلف - رمضان در اسارت/خاطره
رمضان در اسارت/خاطره
روزه گرفتن در اردوگاه ممنوع بود و نگهبانان عراقی هر روز آسایشگاه را تجسس می ­کردند تا کسی غذای خود را نگه ندارد. به همین علت مجبور بودیم غذایمان را در داخل لیوان مخفی کنیم. اما یکی از نگهبانان غذای مرا پیدا کرد و دور ریخت.
ایسنا
گلف - سالروز یک حماسه دریایی
سالروز یک حماسه دریایی
در تداوم عملیات مقابله با تجاوزگران، ناوشکن های سهند و سبلان از بندرعباس مأموریت می یابند که به صحنه عملیات رفته و ضمن انجام عملیات تجسس و نجات اقدام به مقابله با متجاوزین کنند که در این صحنه ‏ها نیز ناوشکن سهند موفق به انهدام یک فروند هواپیمای دشمن شده و خود آماج موشک‏ های دشمن می شود و شعله های ...
ایسنا
گلف - معرفی شهدای ارتش (1)
معرفی شهدای ارتش (1)
نوید شاهد - همزمان با 29 فرودین ماه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، قسمت اول معرفی شهدای ارتشی توسط پایگاه اطلاع رسانی نوید شاهد شهرستان های استان تهران به پاس تلاش ها و زحمات این غیورمردان تقدیم علاقمندان می شود.
نوید شاهد
گلف - شما را به تقوای الهی و یاری ایتام سفارش می کنم
شما را به تقوای الهی و یاری ایتام سفارش می کنم
نوید شاهد - شهید " هدایت عسکری" از شهدای دانشجوی هرمزگانی در فرازی از وصیت نامه خود اینطور می گوید: « شما را به تقوای الهی ، الفت، مهربانی و کمک و یاری به ایتام سفارش می کنم . »
نوید شاهد
گلف - بیدار و هوشیار باشید و ایثار و اخلاص داشته باشید
بیدار و هوشیار باشید و ایثار و اخلاص داشته باشید
نوید شاهد - شهید " موسی صالحی" از شهدای هرمزگانی دوران دفاع مقدس در فرازی از وصیت نامه خود خطاب به ادامه دهندگان راه شهدا اینطور می گوید: « بیدار و هوشیار باشید و ایثار و اخلاص داشته باشید، ایثار و اخلاص داشته باشید ،تقوا را پیشه کنید که روز امتحان و یوم الحساب فرا رسیده است.»
نوید شاهد
گلف - دیدار یک مادر با پسر شهیدش
دیدار یک مادر با پسر شهیدش
نوید شاهد - شهید "خان میرزا استواری" در دفتر خاطرات خود می نویسد: «در یکی از روستاهای ده بید خانواده ای فرزندش، شهید شده بود و عده ی کمی از مردم می گفتند: اینکه شما می گوئید شهید زنده است پس کو؟!...» متن کامل خاطره خودنوشت این شهید بزرگوار را در نوید شاهد بخوانید.
نوید شاهد
گلف - نماز و روزه به پا دارید که این کارتان مُشت محکمی بر دهان دشمنان است
نماز و روزه به پا دارید که این کارتان مُشت محکمی بر دهان دشمنان است
نوید شاهد - شهید "محمد حسین خانی " از شهدای ماه مبارک رمضان است که در وصیت نامه اش می نویسد: «نماز و روزه به پا دارید و حجاب تان را حفظ کنید که این کارهایتان مُشت محکمی بر دهان دشمنان اسلام است...»
نوید شاهد
گلف - "پاسخِ مردانه"
"پاسخِ مردانه"
نوید شاهد - شهید "محمدرضا فودازی" از شهدای دوران دفاع مقدس است. پدرش در روایت از این شهید بیان می‎کند: «پدرانه گفتم: پسرم، بهتر است به درست ادامه بدهی! او مردانه جواب داد: «پدر جان، الان جبهه از همه چیز واجب تر است.» این خاطره را در نوید شاهد البرز بخوانید.
نوید شاهد
گلف - توجه به ظرفیت بخش خصوصی در معرفی شهیدان ارتش ضروری است
توجه به ظرفیت بخش خصوصی در معرفی شهیدان ارتش ضروری است
نوید شاهد - رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران معتقد است: در صورت تامین منابع، می توان از ظرفیت بخش خصوصی نیز در تهیه فیلم، مستند و کتاب های مختلف درباره شهیدان ارتش بهره مند شد. در گذشته تجربه های اندک اما خوبی در این خصوص داشته ایم که مورد استقبال جامعه قرار ...
نوید شاهد
گلف - شهیدی که از عشق زمینی اش گذشت!
شهیدی که از عشق زمینی اش گذشت!
نوید شاهد - شهید علی گل رئیسی، از شهدای هشت سال دفاع مقدس است. با شروع جنگ تحمیلی او به عنوان سرباز عازم جبهه های جنگ شد. او دل به دختری از آشنایان بسته بود و بسیار به او علاقمند بود. با وجود اینکه دوران خدمت اش در جبهه به پایان رسیده بود از عشق زمینی اش به خاطر دفاع از میهن دست گشید و در جبهه ماند ...
نوید شاهد
گلف - دوست دارم فرزندانم به آرزو هایی که پدرشان برایشان داشت، برسند
دوست دارم فرزندانم به آرزو هایی که پدرشان برایشان داشت، برسند
نوید شاهد _ همسر شهید مدافع حرم «محمدعلی جنتی»، در خاطره ای از او می گوید: "انتخاب آینده و کارشان به عهده خود فرزندانم است. دوست دارم به آرزو هایی که پدرشان داشت و آینده قشنگی که پدرشان برای شان متصور بود برسند ....» ادامه این خاطره از شهید مدافع حرم «محمدعلی جنتی» را در پایگاه خبری نوید شاهد تهران ...
نوید شاهد
بیشتر