شفایافت و شهید شد

شفایافت و شهید شد
نوید شاهد - شهید محمدعلی امان آبادی از شهدای دوران دفاع مقدس است. همسرش بیان می کند: در حرم امام هشتم نذر کرده بود که اگر پا دردم خوب بشود؛ در اولین فرصت به جبهه خواهم رفت و یک هفته پس از برگشتن از زیارت پایش خوب شد و برای ادای نذرش راهی جبهه شد و به شهادت رسید.

شفایافت و شهید شد

به گزارش نوید شاهد البرز؛ شهید محمد علی امان آبادی در سال 1319 در یکی از روستاهای نیشابور در خانواده ای متدين اما فقیر دیده به جهان گشود. وی در سه سالگی با رنج بی مادری انس گرفت. او هنوز داغ از دست دادن مادر را فراموش نکرده بود که می بایست پا به دبستان نهاده و دست نوازش پدر را احساس نماید. رنج و غم بی پدری نیز بر غم ها افزون شد و بعد از آن شهید به دست دائی اش سپرده شد و در خانه دائی اش به زندگی خویش ادامه داد و پس از اینکه به سن بلوغ رسید، از روستای خود به کرج مهاجرت کرد و چند سالی به کارگری گذراند. او سپس در بیست سالگی ازدواج کرده و حاصل آن هفت فرزند است. شهید به علت علاقه شدیدی که به خواندن و نوشتن داشت در سی سالگی به کلاس های نهضت سواد آموزی رفته و درس را فرا گرفت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی با شروع جنگ تحمیلی و علاقه خاصی که به شرکت در جبهه ها داشت. سرانجام در تاریخ بیست و چهارم فروردین ماه 1362 در عملیات والفجر یک در منطقه فکه شرکت کرده و در اثر ترکش خمپاره به درجه رفیع شهادت نائل شد و به لقاء ا... پیوست.


همسر شهید می گوید: شهید دچار پا درد شدیدی شده بود او این پا درد را مشيت الهی می دانست و می گفت: شما مانع رفتن من به جبهه شدید و من به این پا درد دچار شدم. عازم زیارت امام رضا (ع) شد. در حرم امام هشتم نذر کرده بود که اگر پا دردم خوب بشود؛ در اولین فرصت به جبهه خواهم رفت و یک هفته پس از برگشتن از زیارت پایش خوب شد و برای ادای نذرش راهی جبهه شد و در تاریخ بیست و چهارم فروردین ماه 1362 به شهادت رسید.

منبع: پرونده فرهنگي شهدا، اداره اسناد انتشارات، هنري Bookmark and Share X Share