اخبار
گلف - خاطره/خبر شهادت در خواب
خاطره/خبر شهادت در خواب
نوید شاهد-« نزدیک سحر بود دلشوره ای عجیب به دلم افتاد .نمی دانم فکر می کنم در خواب و بیداری بودم که ندایی به من گفت:«از پسرانت یک نفر شهید می شود»کدامیک؟و من پریشان از خواب پریدم » طاهره اژگل مادر شهید حبیب عصاره خاطره ای از خبر شهادت پسر شهیدش را بیان می کند. نوید شاهد خوزستان شما را به مطالعه ...
نوید شاهد
گلف - زندگی نامه شهیدی که بر اثر انفجار مین به شهادت رسید
زندگی نامه شهیدی که بر اثر انفجار مین به شهادت رسید
نوید شاهد - امروز سالروز ولادت شهید «محسن فلاح» است. شهیدی که به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت و در قلاویزان به شهادت رسید. در ادامه نوید شاهد خراسان شمالی بخشی از زندگی نامه این شهید را تقدیم حضور مخاطبان خود می کند.
نوید شاهد
گلف - تقوی را پیشه زندگی خود کنید
تقوی را پیشه زندگی خود کنید
نوید شاهد _ شهید "مهدی آقاجانی" از شهدای مردادماه است که سایت نوید شاهد تهران بزرگ به مناسبت سالگرد شهادت این شهید والامقام وصیت نامه وی را برای علاقه مندان منتشر می کند.
نوید شاهد
گلف - شهادت در راه خدا سعادت است در مرگم گریه و بی تابی نکنید
شهادت در راه خدا سعادت است در مرگم گریه و بی تابی نکنید
نوید شاهد - شهید "ماشااله حقیقت " از شهدای سرافراز هرمزگان در فرازی از وصیت نامه خود خطاب به والدینش اینطور می گوید: «شهادت در راه خدا سهادت است در مرگم گریه و بی تابی نکنید. زیرا من جایی رفتم و راهی رفتم که خدا می خواست .»
نوید شاهد
گلف - شهادت در راه خدا سعادت است، در مرگم گریه و بی تابی نکنید
شهادت در راه خدا سعادت است، در مرگم گریه و بی تابی نکنید
نوید شاهد - شهید "ماشااله حقیقت" از شهدای سرافراز هرمزگان در فرازی از وصیت نامه خود خطاب به والدینش اینطور می گوید: «شهادت در راه خدا سعادت است، در مرگم گریه و بی تابی نکنید. زیرا من جایی رفتم و راهی رفتم که خدا می خواست.»
نوید شاهد
گلف - شهادت فیض است که از جانب خدا نصیب ما شده است
شهادت فیض است که از جانب خدا نصیب ما شده است
نوید شاهد - شهید "محمد خرمی " از شهدای سرافراز هرمزگان در فرازی از وصیت نامه خود اینطور می گوید: « ما مثل حسین (ع) وارد جنگ شدیم و مثل حسین (ع) باید به شهادت برسیم . شهادت فیض است که از جانب خدا نصیب ما شده است .»
نوید شاهد
گلف - ولادت امام حلم و شکیبایی باب الحوائج امام موسی کاظم(ع) مبارک
ولادت امام حلم و شکیبایی باب الحوائج امام موسی کاظم(ع) مبارک
نوید شاهد - حضرت امام موسی کاظم (ع) هفتمین پیشواى شیعیان جهان در 20 ذی الحجه سال 128 یا 129 هجری قمری هنگامی که امام صادق (ع) و همسرش حمیده از حج بازمی گشتند، در منطقه ابواء به دنیا آمد. مهم ترین و معروف ترین لقب امام موسی کاظم علیه السلام «کاظم» است و کاظم یعنی فرو خورنده خشم و غضب. از دیگر القاب ...
نوید شاهد
گلف - تنها یک ماه به پایان خدمتش مانده بود
تنها یک ماه به پایان خدمتش مانده بود
نوید شاهد - جاویدالاثر شهید سید فاخر حسینی از شهدای جنگ تحمیلی است، دوران آموزشی را در پادگان همدان سپری نمود سپس به عضویت گروه موزیک پادگان در آمد ولی به علت شوق زیاد حضور در مناطق جنگی داوطلبانه به منطقه جنگی دهلران جهت ادامه خدمت اعزام شد و در همان جا هم بر اثر بمباران هوایی شهر دهلران به جمع ...
نوید شاهد
گلف - توصیه شهید؛ همیشه وحدت داشته باشید
توصیه شهید؛ همیشه وحدت داشته باشید
نوید شاهد_ "شهیدمهدی آقاجانی" از شهدای مردادماه است که سایت نوید شاهد تهران بزرگ به مناسبت سالگرد شهادت این شهید والامقام زندگینامه وی را برای علاقه مندان منتشر می کند.
نوید شاهد
گلف - همیشه وحدت داشته باشید
همیشه وحدت داشته باشید
نوید شاهد _ شهید "مهدی آقاجانی" از شهدای مردادماه است که سایت نوید شاهد تهران بزرگ به مناسبت سالگرد شهادت این شهید والامقام زندگینامه وی را برای علاقه مندان منتشر می کند.
نوید شاهد
گلف - درس بخوانید تا مملکت را از وابستگى برهانید
درس بخوانید تا مملکت را از وابستگى برهانید
نوید شاهد - همزمان با سالروز ولادت شهید "علی جاویدمهر" در وصیت نامه این شهید بزرگوار می خوانیم:«دانش آموزان درس بخوانید تا مملکت را از وابستگى برهانید و کشور را همانطور که اسلامى هست، از نظر اقتصادى خودکفا کنید تا دست مان به سوى استعمارگران شرق و غرب، دراز نشود ...»
نوید شاهد
گلف - تجلیل از والدین اولین شهید مدافع حرم استان هرمزگان
تجلیل از والدین اولین شهید مدافع حرم استان هرمزگان
نوید شاهد - رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان حاجی آباد با حضور در منزل والدین" اولین شهید مدافع حرم استان هرمزگان" در روستای سر در شهرستان حاجی آباد ضمن دیدار و دلجویی از آنان تجلیل کرد .
نوید شاهد
گلف - چه خوش است که انسان، یک لحظه معشوق خود را ببیند
چه خوش است که انسان، یک لحظه معشوق خود را ببیند
نوید شاهد - شهید "محمدحسن خالصی" در وصیت نامه اش خطاب به امام زمان (عج) می نویسد: «مهدی جان! یک عمر صدایت زدم اما لیاقت دیدارت را نیافتم. اما نا امید نیستم بدین امید گام در راه می گذارم و عازم پیکار می شوم که در آخرین لحظه مرگم جمال دل آرایت را ببینم و چه خوش است که انسان، یک لحظه معشوق خود را ...
نوید شاهد
گلف - محاله حسین بگه زنگ می زنم و نزنه!
محاله حسین بگه زنگ می زنم و نزنه!
نوید شاهد - «پدر گفت:آروم بگیر دختر! کمی بخواب شاید ماموریت رفته به شهر دیگه، شاید تلفن در دسترس نبوده. گفتم: محاله بابا... محال حسین بگه زنگ می زنم و نزنه. مطمئنم اتفاقی افتاده ...» آنچه می خوانید بخشی از خاطرات خواندنی حواء(منیژه) لشگری همسر خلبان سرلشکر شهید "حسین لشگری" است که تقدیم حضورتان می ...
نوید شاهد
گلف - مسابقه " خاطرات دوران اسارت "برای ترویج فرهنگ ایثار بین نسل جوان برگزار می شود
مسابقه " خاطرات دوران اسارت "برای ترویج فرهنگ ایثار بین نسل جوان برگزار می شود
نوید شاهد - معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان شمالی از برگزاری مسابقه سراسری در سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی خبر داد و بیان کرد : مسابقه الکترونیکی خاطره نویسی با موضوع "خاطرات دوران اسارت" برای ترویج فرهنگ ایثار بین نسل جوان برگزار می شود.
نوید شاهد
گلف - شهید "انوش خجسته" کیست؟+عکس
شهید "انوش خجسته" کیست؟+عکس
نوید شاهد - شهید "انوش خجسته" تاریخ بیستم مرداد 1366 در منطقه خرمال عراق به درجه بلند شهادت رسید. نویدشاهدگیلان به مناسبت سالگرد این شهید بزرگوار، گذری بر زندگی وی داشته است که در ادامه می خوانید.
نوید شاهد
گلف - رسانه ها در ماندگاری حماسه های دوران دفاع مقدس و معرفی آن به نسل های بعد نقش آفرین هستند
رسانه ها در ماندگاری حماسه های دوران دفاع مقدس و معرفی آن به نسل های بعد نقش آفرین هستند
نوید شاهد - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان یکشنبه 19 مردادماه به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی و روز خبرنگار، در مراسم تجلیل از دبیران سایت ایثار و نوید شاهد هرمزگان گفت: رسانه ها در ماندگاری حماسه های دوران دفاع مقدس در افکار عمومی و معرفی آن به نسل های بعد نقش ...
نوید شاهد
گلف - رسانه ها در ماندگاری حماسه های دوران دفاع مقدس و معرفی آن به نسل های بعد نقش آفرین هستند
رسانه ها در ماندگاری حماسه های دوران دفاع مقدس و معرفی آن به نسل های بعد نقش آفرین هستند
نوید شاهد - مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان یکشنبه 19 مردادماه به مناسبت گرامی داشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی و روز خبرنگار، در مراسم تجلیل از دبیران سایت ایثار و نوید شاهد هرمزگان گفت : رسانه ها در ماندگاری حماسه های دوران دفاع مقدس در افکار عمومی و معرفی آن به نسل های بعد نقش ...
نوید شاهد
گلف - دشمن از ایمان ما می ترسد، نه از اسلحه ما
دشمن از ایمان ما می ترسد، نه از اسلحه ما
نوید شاهد - شهید "محمدحسن خالصی" در خاطراتش می نویسد: «برای گشت تا چند متری دشمن می رویم، ولی دشمن آنقدر کوردل است که اصلا متوجه نیروهای اسلام نمی شود. همیشه دشمن، از اسلام و قرآن ترس داشته است، نه از من و تو با اسلحه ما، فقط از ایمان ما به خدا می ترسد.» نوید شاهد سمنان شما را به مطالعه خاطراتی از ...
نوید شاهد
گلف - انقلابی خوش برخورد
انقلابی خوش برخورد
نوید شاهد خراسان جنوبی زندگینامه شهید "بهروز ربانی" را منتشر می کند. وی روز بیست و سوم فروردین سال 1347 در تهران متولد و روز هفتم مردادماه سال 1364 در منطقه مهران به فیض شهادت نایل شد.
نوید شاهد
گلف - دروازه شهادت هیچ وقت در کردستان بسته نشد
دروازه شهادت هیچ وقت در کردستان بسته نشد
فقط خدا می داند عشق و علاقه این پدر و دختر به یکدیگر چقدر عمیق بود. همه می دانستند که آقا جواد، دخترش را چقدر دوست دارد. پیش می آمد که اگر نصف شب نازگل چیزی می خواست، آقا جواد کل شهر را می گشت تا مگر دکه ای باز پیدا کند و چیزی را که نازگل خواسته بود، برایش بخرد
جوان آنلاین
گلف - خاطره/حبیب مثال را به واقعیت تبدیل کرد
خاطره/حبیب مثال را به واقعیت تبدیل کرد
نوید شاهد- همرزم شهید"حبیب پالاش " خاطره ای از همرزم شهیدش نقل می کند که بیانگر لحظه های حمله و مقاومت در مقابل دشمن می باشد. نوید شاهد خوزستان شما را به مطالعه بخشی از خاطرات دعوت می کند.
نوید شاهد
گلف - توزیع 40 هزار بسته معیشتی در قالب رزمایش کمک مومنانه/ خبرنگاران جبهه انقلاب ما را در مقابل استکبار سر بلند کرده اند
توزیع 40 هزار بسته معیشتی در قالب رزمایش کمک مومنانه/ خبرنگاران جبهه انقلاب ما را در مقابل استکبار سر بلند کرده اند
فخرالدین گفت: ناحیه مقاومت بسیج گرگان در راستای منویات رهبر معظم و رزمایش کمک ها بیش از 40 هزار بسته کمک معیشتی را از طریق خیران و پایگاه های بسیج در اختیار نیازمندان قرار داده که در دهه اول ماه محرم و ماه صفر ادامه خواهد داشت.
نوید شاهد
گلف - دلنوشته ای زیبا از شهید کاغذلو با یک دوست
دلنوشته ای زیبا از شهید کاغذلو با یک دوست
نوید شاهد _ شهید "علی اکبرکاغذلو" در نامه ای به دوست خود می نویسد: «دل خون است و جگر پردرد. حرف ها بسیار برای گفتن دارم ولی زبانم توانای گفتن و دستم طاقت نوشتن ندارد. دلم نمی تواند كسی را برنجاند. ولی از اینكه عرض ارادتی به شما بكنم و درد دلم را خالی كنم گفتم كه بهتر است یك برگ نامه برایت بنویسم.»
نوید شاهد
گلف - کمک مومنانه گروه جهادى شهید «محمد بلباسى» به مردم قائمشهر
کمک مومنانه گروه جهادى شهید «محمد بلباسى» به مردم قائمشهر
نوید شاهد - گروه جهادى شهید مدافع حرم «محمد بلباسى» و گروه فرهنگى «هفت تپه» قائمشهر در اقدامى ایثارگرانه كه توسط اعضاى پایگاه و جمعى از خانواده هاى شاهد و ایثارگر انجام شد، به تهیه و توزیع بسته هاى معیشتى پرداخته است.
نوید شاهد
گلف - کمک مومنانه گروه جهادى شهید «محمد بلباسى» به مردم قائمشهر
کمک مومنانه گروه جهادى شهید «محمد بلباسى» به مردم قائمشهر
گروه جهادى شهید مدافع حرم «محمد بلباسى» و گروه فرهنگى «هفت تپه» قائمشهر در اقدامى ایثارگرانه كه توسط اعضاى پایگاه و جمعى از خانواده هاى شاهد و ایثارگر انجام شد، به تهیه و توزیع بسته هاى معیشتى پرداخته است.
نوید شاهد
گلف - دلنوشته ای زیبا از شهید "کاغذلو" با یک دوست
دلنوشته ای زیبا از شهید "کاغذلو" با یک دوست
نوید شاهد _ شهید "علی اکبر کاغذلو" در نامه ای به دوست خود می نویسد: «دل خون است و جگر پُردرد. حرف ها بسیار برای گفتن دارم ولی زبانم توانای گفتن و دستم طاقت نوشتن ندارد. دلم نمی تواند كسی را برنجاند. ولی از اینكه عرض ارادتی به شما بكنم و درد دلم را خالی كنم گفتم كه بهتر است یک برگ نامه برایت بنویسم.»
نوید شاهد
گلف - شهیدی که چندین بار از چنگ ساواک گریخت
شهیدی که چندین بار از چنگ ساواک گریخت
نوید شاهد - شهید "بهمن صادقی" در جریانات انقلاب اسلامی حضوری فعال داشت و علاقه بسیار زیادی نسبت به امام خمینی (ره) و دیگر روحانیون در وجودش جوانه زد. تمام تلاشش را می کرد تا در تمام تظاهرات های ضد رژیم پهلوی شرکت کند. چندین بار به وسیله ساواک دستگیر شد و با چابکی از چنگ ساواک گریخت. در ادامه سایت ...
نوید شاهد
گلف - نقش خبرنگاران در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در دوران دفاع مقدس بی بدیل بود
نقش خبرنگاران در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در دوران دفاع مقدس بی بدیل بود
نوید شاهد - عطا ناوکی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان صبح امروز در حاشیه بازدید از دفتر خبرگزاری ایرنا هرمزگان گفت: خبرنگاران در دوران طلایی دفاع مقدس نقشی بی بدیل داشتند و در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت، تمام تلاش خود را در فضای جنگ و جبهه به کار می بستند و این هنر رسانه است که در ...
نوید شاهد
گلف - اسلام بدون روحانیت مانند کشور بدون طبیب است
اسلام بدون روحانیت مانند کشور بدون طبیب است
نوید شاهد- شهید"عبدالکریم قانعی فر" در بخشی از وصیت نامه خود می نویسد:«روحانیت را تنها نگذارید چرا که آنطور که امام می فرماید اسلام بدون روحانیت مانند کشور بدون طبیب است. از بچه های محلمان تقاضا دارم به نماز جماعت رفته ودر جلسات قرآن شرکت کنند...»در ادامه متن وصیت نامه این شهید بزرگوار را بخوانید.
نوید شاهد
گلف - حتی اگر مرا اخراج کنند!
حتی اگر مرا اخراج کنند!
نوید شاهد - «ما به او می گفتیم تو کارمند دولت هستی، نکند که اخراج شوی؟ ولی او می گفت: آنها کسی را ندارند و کمک به آنها از همه چیز واجب تر است، حتی اگر مرا اخراج کنند ...» ادامه این خاطره را از زبان خواهر شهید مفقودالاثر"محمود محمدقاسمی" در پایگاه اطلاع رسانی نوید شاهد استان قزوین بخوانید.
نوید شاهد
گلف - دکتر «امیرهوشنگ فلاح» به جمع شهداى مدافع سلامت پیوست
دکتر «امیرهوشنگ فلاح» به جمع شهداى مدافع سلامت پیوست
نوید شاهد - دکتر «امیرهوشنگ فلاح» پزشک متخصص بیهوشی بیمارستان شهدای محمودآباد استان مازندران که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری بود، بر اثر ضایعات ریوی ناشی از این بیماری به جمع شهداى مدافع سلامت پیوست.
نوید شاهد
گلف - برادرم با کاشت یک درخت، سالهاست که در ذهن ها ماندگار است
برادرم با کاشت یک درخت، سالهاست که در ذهن ها ماندگار است
نوید شاهد - فرحناز روندی خواهر شهید "اکبر روندی" می گوید: «یک روز غروب شهید اکبر روندی در حالیکه شاخه درخت انگوری در دستشان بود به منزل آمدند من از ایشان پرسیدم که این شاخه درخت چیست؟ ایشان در پاسخ من گفتند: این شاخه درخت را می خواهم بکارم که اگر من شهید شدم، وقتی که این درخت بزرگ شد و میوه داد، ...
نوید شاهد
گلف - نامه مادر شهید آزاده "محمد فرخی راد" به فرزند اسیرش
نامه مادر شهید آزاده "محمد فرخی راد" به فرزند اسیرش
نوید شاهد - شهید آزاده "محمد فرخی راد" از شهدای دوران دفاع مقدس است. وی در نامه ای که به یادگار گذاشته است پاسخ مادرش حاجیه خانم هاجر فرخی راد را اینچنین می دهد: «از تو می خواهم و تو از همه بخواهی و همه از خدای بزرگ بخواهند که به پیمانشان با وفا باشند و مانند اهل کوفه نباشند که علی را تنها گذاشتند. ...
نوید شاهد
گلف - سرنوشت انقلاب به جنگ بستگى دارد
سرنوشت انقلاب به جنگ بستگى دارد
شهید «زمان روشن» در وصیتنامه خود خطالب به مردم مى گوید:«یادتان باشد که امروز در رأس همه امورمان جنگ می باشد و سرنوشت این انقلاب با یاری خدا به این جنگ بسته است.» گزیده وصیتنامه این شهید بزرگوار را در نوید شاهد مازندران بخوانید.
نوید شاهد
گلف - نوجوانی که با گشت زنی شبانه حامی امنیت مردم بود
نوجوانی که با گشت زنی شبانه حامی امنیت مردم بود
شهید"محسن نورعلی نژادیان قصاب" با وجود کمی سن از شجاعت بسیاری بر خوردار بود و شبها که برای حراست از خانه های مردم و امنیت محله به گشت زنی مشغول می شد بسیار نترس بود و به تمام گوشه و کنار خیابانها و محله دقت نظر داشت. در ادامه سایت نوید شاهد شما را به خواندن زندگی نامه این شهید بزرگوار دعوت می نماید.
نوید شاهد
گلف - آرزوی شهادت دارم
آرزوی شهادت دارم
نوید شاهد- شهید "امیر ارشادی" در بخشی از وصیت نامه خود آورده است:« اگر در این راه شهید شوم، که به آرزویم رسیده ام و اگر نه همچنان آرزوی شهادت دارم اکنون که سپیده صبح نسیم صبحگاهی را برایم به ارمغان می آورد. می خواهم سقای دوستان همرزم شوم.»
نوید شاهد
گلف - مورد اطمینان اهالی روستا بود
مورد اطمینان اهالی روستا بود
نوید شاهد - شهید «عبدالحسین پالیزبان» از رزمندگان گردان 505 محرم بود که مرداد ماه 1362 و در عملیات والفجر 3 در منطقه مرزی مهران به درجه رفیع شهادت نایل آمد.نوید شاهد ایلام در سالگرد شهادت به معرفی این شهید والامقام می پردازد.
نوید شاهد
گلف - شهید «پالیزبان» مورد اطمینان اهالی روستا بود
شهید «پالیزبان» مورد اطمینان اهالی روستا بود
نوید شاهد - شهید «عبدالحسین پالیزبان» از رزمندگان گردان 505 محرم بود که مردادماه 1362 و در عملیات والفجر 3 در منطقه مرزی مهران به درجه رفیع شهادت نایل آمد. نوید شاهد ایلام در سالگرد شهادت به معرفی این شهید والامقام می پردازد.
نوید شاهد
گلف - نمایشگاه عکس "روایت تصویر عشق" برگزار می شود
نمایشگاه عکس "روایت تصویر عشق" برگزار می شود
به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار و سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی دومین نمایشگاه عکس «روایت تصویر عشق»  آثار آزاده جانباز "احمدرضا مداح" عکاس خبری استان فارس برگزار می شود.
نوید شاهد
گلف - دومین نمایشگاه عکس "روایت تصویر عشق" برگزار می شود
دومین نمایشگاه عکس "روایت تصویر عشق" برگزار می شود
نوید شاهد - به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار و سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، دومین نمایشگاه عکس «روایت تصویر عشق» آثار آزاده جانباز "احمدرضا مداح" عکاس خبری استان فارس برگزار می شود.
نوید شاهد
گلف - شهید کارون
شهید کارون
نوید شاهد خراسان جنوبی زندگی نامه شهید "برات رمضانی" را منتشر می کند. وی روز دهم فروردین 1346 در روستای آویشک از توابع شهرستان درمیان متولد و روز چهاردهم مرداد 1367 در رودخانه کارون به فیض شهادت نایل شد.
نوید شاهد
گلف - شهید رودخانه کارون
شهید رودخانه کارون
نوید شاهد خراسان جنوبی زندگی نامه شهید "برات رمضانی" را منتشر می کند. وی روز دهم فروردین 1346 در روستای آویشک از توابع شهرستان درمیان متولد و روز چهاردهم مرداد 1367 در رودخانه کارون به فیض شهادت نایل شد.
نوید شاهد
بیشتر