توجه به فرهنگ و مطالعات پایداری مهمترین برنامه حوزه هنری کردستان در سال 1400

توجه به فرهنگ و مطالعات پایداری مهمترین برنامه حوزه هنری کردستان در سال 1400
رئیس حوزه هنری استان کردستان تحول بنیادین در تولید محتوا را در سال 1400 به عنوان محور برنامه های این مجموعه اعلام کرد.

docDiv1ImgDesc').width(imagesize);}});به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کردستان، امین مرادی در جمع اصحاب رسانه استان در فضای مجازی با تشریح برنامه های پیش رو در سال جدید اظهار کرد: سیاست های حوزه هنری همسو با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در راستای بسترسازی، رشد هنر انقلاب و تولید آثار متناسب با اهداف متعالی انقلاب اسلامی در بخش هنر پیش می رود.

وی با اشاره به مشکلات متعدد ناشی از تحریم ها و خودکامگی دشمنان نظام اسلامی گفت: « جهاد برای امیدآفرینی» در جامعه از مهمترین برنامه هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد و تلاش خواهیم کرد تا در بستر زیرساخت های ایجاد شده با تولیدات متناسب هنری بر مبنای این ضرورت مهم گام برداریم.

رئیس حوزه هنری کردستان در ادامه به بخش تولید آثار مکتوب اشاره کرد و گفت: چاپ و رونمایی از کتاب « سرودهای بی تکرار» خاطرات شاعران انقلابی استان کردستان و چاپ کتاب «رادیو سنه» خاطرات دکتر بهروز خیریه به قلم شیلان اویهنگی، چاپ کتاب «فرزند کردستان» خاطرات حجت الاسلام نورالدین حیدری، نماینده ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان، چاپ و رونمایی از ترجمه کتاب «عصر های کریسکان» به زبان کردی خاطرات امیر سعیدزاده در سنندج، مشارکت در برگزاری آیین رونمایی از تقریظ مقام معظم رهبری بر کتاب «عصرهای کریسکان» در محل پردیس سینمایی بهمن سنندج در قالب دهمین نشست پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت در اسفندماه در استان کردستان با حضور چهره های شاخص فرهنگی و مسئولان ارشد کشوری از فعالیت های صورت گرفته در بخش فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان کردستان است.

مرادی ادامه داد: چاپ کتاب «ریوی بی ناز و راوچی فیلباز» شعر کودک اثر دکتر هادی یوسفی، رونمایی از کتاب مجموعه نمایشنامه «فصل سفید»، رونمایی از کتاب «ساعت 7» مجموعه اشعار طاهره تختی شاعر بیجاری در بیجار و مشارکت در برگزاری شب شعر «مرد میدان» از دیگر تولیدات مکتوب حوزه هنری است که در سال 99 به انجام رسید.

وی سال 1400 را سالی پر از موفقیت در تمامی عرصه ها پیش بینی کرد و ادامه داد: با توجه به فراهم کردن زیرساخت های فرهنگی در استان همچون افتتاح استودیو صدا و دوبله حوزه هنری، سینمای روباز، تجهیز و ساخت سالن های سینمایی در سقز، بیجار و افزایش 4 سالن سینما در سنندج، وجود گالری های استاندارد در شهرهای سقز، سنندج و بیجار در زمینه تولید و عرضه آثار هنری توانمندی بالایی در استان فراهم شده است.

وی با اشاره به برنامه های فرهنگی این حوزه با موضوع مقابله با کرونا در استان افزود: برگزاری محفل ادبی «ئیواره شیعریک بو ئه م روژانه» با حضور شاعران برجسته استانی با بازخورد بیش از 120 هزار مخاطب در بستر فضای مجازی، برگزاری جشنواره ملی «درخانه هنرمندانه بمانیم» در بخش های نقاشی، کاریکاتور، موسیقی، فیلم کوتاه، عکاسی، شعر، داستان و معرفی و تجلیل از برگزیدگان و نشر در فضای مجازی، برگزاری ورک شاپ آموزشی کاریکاتور با موضوع «کرونا را شکست می دهیم» و ... از جمله برنامه های حوزه هنری کردستان با موضوع کرونا در سال 99 بود.

رئیس حوزه هنری استان کردستان به واکنش به موقع هنرمندان به وقایع روز اشاره کرد و گفت: برگزاری ورک شاپ «تروریسم دولتی» با هدف محکومیت جنایت و ترور ناجوانمردانه سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی و دانشمند هسته ای شهید فخری زاده، برگزاری شب خاطره شهید «اصغر پاشاپور» شهید مدافع حرم بیجاری و همرزم شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در سنندج، اجرای عمومی نمایشنامه خوانی «کافه چیا» در محل سالن شماره پردیس سینمایی بهمن سنندج، تولید فیلمنامه بلند سینمایی «در مسیر شقایق» براساس زندگی 13 نوجوان بیجاری حاضر در دوران دفاع مقدس و ... بخشی از فعالیت ها در این زمینه است. کد مطلب : 304732 http://www.ibna.ir/vdcgwt9wxak9zu4.rpra.html ibna.ir/vdcgwt9wxak9zu4.rpra.html کپی متن خبر