اخبار
گلف - ناجی دوچرخه سوار آبادان کیست؟
ناجی دوچرخه سوار آبادان کیست؟
دریاقُلی ابتدا اقدام به شناسایی دشمن کرده و پس از آن در حالی که هم خودرو سواری و هم موتور داشت برای این که عراقی ها متوجه حضورش نشوند بلافاصله با دوچرخه ای به طرف آبادان به راه افتاد و مسیر 9 کیلومتری آن را به سرعت طی کرد و خبر را به شهر رساند.
ایسنا
گلف - پای حرف های مردی که خاطرات نوجوانی اش اسارت و جنگ است
پای حرف های مردی که خاطرات نوجوانی اش اسارت و جنگ است
امروز مصادف است با روز نوجوان و بسیج دانش آموزی. بی دلیل نیست که این دو مناسبت در کنار هم قرار گرفته است و اگر نگاهی به تاریخ دفاع مقدس بیندازیم، خواهیم دید نوجوانانی در جبهه های حق علیه باطل حضور داشتند که همانند قاسم بن حسن(ع) با شور واشتیاق وصف ناپذیری برای دفاع از اسلام و رسیدن به شهادت در راه ...
ایسنا
گلف - سالروز شهادت حسین فهمیده
سالروز شهادت حسین فهمیده
مادرم که فکر می کرد حسین می رود بازی و زود برمی گردد با لبخندی حسین را در آغوش گرفت و با هم خداحافظی کردند. حسین نیز راضی از منزل خارج شد. سه روز از رفتنش گذشته بود که یکی از دوستانش وسایلش را برایمان آورد و گفت: محمدحسین به جبهه رفته است.
ایسنا
گلف - زندگینامه شهید مختار مظاهری در پرسش و پاسخ با خانواده
زندگینامه شهید مختار مظاهری در پرسش و پاسخ با خانواده
نوید شاهد - در مورخه 25 آذرماه سال 57 که عده ای از مردم دیندار و باایمان با شعاری ضد رژیم پهلوی فریادهای اسلام خواهی سر می کشیدند و به طرفداری امام خمینی با رژیم پهلوی مبارزه می کردند، مورد هجوم وحشیانه افراد مسلح رژیم شاه قرار گرفتند و شهید مورد اصابت گلوله های مهاجمین قرار گرفت و یک روز در ...
نوید شاهد
گلف - گرامیداشت یاد 36 هزار شهید دانش آموز
گرامیداشت یاد 36 هزار شهید دانش آموز
معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی تأکید کرد: نوجوانان و دانش آموزان بسیجی می توانند با روحیه دشمن شناسی و تأسی از فرهنگ دینی و شناخت راه و رسم شهدا و ایثارگران از جمله شهید محمدحسین فهمیده و سایر شهدای نوجوان،نقش ماندگاری از خود در حفظ دستاوردهای نظام مقدس جمهوری ...
ایسنا
گلف - یادی از جهادگر شهید «هاشم ساجدی»
یادی از جهادگر شهید «هاشم ساجدی»
با آغاز جنگ تحمیلی، اصرار داشت به جبهه ها اعزام شود و با وجود مخالفت شورای مرکزی جهاد خراسان، بالأخره راهی جبهه شد. کاردانی، اخلاص، صلابت و تقوا، او را محبوب نیروهای جهاد کرده بود و همه مطیع ایشان بودند.
ایسنا
گلف - درگذشت مادر سه شهید دفاع مقدس
درگذشت مادر سه شهید دفاع مقدس
حاجیه خانم «عزت نصراصفهانی» مادر شهیدان «حسنعلی، حسینعلی و غلامعلی کرمانی» از شهدای اصفهان در 85 سالگی بر اثر بیماری و کهولت سن به فرزندان شهیدش پیوست.
ایسنا
گلف - مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس تلاش می کند در هشت سال جنگ نماند
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس تلاش می کند در هشت سال جنگ نماند
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با تأکید بر اینکه از زمانی که ریاست مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس را برعهده گرفته است، سعی بر پیش رونده و پیش برندگی در این مرکز داشته است، گفت: در این مدت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس تلاش کرد در هشت سال جنگ نماند.
ایسنا
گلف - وحدت و همدلی امروز کشور، نتیجه جانفشانی های شهدا است
وحدت و همدلی امروز کشور، نتیجه جانفشانی های شهدا است
معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، وحدت و همدلی امروز کشور را نتیجه مجاهدت و جانفشانی های شهدا دانست و گفت: شهدا با خون خود، درخت تنومند انقلاب اسلامی را آبیاری کردند و بیشک اگر جانفشانی ها و رشادت های آن ها نبود، امروز هیچ اثری از اسلام، قرآن و انقلاب در کشور وجود نداشت.
ایسنا
گلف - بیانیه محکومیت حمایت رئیس جمهور فرانسه از عاملان اهانت به پیامبر اسلام
بیانیه محکومیت حمایت رئیس جمهور فرانسه از عاملان اهانت به پیامبر اسلام
بنیاد حفظ آثار و نشرارزش های دفاع مقدس در بیانیه ای ضمن محکومیت شدید اقدام نشریه شارلی ابدو در انتشار کاریکاتور موهن از پیامبر گرامی اسلام(ص) و حمایت نابخردانه رییس جمهور فرانسه، محاکمه عاملان این اقدام شنیع را در مجامع حقوق بین المللی خواستار شد.
ایسنا
گلف - نگاهی به زندگی یک چریک از مکتب چمران ها
نگاهی به زندگی یک چریک از مکتب چمران ها
نوید شاهد - حمید ایرانمنش، فرزند ماشاء ا? و فاطمـه، در سـی ام اردیبهشـت مـاه سال 1334، در شهرستان كرمان به دنیا آمد. مادر حمید كه فلج عضوی بود سه روز بعـد از تولد حمید، دچار ناراحتی عصبی شد. حالش به طوری دگرگون شد كـه فرزند خود را نمی توانست شیر دهد. برخی زن هـای خیـر، بـه حمیـد شـیر می دادند. به ...
نوید شاهد
گلف - ولایتی:سپاه در تدارک، تدوین و نگهداری اسناد بسیار موفق بوده است
ولایتی:سپاه در تدارک، تدوین و نگهداری اسناد بسیار موفق بوده است
مشاور امور بین الملل رهبر انقلاب اسلامی در بازدید از مخزن مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه، جمع آوری اسناد و ثبت و ضبط جلسات فرمانده هان در دوران دفاع مقدس را نشانه آینده نگری، هوشمندی و نقش روشن سپاه در دوران دفاع مقدس دانست.
ایسنا
گلف - اوحدی: امروز معضل و دغدغه اصلی جامعه ایثارگری اشتغال است
اوحدی: امروز معضل و دغدغه اصلی جامعه ایثارگری اشتغال است
بیست وچهارمین نشست شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال جاری، با حضور معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس فراکسیون ایثار و شهادت مجلس شورای اسلامی در سالن جلسات شهید رسول زاده برگزار شد.
ایسنا
گلف - جانبازان نماد و تجلی اقتدار معنوی کشور هستند
جانبازان نماد و تجلی اقتدار معنوی کشور هستند
معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دیدار با جانبازان ورزشکار تأکید کرد: جانبازان نماد و تجلی اقتدار معنوی کشور هستند و اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران به برکت وجود ایثارگران عزیز است.
ایسنا
گلف - ضرورت نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت با حمایت از ایثارگران
ضرورت نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت با حمایت از ایثارگران
مدیرکل بنیاد شهید استان چهارمحال و بختیاری در ملاقات با ایثارگران گفت: اگر بخواهیم فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه نهادینه کنیم نیازمند این هستیم تا جامعه ایثارگری خود را حمایت و از آنان الگوگیری کنیم.
ایسنا
گلف - مادر شهیدان «محمدی»درگذشت
مادر شهیدان «محمدی»درگذشت
«ایران روزگار»، مادر شهیدان «خداخواست و خدابخش محمدی» از شهدای استان فارس در دوران دفاع مقدس دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
ایسنا
گلف - جانبازان پرچمداران سربلندی ایران هستند
جانبازان پرچمداران سربلندی ایران هستند
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: خانواده های معظم شهدا با صبر و استقامت خود حماسه بزرگی را در تاریخ ایران اسلامی آفریدند و امروز نیز همچون گذشته با ایستادگی خود از خون شهدا پاسداری می کنند.
ایسنا
گلف - جایزه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مقوله جدا از جوایز ادبی است
جایزه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مقوله جدا از جوایز ادبی است
محقق و پژوهشگر در حوزه دفاع مقدس با اشاره به برگزاری اولین دوره دوسالانه انتخاب آثار پژوهشی دفاع مقدس و مقاومت گفت: این جایزه پژوهشی است و مقوله جدایی از جوایز ادبی است و موضوع و فضایش متفاوت است. ما هر چه در این زمینه دفاع مقدس کار کرده باشیم، کم است.
ایسنا
گلف - روایت تشنگی
روایت تشنگی
وقتی مقداری آب برای ما آوردند آن را به معصومی دادیم اما از خوردن امتناع کرد و گفت: «به خدا قسم جرعه ای از این آب نخواهم خورد تا همانند جدم با لب تشنه سفر کنم.»
ایسنا
گلف - تازه ترین ماهنامه «فکه» منتشر شد
تازه ترین ماهنامه «فکه» منتشر شد
دویست و دهمین شماره ماهنامه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی «فکه» از سوی مؤسسه فرهنگی هنری جنات فکه ویژه آبان ماه 99 به چاپ رسید.
ایسنا
بیشتر