دو کتاب جدید از فرحناز فروغیان در شوش رونمایی شد

دو کتاب جدید از فرحناز فروغیان در شوش رونمایی شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خوزستان در این آیین با اشاره به جایگاه شهید و شهادت، گفت: چه مقامی بالاتر از شهادت؟! پیامبر اکرم (ص) در این زمینه فرمود: وقتی که خداوند تبارک و تعالی می ...

docDiv1ImgDesc').width(imagesize);}});به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خوزستان در این آیین با اشاره به جایگاه شهید و شهادت، گفت: چه مقامی بالاتر از شهادت؟! پیامبر اکرم (ص) در این زمینه فرمود: وقتی که خداوند تبارک و تعالی می خواهد به بنده خوبش یک جایزه بدهد شهادت را نصیبش می کند. در روایتی دیگر فرموده است: دو قطره است که نزد خداوند خیلی عزیزند؛ اولین قطره اشک چشم انسان که نزد خداوند نادم و پیشمان است. دومین قطره ای که نزد خداوند عزیز است، اولین قطره خونی است که در راه دفاع از دین ریخته می شود.

حجت الاسلام مرتضی همت پور ادامه داد: عده ای هستند که با مال خود حاضر نمی شوند به دین خدا کمک کنند، در حالی که افرادی همانند سردار شهید حسن درویشی از جان خود هم می گذرند.

امام جمعه شهرستان شوش ضمن قدردانی از نویسنده کتاب «فاتح گمنام بدر» گذری به رشادت های سردار سرلشکر پاسدار شهید حسن درویشی زد و تصریح کرد: سرداری که لشکر عراق را در غرب کرخه زمین گیر کرد و اگر جانفشانی امثال شهید درویشی و همرزمانش نبود،دشمن که با تجهیزات زیاد آمده بود خوزستان را از ایران جدا می کرد. ولی آنچه اتفاق افتاد این بود که شهدا از با ارزش ترین سرمایه خود که جانشان بود گذشتند تا خوزستان به دست بعثی های عراق نیافتد.

حجت الاسلام شیخ مهدی علیزاده افزود: و امروز یک بانوی ولایی دست به قلم برده و رشادت های این سردار را تحت عنوان «فاتح گمنام بدر» به رشته تحریر درآورده تا نسل سوم و چهارم انقلاب با مطالعه این کتاب با جانفشانی های این سردار و دیگر همرزمانش بیش از پیش آشنا شوند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان به یکی از دلایل سفرش به شهرستان شوش اشاره کرد و یادآور شد: حضور در آیین رونمایی از دو کتاب فاخر با موضوع سردار سرلشکر پاسدار شهید حسن درویشی و خاطرات همسر گرامی اش مرا بسیار خوشحال کرد و لازم است اشاره ای به این موضوع داشته باشم.

ناصر چنانی تاکید کرد: همه به ویژه هنرمندانی که مشغول تولید کارهای فرهنگی هستند، مدیون شهدا هستیم؛ به همین دلیل از این برنامه استقبال کردم و چه چیزی بهتر از شهدا که به یاد آنها برنامه ای را برگزار کنیم.

در پایان این آیین که به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، ستاد برگزاری نماز جمعه، سپاه ناحیه و کانون بسیج هنرمندان شهرستان شوش برگزار شد، از کتاب های «فاتح گمنام بدر و آبروی هر دو جهانم حسن» به قلم فرحناز فروغیان رونمایی شد. کد مطلب : 304730 http://www.ibna.ir/vdcexe8x7jh87fi.b9bj.html ibna.ir/vdcexe8x7jh87fi.b9bj.html کپی متن خبر