اخبار
گلف - نقش مهم روایتگری در صیانت و جلوگیری از تحریف وقایع دفاع مقدس/بخش زیادی از شهدای مدافع حرم از خادمین و فعالان عرصه راهیان نور هستند
نقش مهم روایتگری در صیانت و جلوگیری از تحریف وقایع دفاع مقدس/بخش زیادی از شهدای مدافع حرم از خادمین و فعالان عرصه راهیان نور هستند
تهران-راهیان نور- دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور با تاکید به نقش مهم راویان دفاع مقدس و راهیان نور در حفظ و حراست از میراث گرانبها دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: بخش زیادی از شهدای مدافع حرم از خادمین و فعالان عرصه راهیان نور هستند که این یکی از افتخارات راهیان نور است .
ستاد مرکزی راهیان نور کشور
گلف - چرا به شهید بروجردی مسیح کردستان می گویند؟ + تصاویر
چرا به شهید بروجردی مسیح کردستان می گویند؟ + تصاویر
لرستان- راهیان نور- اسمش محمد بود، مادرش او را میرزا صدا می زد و مردم او را مسیح کردستان نامیدند؛ داغ ایجاد اسرائیل دوم در کردستان را به دل آمریکا گذاشت و یک خرداد 62 آسمانی شد.
ستاد مرکزی راهیان نور کشور
گلف - فرمانده شهیدی که دوستانش را به یاد حضرت حمزه (ع) می انداخت+ تصاویر
فرمانده شهیدی که دوستانش را به یاد حضرت حمزه (ع) می انداخت+ تصاویر
خراسان رضوی - راهیان نور- شهیدمحمدمهدى خادم ‏الشریعه در روز جمعه 31 اردیبهشت 1361، در سالروز بعثت رسول ‏اكرم(ص)، براثر اصابت تركش خمپاره به سر در منطقه حسینیه، هنگام سركشى به نیروها به شهادت رسید.
ستاد مرکزی راهیان نور کشور
گلف - امیدواریم هرچه زودتر شاهد راه اندازی مجددا اعزام کارون های راهیان نور باشیم
امیدواریم هرچه زودتر شاهد راه اندازی مجددا اعزام کارون های راهیان نور باشیم
تهران_راهیان نور_ رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور با اشاره به هماهنگی های لازم با ستاد ملی مقابله با کرونا ابراز امیدواری کرد هرچه زودتر شاهد راه اندازی مجددا اعزام کاروان های راهیان نور باشیم .
ستاد مرکزی راهیان نور کشور
گلف - نوآوری در روش های اعزام راهیان نور سبب حضور مناسبتر آحاد مردم در یادمان های دفاع مقدس خواهد شد
نوآوری در روش های اعزام راهیان نور سبب حضور مناسبتر آحاد مردم در یادمان های دفاع مقدس خواهد شد
تهران-راهیان نور- دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور گفت: نوآوری در گونه ها و روش های اعزام و افزایش سطح کمی و کیفی راهیان نور، سبب حضور مناسب تر آحاد مردم در یادمان های شهدا و مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس خواهد شد .
ستاد مرکزی راهیان نور کشور
گلف - روایت شهادت فرمانده سپاه خرمشهر در مسیر بیت المقدس
روایت شهادت فرمانده سپاه خرمشهر در مسیر بیت المقدس
اهواز- راهیان نور-مصطفی عمادی می گوید: از آنجایی که شهید سید رضا موسوی فرماندهی سپاه خرمشهر را به عهده داشت در این عملیات شرکت کرد تا به همه نیروهای سپاه خرمشهر سرکشی و از وضعیت منطقه اطلاعات کسب کند.
ستاد مرکزی راهیان نور کشور
گلف - ستاره درخشان جنگ کردستان که بود؟
ستاره درخشان جنگ کردستان که بود؟
تهران- راهیان نور-شهید علی اکبر شیرودی بالاترین ساعت پرواز در جنگ را در جهان داشت و با وجود بیش از 40 بار سانحه و بیش از 300 مورد اصابت گلوله به بالگردش، باز سرسختانه می جنگید. شهید علی اکبر شیرودی بالاترین ساعت پرواز در جنگ را در جهان داشت و با وجود بیش از 40 بار سانحه و بیش از 300 مورد اصابت ...
ستاد مرکزی راهیان نور کشور
گلف - روایت رازی که تا پس از شهادت فاش نشد/ ارادت مردم به شهیدی که عاشق حضرت زهرا(س) بود
روایت رازی که تا پس از شهادت فاش نشد/ ارادت مردم به شهیدی که عاشق حضرت زهرا(س) بود
اصفهان- راهیان نور-شهید محمدرضا تورجی زاده 23 تیرماه 1343 دیده به جهان گشود، او 5 اردیبهشت 1366در بانه، منطقه عملیاتی کربلای 10 به شهادت رسید. در همان دوران کودکی عشق و ارادت به خاندان نبوت و امامت داشته و با شور وصف ناپذیر در مجالس عزاداری شرکت می کرد.
ستاد مرکزی راهیان نور کشور
گلف - سرنوشت سپهبد شهید «قرنی» اولین رئیس ستاد مشترک ارتش
سرنوشت سپهبد شهید «قرنی» اولین رئیس ستاد مشترک ارتش
تهران- راهیان نور- سرلشکر قرنی اولین رئیس ستاد مشترک ارتش یک ماه پس از استعفا در منزل خود توسط گروهک فرقان به شهادت رسید. در گزارش زیر به بازخوانی زندگی این فرمانده ارتشی پرداخته ایم.
ستاد مرکزی راهیان نور کشور
گلف - شهید سرلشکر نصرت زاد، مربی عمل و اخلاق دلاوران ارتش
شهید سرلشکر نصرت زاد، مربی عمل و اخلاق دلاوران ارتش
تهران- راهیان نور- ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران با شكوه و پر حماسه هشت سال دفاع مقدس بیش از 48 هزار شهید والامقام و سرافراز را تقدیم آرمان های نظام اسلامی كرد كه شهید امیر سرلشكر ایرج نصرت زاد یكی از آنان است.
ستاد مرکزی راهیان نور کشور
گلف - وداع با یار دیرین حاج قاسم در دیار شهیدان/ پیکر سردار حجازی در کنار برادر شهیدش آرام گرفت
وداع با یار دیرین حاج قاسم در دیار شهیدان/ پیکر سردار حجازی در کنار برادر شهیدش آرام گرفت
اصفهان- راهیان نور- مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر شهید سردار حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دقایقی پیش در شهر شهیدان و با حضور خانواده و هم رزمان شهید برگزار شد.
ستاد مرکزی راهیان نور کشور
گلف - شما آقای صیاد را می شناسید؟/ او یکپارچه نور است
شما آقای صیاد را می شناسید؟/ او یکپارچه نور است
تهران- راهیان نور-آقای بهاء الدینی دوباره پرسید: «شما آقای صیاد را می شناسید»؟با سؤال دوم فهمیدم که حاج آقا می خواهد به من بفهماند که صیاد را آن طور که باید نمی شناسم.
ستاد مرکزی راهیان نور کشور
گلف - روایتی از زندگانی «صیاد دل ها»/ من بی قرارشهادتم
روایتی از زندگانی «صیاد دل ها»/ من بی قرارشهادتم
تهران- راهیان نور-هر موقع کاروانی برای بازدید مناطق جنوب راهی می شد، شهید صیاد شیرازی تأکید داشتند که حتما یکی از خانواده های شهدا هم همراه ما باشند، این ها برکت سفر ما هستند و درباره حضور خود در مناطق عملیاتی می گفتند: من بی قرار شهادتم و این بی قراری من را آواره این کوه و بیابان کرده است.
ستاد مرکزی راهیان نور کشور
گلف - نگاهی گذرا به زندگینامه، جهاد علمی و نحوه شهادت دانشمندان هسته ای
نگاهی گذرا به زندگینامه، جهاد علمی و نحوه شهادت دانشمندان هسته ای
تهران- راهیان نور-دشمنانی که پیشرفت و عزت ایران اسلامی را نمی خواهند برای مقابله با دستاوردهای هسته ای کشورمان دو روش تحریم و حذف فیزیکی دانشمندان هسته ای کشورمان را در پیش گرفتند.
ستاد مرکزی راهیان نور کشور
گلف - لبخند رزمنده/ با یک صلوات در اختیار دشمن!
لبخند رزمنده/ با یک صلوات در اختیار دشمن!
تهران- راهیان نور-همه خنده شان گرفته بود. چون دیگر برای کسی اختیاری نمانده بود. آن وقت که باید می گفت، نگفته بود. یکی از بچه ها برگشت و گفت: برادر! اگر در محاصره دشمن بودیم چی می گفتی؟ و او که در حاضر جوابی هیچ کم و کسر نداشت، گفت: هیچی، می گفتم: برادرا با یک صلوات در اختیار دشمن!
ستاد مرکزی راهیان نور کشور
گلف - شهید مدافع حرمی که روزگاری راوی راهیان نور بود+فیلم
شهید مدافع حرمی که روزگاری راوی راهیان نور بود+فیلم
گیلان- راهیان نور-شهید «فرهاد خوشه بر» سومین شهید مدافع حرم استان گیلان است که در بامداد روز شنبه 9 اسفند ماه 1393 در استان درعا، شهر الهباریه، منطقه تل قرین با اصابت تیر مستقیم دشمن به سرش در 33 سالگی به شهادت رسید.
ستاد مرکزی راهیان نور کشور
گلف - لبخند رزمنده/آمده ام جبهه، داماد خدا بشم
لبخند رزمنده/آمده ام جبهه، داماد خدا بشم
تهران- راهیان نور-همه دور هم نشسته بودند. یکی از بچه ها گفت: بچه ها بیایید ببینیم برای چی اومدیم جبهه! بچه ها که سرشان درد می کرد برای این جور حرف ها، همه گفتند: باشه، چی بهتر از این!
ستاد مرکزی راهیان نور کشور
گلف - راهیان نور، اشتیاقی بی پایان در وجود زائران
راهیان نور، اشتیاقی بی پایان در وجود زائران
فارس-راهیان نور- اگر چه راهیان نور امسال با وجود کرونا برگزار نشد ولی تمام اشتیاق هر ساله در وجود زائران دیار نور بیدار می شود و همه هر جای این استان و کشور که باشند با پیامی یاد آن لحظات را تداعی می کنند.
ستاد مرکزی راهیان نور کشور
گلف - یادمان شهدای عملیات فتح المبین/دلتنگی که دوساله شد!
یادمان شهدای عملیات فتح المبین/دلتنگی که دوساله شد!
تهران- راهیان نور- در نوروز1361 وقتی بی سیم ها به صدا درآمده اند و نام بانوی دوعالم حضرت زهرا (س) را فریاد زدند؛ خیل راست قامتان این دیار؛سرها را به خدا سپرده اند و بر خصم یورش بردند و امروز، هر بهار، شقایق های این دیار، یاد آن خونین قامتان را در دل ها زنده می کنند.
ستاد مرکزی راهیان نور کشور
گلف - نماهنگ «پاسدار رهبرم» بانوای صادق آهنگران
نماهنگ «پاسدار رهبرم» بانوای صادق آهنگران
تهران- راهیان نور-صادق آهنگران مداح و خواننده پیشکسوت موسیقی انقلاب و دفاع مقدس به سرودی با عنوان «پاسدار رهبرم» خواند که در قالب نماهنگ منتشر شد.
ستاد مرکزی راهیان نور کشور
گلف - شهید مهدی باکری؛ شهرداری که پاکیزه پذیرفته شد
شهید مهدی باکری؛ شهرداری که پاکیزه پذیرفته شد
آذربایجان غربی- راهیان نور - امروز 25 اسفندماه سالروز شهادت سردار مهدی باکری فرمانده لشکر عاشورا است. برای همین مروری بر زندگی و فعالیت های این شهید خواهیم داشت.
ستاد مرکزی راهیان نور کشور
گلف - شهیده مریم اعرابی عربان
شهیده مریم اعرابی عربان
تهران- راهیان نور- خون توست که می ریزد و جان توست که پرواز می کند، این دست های کوچک توست که بر خاک می افتد و نفس گرم توست که از راه باز می ایستد
ستاد مرکزی راهیان نور کشور
گلف - یادمان فتح المبین
یادمان فتح المبین
تهرلن- راهیان نور- این عملیات در دوم فروردین 1361 بعد از حدود 18 ماه از شروع جنگ ایران و عراق، با رمز« یازهرا(س)» آغاز شد
ستاد مرکزی راهیان نور کشور
گلف - آرمانگرایی جبهه رفتگان در جنگ
آرمانگرایی جبهه رفتگان در جنگ
هر جنگ و ستیزه ای به لحاظ ماهیت / چرایی وقوع، چگونگی تداوم و نحوه ی پایان و آثار و تبعات مشخصه هایی پیدا می کند که آن از سایر جنگ ها متمایز نشان می دهد.
مهر نیوز
گلف - کمال انسان در گرو پیروی از سیره شهدا است
کمال انسان در گرو پیروی از سیره شهدا است
رشت- فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه انسان با فرهنگ ایثار و شهادت به عزت و کمال می رسد، گفت: باید با پیروی از سیره و راه شهدا در مسیر سعادت و کمال حرکت کنیم.
مهر نیوز
گلف - ببینید| نماهنگ «مثل شهیدان»
ببینید| نماهنگ «مثل شهیدان»
همزمان با روز 20 اسفندماه روز راهیان نور نماهنگ «مثل شهیدان» با تصاویری از مناطق عملیاتی سال های دفاع مقدس منتشر شد.
تسنیم
بیشتر