احساس مسئولیت برای دفاع از میهن سبب شد ادامه تحصیل را رها کند

احساس مسئولیت برای دفاع از میهن سبب شد ادامه تحصیل را رها کند
نوید شاهد - «محمد اصغری» در سال 1344 در شهرستان چالدران متولد شد، تحصیلات خویش را در زادگاهش در سوم متوسطه نیمه تمام گذاشته و روانه جبهه های جنگ شد. تا اینكه در تاریخ هجدهم فروردین 66 با سمت معاون فرمانده گردان بر اثر اصابت ترکش و گلوله، به درجه رفیع شهادت نائل می گردد.

احساس مسئولیت برای دفاع از میهن،مانع ادامه تحصیلش شد

نوید شاهد استان آذربایجان غربی؛ شهيد «محمد اصغري» فرزند محرم ، به سال 1344 در شهرستان چالدران در خانواده اي مذهبي پاي به عرصه هستي نهاده و فضاي خانه خويش را كه از نور ايمان پر بود سرشار از شور و شادي مي كند.

احساس مسئولیت برای دفاع از میهن،مانع ادامه تحصیلش شد

محمد اصغری، در زادگاه خود، تحصيلات ابتدايي را به پايان رساند. چون در آن زمان، تحصيل او مصادف مي شود با هجوم ناجوانمردانه صدام به خاك شهيد پرور كشورمان، او در اين ايام، احساس مسئوليت بيشتري مي كند و با حضور در پايگاه هاي مقاومت به حراست از ارزشهاي اسلام مي پرداخت، تا اينكه تحصيلات خويش را در سوم متوسطه نيمه تمام گذاشته و روانه جبهه هاي جنگ مي شود.

او كه فردي شجاع و دلير بود پس از ابراز رشادت در جبهه مسؤوليت دسته اي را به عهده اش واگذار مي كنند تا اينكه پس از مبارزه اي جانانه با دشمن زبون به تاريخ هجدهم فروردین 66 با سمت معاون فرمانده گردان، در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش و گلوله، به درجه رفيع شهادت نايل مي گردد و برگي زرين از تاريخ پرافتخار و سراسر حماسه را به خويش اختصاص مي دهد.

شهيد گرانقدر عاشق امام امت بوده و سعادت را در پيروزي ولايت فقيه مي دانستند، او در توصيه هايش به دوستان خويش هميشه اظهار مي داشت « از اختلاف و تفرقه افكني به دور باشند و پيوسته خدا را ياد كنيد»

روحش شاد و يادش گرامي باد

Bookmark and Share X Share