اخبار
گلف - برای رسیدن به موفقیت و پیروزی "وحدت" را حفظ کنید
برای رسیدن به موفقیت و پیروزی "وحدت" را حفظ کنید
نوید شاهد - شهید "مهدی کوچکعلی" در بخشی از وصیت نامه اش آورده است: «از شما می خواهم آهنگ این انقلاب را نگه دارید، برای نگه داشتن این انقلاب دست در دست هم داده، تا این انقلاب همیشه سرافراز و پا برجا بماند.»
نوید شاهد
گلف - "غلامحسن" در سردشت به شهادت رسید
"غلامحسن" در سردشت به شهادت رسید
نوید شاهد - شهید "غلامحسن بالانده" یکی از شهدای دوران دفاع مقدس شهرستان بهارستان است که در بیست و پنجم مهرماه سال1366 به شهادت رسیده است. نوید شاهد شهرستان های استان تهران نگاهی به زمانه این شهید والامقام داشته است که در ادامه می خوانید.
نوید شاهد
گلف - وصیت به همسر؛ درس شجاعت و شهامت را به فرزندم بیاموزی
وصیت به همسر؛ درس شجاعت و شهامت را به فرزندم بیاموزی
نود شاهد - شهید"محمد اتابکی" در قسمت سوم وصیت نامه خطاب به همسرش نوشته است: «از فرزند عزیزم خوب مواظبت کنی و او را مانند اسمش سمیه که یکی از جهادگران راه خدا می باشد بزرگ کنی و درس شجاعت و شهامت را به او یاد دهی تا یاری کننده راه من باشد.»
نوید شاهد
گلف - رمز پیروزی اسلام «قرب الهی» است
رمز پیروزی اسلام «قرب الهی» است
نود شاهد - شهید"محمد اتابکی" در قسمت دوم وصیت نامه اش آورده است: «همیشه به یاد شهدای دشت کربلا و کربلای ایران در مجالس عمومی و اسلامی و دعای کمیل و توسل و دیگر دعاها شرکت کنید. زیرا راه نزدیک به الله و رمز پیروزی های اسلام بر کفر همین ها هستند.»
نوید شاهد
گلف - «حکم جهاد»
«حکم جهاد»
نود شاهد - شهید"محمد اتابکی" در قسمت اول وصیت نامه اش آورده است: «راهی که به رهبری امام ما را از منجلاب کبر و حسد و فساد بیرون آورد، راه الله را که همان راه مستقیم است به ما شناساند که در راه الله جهاد کنیم.»
نوید شاهد
گلف - رییس جمهوری درگذشت مادر شهیدان «طایفه رشیدی» را تسلیت گفت
رییس جمهوری درگذشت مادر شهیدان «طایفه رشیدی» را تسلیت گفت
رییس جمهوری در پیامی با تسلیت درگذشت حاجیه خانم «لیلی ده رضایی» مادر گرامی شهیدان گرانقدر «عیدمحمد، خیرمحمد و پیرمحمد طایفه رشیدی»، گفت: این مادر فداکار فراق عزیزان خود را با بزرگواری و در کمال اخلاص تحمل کرد و نام و یادش را در فرهنگ ایثار و شهادت برای همیشه ماندگار کرد.
نوید شاهد
گلف - دفاع مقدس همچون دریاست
دفاع مقدس همچون دریاست
نوید شاهد - نویسنده کتاب «مردانی حوالی خورشید» عنوان کرد: دفاع مقدس و انقلاب همچون دریاست و دریا، مردارها را پس می زند و بیرون می اندازد و قلم های مسموم دیر یا زود از اذهان انقلابی و مقاومت مدار خارج می شود؛ اما وجود اندیشه های آگاه با قدرت تشخیص بالا در شناسایی و طرد این گونه نوشتارها الزامی است.
نوید شاهد
گلف - امور ورزشی و اردویی در استانها تقویت می شود
امور ورزشی و اردویی در استانها تقویت می شود
نوید شاهد – معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در جلسه شورای مدیران این معاونت که با حضور مدیرکل بنیاد شهید استان فارس برگزار گردید، برتقویت و اهتمام به امور ورزشی و اردویی در استانها تاکید کرد و افزود: در سطح کشوری بستر خوبی برای این منظور فراهم است و می توانیم از این امکان برای ...
نوید شاهد
گلف - روح ایثار در قشر متخصص کشور تبلور دارد
روح ایثار در قشر متخصص کشور تبلور دارد
نوید شاهد - معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: ایثار کادر درمان تداعی کننده ایثار رزمندگان دوران دفاع مقدس است و تلاش کادر درمانی در چند ماه گذشته نشان داد ایثار در بین افراد متخصص بیشتر تبلور دارد.
نوید شاهد
گلف - «پسرهای ننه عبدالله» در بازار کتاب دیده شدند
«پسرهای ننه عبدالله» در بازار کتاب دیده شدند
نوید شاهد - کتاب «پسرهای ننه عبدالله» نوشته سعید علامیان شامل خاطرات محمد نورانی از مدافعان خرمشهر در آغاز جنگ تحمیلی، توسط انتشارات سوره مهر، منتشر و راهی بازار نشر شد.
نوید شاهد
گلف - روایتی از یک جهادگر: جاده ای که منتهی به سه راه شهادت بود
روایتی از یک جهادگر: جاده ای که منتهی به سه راه شهادت بود
نوید شاهد - جهادگر"حسین طرآبادی": «عملیات کربلای 5 بود، بعد از نماز به اتفاق برادر مصری حرکت کردیم جاده ای که منتهی به سه راه شهادت می شد به علت اصابت خمپاره ها و توپها گودال های بزرگی ایجاد شده بود که حرکت در آن بسیار مشکل بود... » ادامه این ماجرا را در نوید شاهد بخوانید.
نوید شاهد
گلف - "معنویت" اصلی ترین محور در دوران دفاع مقدس بود
"معنویت" اصلی ترین محور در دوران دفاع مقدس بود
نوید شاهد - رزمنده "مهدی صادقی" روایت می کند: «اصلی ترین موضوع و محور در جریان دفاع مقدس عامل معنویت و اخلاص و اعتقاداتی است که همچون انرژی هسته ای بلکه بالاتر، کاربرد داشت که در هر برهه و یگانی که قوی تر بوده ثمرات بیشتری به همراه داشته است.»
نوید شاهد
گلف - هفتمین جلسه ستاد شاهد شهرستان ملارد برگزار شد
هفتمین جلسه ستاد شاهد شهرستان ملارد برگزار شد
نوید شاهد - هفتمین جلسه ستاد شاهد با حضور عنبربیز رئیس بنیاد شهید شهرستان ملارد، رضایی رئیس آموزش و پرورش، مدیر مدرسه شاهد و سایر اعضای ستاد شاهد در محل سالن جلسات اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.
نوید شاهد
گلف - آغاز عملیات با صدای "حاج احمد متوسلیان"
آغاز عملیات با صدای "حاج احمد متوسلیان"
نوید شاهد - رزمنده "محمدقاسم صادقی" روایت می کند: «در عملیات فتح المبین گردان ما و گردانی از تیپ 21 حمزه از ارتش جمهوری اسلامی مشترک وارد عمل شدیم عملیات ساعت 22/30 روز اول فروردین ماه با صدای حاج احمد متوسلیان از بیسیم گردان آغاز شد. و آن نتایج بسیار خوب که شاهد آن بوده و همگی شنیده ایم.»
نوید شاهد
گلف - آغاز عملیات با صدای "حاج اخمد متوسلیان"
آغاز عملیات با صدای "حاج اخمد متوسلیان"
نوید شاهد - رزمنده "محمدقاسم صادقی" روایت می کند: «در عملیات فتح المبین گردان ما و گردانی از تیپ 21 حمزه از ارتش جمهوری اسلامی مشترک وارد عمل شدیم عملیات ساعت 22/30 روز اول فروردین ماه با صدای حاج احمد متوسلیان از بیسیم گردان آغاز شد. و آن نتایج بسیار خوب که شاهد آن بوده و همگی شنیده ایم.»
نوید شاهد
گلف - روایتی از مقام شهید
روایتی از مقام شهید
نوید شاهد - مادر شهید "حسین سرکانی" روایت می کند: «حسین عکس پسرخاله اش که شهید شده بود را نگاه کرد و گفت: یک روز می شود که ما هم به اینها برسیم، مقام شهدا خیلی بلند است.»
نوید شاهد
گلف - با دشمنان اسلام مبارزه کنید
با دشمنان اسلام مبارزه کنید
نوید شاهد - شهید "حسین سرکانی" در وصیت نامه اش می نویسد: «با متجاوزین و ستمگرانی که می خواهند آزادی و استقلال کشور را بر هم بزنند و می خواهند انقلاب اسلامی را به خیال خام شان نابود کنند، به مبارزه برخیزید.»
نوید شاهد
گلف - نگاهی به زمانه شهید"رحیمی"
نگاهی به زمانه شهید"رحیمی"
نوید شاهد - شهید "عباس رحیمی" از شهدای شهرستان قدس است که پس از رشادت های فراوان در بیست و ششم بهمن سال 1366 در منطقهِ عملیاتی شرهانی به شهادت رسید. نوید شاهد شهرستان های استان تهران نگاهی به زمانه این شهید والامقام داشته است که در ادامه می خوانید.
نوید شاهد
گلف - طعم شیرین پیروزی انقلاب اسلامی
طعم شیرین پیروزی انقلاب اسلامی
نوید شاهد - همسر شهید "امیر رهبری" نقل می کند: «یک روز قبل از پیروزی انقلاب بسیاری از مردم از جمله ایشان را گرفته بودند که اعدام کنند و با یاری مردم فردای آن روز، انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و ایشان نیز مردم آزاد شدند.»
نوید شاهد
گلف - ماجرای یک ایثار!
ماجرای یک ایثار!
نوید شاهد - همرزم شهید "عباس رحیمی" می گوید: «عملیات شده شود، عباس یکی یکی ما را به عقب می برد و در عین حال یک دستش آر پی چی بود که در همین هنگام بر اثر اصابت گلوله به زمین می افتد...» ادامهِ این ماجرا را در نوید شاهد بخوانید.
نوید شاهد
گلف - نامه ای برای پدر
نامه ای برای پدر
نوید شاهد - شهید "عباس رحیمی" از شهدای دوران دفاع مقدس است. در منطقهِ عملیاتی شرهانی پس از رشادتها و فداکاری های فراوان بر اثر اصابت تیر به شهادت رسید. نوید شاهد شهرستان های استان تهران نامه این شهید والامقام را منتشر می کند.
نوید شاهد
گلف - وقتی کارها برای رضای خدا باشد، رفتار انسان خدایی می شود
وقتی کارها برای رضای خدا باشد، رفتار انسان خدایی می شود
نوید شاهد - شهید"غلامرضا دولابی" در وصیت نامه اش نوشته است: «بنده تمام حرف هایم را در این خلاصه می کنم که اگر شما گوش به فرمان امام باشید تمام کارهایتان درست می شود. امیدوارم که در عروج روحم از زندان جسمم ماتم نگیرید.»
نوید شاهد
گلف - یادداشت| شهدای ورزشکار، الگویی مناسب برای جامعه
یادداشت| شهدای ورزشکار، الگویی مناسب برای جامعه
نوید شاهد - شهدای ورزشکار نقش مهمی در پیروزی انقلاب و به ثمر رساندن اهداف مقدس نهضت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) داشته اند. معاون فرهنگی و آموزشی شهرستان های استان تهران به مناسبت هفته تربیت بدنی در ادامه یادداشتی را منتشر کرد.
نوید شاهد
گلف - روزشمار شهدای ناجا/ شهیدان روز بیست و هشتم مهر
روزشمار شهدای ناجا/ شهیدان روز بیست و هشتم مهر
نوید شاهد – شهدای ناجا شهیدان «عرضه نظم و امنیت» هستند که برای دفاع از حریم ایران جانفشانی کردند و جاودانه شدند. بیست و هفتم مهر تا یکم آبان ماه امسال هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده است.
نوید شاهد
گلف - «تقوا و ایمان» ادامه دهنده راه شهدا است
«تقوا و ایمان» ادامه دهنده راه شهدا است
نوید شاهد - شهید "حسین داوری" در وصیت نامه ای خطاب به همسرش می نویسد: «در هر مرحله از زندگی تقوا و ایمان به خدا داشته باش و دوم این که اگر خدا خواست و شهید شدم از فرزندم را خوب نگهداری کن تا در آینده ادامه دهندهِ راهمان باشد.»
نوید شاهد
گلف - وصیت یک شهید: تحصیل علم را ادامه دهید
وصیت یک شهید: تحصیل علم را ادامه دهید
نوید شاهد - در وصیت نامه اش شهید "صدرالله خزلی" آمده است: «برادران و خواهران خود را به تحصیل علم را ادامه دهید و همچنین خواهران را به رعایت حجاب اسلامی سفارش می نمودند.»
نوید شاهد
گلف - قلبتان برای اسلام بتپد
قلبتان برای اسلام بتپد
نوید شاهد - شهید "حسین خزلی" در وصیت نامه ای خطاب به پدر و مادرش نوشته است: «برای من گریه نکنید، به اسلام و قرآن عمل كنید و دل و قلبتان برای اسلام بتپد.»
نوید شاهد
گلف - عکسی که ماندگار شد
عکسی که ماندگار شد
نوید شاهد - مادر شهید "اکبر خانی اصفهانی" نقل می کند: «شهید برای آخرین مرتبه ای که عازم جبهه شد، عکسی انداخته بود و همان شب به مادر گفت: که آیا این عکس برای حجلهِ من بعد از شهادتم مناسب است یا خیر؟ مادر پاسخ می دهد...» ادامه روایت را در نوید شاهد بخوانید.
نوید شاهد
گلف - پیروزی و موفقیت در رویای صادقه یک شهید
پیروزی و موفقیت در رویای صادقه یک شهید
نوید شاهد - همسر شهید "ابراهیم حمیدی" می گوید: «به من گفت: خواب دیدم دوازده امام و چهارده معصوم(ع) گرد هم نشسته اند و شهید باهنر و شهید رجایی نیز کنار آنها نشسته است. آنها از من آب خواستند و من مانند سقا به آنها آب دادم.»
نوید شاهد
گلف - روایت یک رزمنده مدافع حرم از حماسه آفرینی در خان طومان
روایت یک رزمنده مدافع حرم از حماسه آفرینی در خان طومان
نوید شاهد - محسن بهاری رزمنده مدافع حرم مازندرانی که در حماسه خان طومان حضور داشت تاکید کرد:" رزمنده های ما مظلومانه به شهادت رسیدند، خان طومان بهانه بود و در اصل هدف آنان حلب بود، روح شهدا حاضر و ناظر است امیدوارم خون این شهدا که مظلومانه به شهادت رسیدند باعث شود فتنه سوریه تمام شود."
نوید شاهد
گلف - «حق الناس»
«حق الناس»
نوید شاهد - مادر شهید "محمدرسول صالحی زاده" در وصیت نامه اش آورده است: «نگامی که می خواست مطالعه کند، چراغ مطالعه را روشن می کرد، می گفتم: چرا لامپ را روشن نمی کنی، گفت حق الناس است بقیه می خواهند استراحت کنند نباید مزاحم استراحت کسی باشم.»
نوید شاهد
گلف - آمار شهدای ناجا پس از دوران دفاع مقدس
آمار شهدای ناجا پس از دوران دفاع مقدس
نوید شاهد - مسئول امور ایثارگران نیروی انتظامی گفت: شهدای نیروی انتظامی بالغ بر 13 هزار شهید است که از این تعداد، پنج هزار تن از کارکنان ناجا پس از دوران دفاع مقدس به شهادت رسیده اند.
نوید شاهد
گلف - روایتی از یک دلدادگی
روایتی از یک دلدادگی
نوید شاهد - مادر شهید «عباس صالح» روایت می کند: «خبر شهادت عباسم را وقتی به من رساند سریع شروع کردم به گرفتن مراسم بودم.»
نوید شاهد
گلف - ولایت پذیر باشید
ولایت پذیر باشید
نوید شاهد - شهید "عباس صالح" در وصیت نامه اش می نویسد: «هر کس که می گوید: مسلمان است باید به حرف رهبرش که می گوید: جبهه ها را خالی نکنید، گوش دهد.»
نوید شاهد
گلف - "حجاب" پاسداری از خون شهید است
"حجاب" پاسداری از خون شهید است
نوید شاهد - شهید "محمد شهسواری" وصیت نامه اش می نویسد: «ای خواهر بزرگوارم! تو با حجاب خود می توانی پاسدار خون شهیدان باشی و مشتی محکمی بر دهان ابر قدرتها بزنی.»
نوید شاهد
گلف - "شهادت" تنها خواسته شهید رنگرز بود
"شهادت" تنها خواسته شهید رنگرز بود
نوید شاهد - برادر شهید "داود رنگرز" روایت می کند: «آرزویش این بود که یک روز شهید شود و به ما می گفت: من به سربازی می روم که شهید شوم اگر در سربازی شهید نشدم به فلسطین می روم تا شهید شوم.»
نوید شاهد
گلف - اخلاق نیک "سیداحمد" زبانزد بود
اخلاق نیک "سیداحمد" زبانزد بود
نوید شاهد - مادر شهید "سید احمد رضوی ویشکانی" نقل می کند: «وقتی از جبهه برمی گشت می دیدیم، لباس هایی که برایش می خریدیم تنش نیست.»
نوید شاهد
گلف - "ابوالفضل" اهل مطالعه بود
"ابوالفضل" اهل مطالعه بود
نوید شاهد - برادر شهید «ابوالفضل راستگو» می گوید: «ابوالفضل شخصی آرام، قانع، مهربان، خوش اخلاق، کم حرف و اهل مطالعه بود.»
نوید شاهد
بیشتر