خاطرات سردار سپهری «از سربازی تا سرداری» منتشر شد

خاطرات سردار سپهری «از سربازی تا سرداری» منتشر شد
کتاب از سربازی تا سرداری نگاهی اجمالی به تاسیس توپخانه ساحلی سپاه در اواسط دوران دفاع مقدس دارد

docDiv1ImgDesc').width(imagesize);}});به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، محمدحسین ابراهیمی ضمن اعلام این خبر، گفت: مصاحبه و پژوهش این اثر بر عهده سیاوش نقیبی نژاد بوده و نویسندگی کار را نیز مریم شیدا نویسنده جوان حوزه پایداری فارس بر عهده داشته است.

وی افزود: سردار سپهری از پیشکسوتان توپخانه سپاه پاسداران و ارتش است که در دوران شکوهمند دفاع مقدس در توپخانه لشکرهای 92 زرهی و 19 فجر فارس، جانشینی توپخانه 61 محرم سپاه و فرماندهی توپخانه 42 حضرت یونس علیه السلام را بر عهده داشته است.

کارشناس مسئول مطالعات فرهنگ و ادب پایداری حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس ادامه داد: وی هم اکنون در واحد تحقیق و پژوهش باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تهران مشغول فعالیت است.

وی گفت: کتاب از سربازی تا سرداری علاوه بر خاطرات شخصی سردار سپهری نگاهی اجمالی نیز به تاسیس توپخانه ساحلی سپاه در اواسط دوران دفاع مقدس داشته و حتی در پاورقی روایت سایر هم رزمان وی را نیز نقل کرده تا ارزش استناد تاریخی اثر افزایش یابد.

ابراهیمی در پایان گفت: خوشبختانه بخشی از آثار و تولیدات حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس مراحل پایانی را می گذراند و در دست انتشار است که به زودی به زیور طبع آراسته خواهد شد. مولف محمدحسین نیکوپور کد مطلب : 304736 http://www.ibna.ir/vdcaeynei49nw01.k5k4.html ibna.ir/vdcaeynei49nw01.k5k4.html کپی متن خبر