سردار سلیمانی: راز ماندگاری آثار هنری، اثرگذاری در ذهن مخاطب است

سردار سلیمانی: راز ماندگاری آثار هنری، اثرگذاری در ذهن مخاطب است
نوید شاهد-سردار یعقوب سلیمانی در اولین جلسه کمیسیون هنر و سیاست گذاری اداره کل امور هنری گفت: کاری ماندگار است که در ذهن جامعه هدف نقش ببندد و اثرگذار باشد. همانطور که مقام معظم رهبری نیز تاکید داشتند تاریخ شفاهی والدین شهدا ثبت شود و این یک کار ماندگار است.

راز ماندگاری آثار هنری، اثرگذاری در ذهن مخاطب است

به گزارش نوید شاهد، اولین جلسه کمیسیون هنر و سیاست گذاری اداره کل امور هنری درسال 1400 با حضور سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران(رییس شورا)، سید مرتضی حسینی، مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران (دبیر شورا) و آقایان مهدی فرجی، محمدتقی فهیم، حسین مسافر آستانه، صادقی و وطن دوست برگزار شد.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران دراین جلسه ضمن عرض تبریک سال جدید و آرزوی موفقیت برای اعضای کمیسیون، با اشاره به فعالیت های انجام شده در اداره کل هنری گفت: ایثار و شهادت دو محور اساسی در بقای نظام اسلامی است. از مجاهدت رسول اکرم(ص) اسلام در شعب ابی طالب تا جریان پیروزی خون بر شمشیر و ظفرمندی رزمندگان در دفاع مقدس بر این دو پایه استوار است.

سردار یعقوب سلیمانی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان مرجعیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، باید توجه عمیق به این حوزه داشته باشد و با هم افزایی اهدافی که در سال گذشته هدف گذاری شده را با غنا در محتوا اجرا کند.

وی با تاکید بر توجه بیشتر به کارهای هنری حوزه ایثار و شهادت گفت: کاری ماندگار است که در ذهن جامعه هدف نقش ببندد و اثرگذار باشد. همانطور که مقام معظم رهبری نیز تاکید داشتند باید تاریخ شفاهی والدین شهدا ثبت شود و این یک کار ماندگار است.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین اظهار داشت: باید در جشنواره ها با نگاهی محتوایی و عمیق وارد شویم و کارهای اساسی در راستای تأثیر گذاری آثار انجام دهیم زیرا آنچه اهمیت دارد غنای محتوا و ارتباط با مخاطب است.

سید مرتضی حسینی، مدیرکل امورهنری بنیاد شهید و دبیر کمیسیون هنر و سیاست گذاری نیز در این جلسه به ارائه پیشنهادهایی پرداخت و گفت: بنا داریم کارهایی را با مشارکت استان ها انجام دهیم که برخی از این کارها عبارتند از، تولید مستندهای 30 تا 45 دقیقه ای که در آن ها از ظرفیت های صدا و سیمای استان ها استفاده خواهیم کرد. همچنین تولید 50 نماهنگ با موسیقی استان ها دردستورکار است. درخواست هایی برای ساخت فیلم سینمایی، سریال، تئاتر و غیره نیز وجود دارد که در دستور کار امسال قرار خواهد گرفت.

مهدی فرجی عضو کمیسیون نیز در ادامه جلسه بیان کرد: بعضی استان ها در برخی از ساختارهای هنریبه مراتب از مرکز پیشی گرفته اند و کار در استان ها به مراتب با کیفیت و به صرفه تر انجام می شود.

وی در ادامه افزود: سوژه های بکری در استان ها وجود دارد و وقتی استان ها مشارکت داشته باشند دسترسی به این سوژه ها راحت تر می شود. باید از این ظرفیت ها استفاده کرد زیرا این مسیر می تواند آورده های خوبی برای ما داشته باشد. همانطور که نوروز امسال هم نشان داد اگر اثر خوبی از تلویزیون پخش شود ببیننده را جذب می کند.

تهیه کننده سریال «نون خ» در پایان گفت: جشنواره فیلم ایثار فرصتی ویژه در اختیار ما می گذارد تا آثار تولید شده در حوزه ایثار و شهادت دیده شود و همراه کردن هنرمندان در این حوزه را برای ما ممکن می سازد.

در ادامه جلسه اعضای دیگر کمیسیون به موضوعاتی از جمله «اهتمام در سفارش، جذب و به بکارگیری نیروهای داوطلب و تعادل بین این دو مقوله»،«تولید یک اثر در قالب هنری برای ماندگار شدن»، «هدایت یک موضوع تلخ به حوزه شادی و نمایش آن»، «هویت سازی در جشنواره فیلم ایثار» و «استفاده از مناطق جغرافیایی مختلف کشور همراه فرهنگ مردم آن منطقه برای ساخت محصولات و تولید محتوا در حوزه ایثار و شهادت و مشارکت طلبی در آن» اشاره شد.

Bookmark and Share X Share