وصیت فرمانده گردان کمیل؛ زمان جهاد فرا رسیده است

وصیت فرمانده گردان کمیل؛ زمان جهاد فرا رسیده است
نوید شاهد - فرمانده گردان میثم و کمیل شهید «اصغر ارسنجانی» در وصیت نامه اش می نویسد: «ای کسانی که همیشه آرزو می کنید و می گویید که ای کاش ما هم زمان آقا امام حسین (ع) بودیم و به یاری او می شتافتیم، خوب الآن موقعش رسیده هر کس که به هر نحوی می تواند باید رزمندگان اسلام را یاری نماید.»

وصیت فرمانده گردان کمیل؛ زمان جهاد فرا رسیده است

به گزارش نوید شاهد شهرستان های استان تهران: شهید اصغر ارسنجانی، یادگار «عباسعلی» و «جواهر» یکم بهمن ماه سال 1337 در تهران چشم به جهان گشود. وی تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. سال 1362 ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد و سپس به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. این شهید گرانقدر نوزدهم فروردین ماه سال 1366 با سمت فرمانده گردان میثم و کمیل در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیامده است. او را علی اصغر نیز می نامیدند.

لازم به ذکر است برادر دیگر اصغر که حسن نام دارد نیز به شهادت رسیده است.

متن وصیت نامه شهید را در ادامه می خوانیم:

بسم الله الرحمن الرحیم

«انا لله و انا اليه راجعون»

«السلام علیک یا ابا عبدالله»

با درود و سلام بیکران به ارواح طیبه پاک شهدای اسلام خصوصاً حضرت مولی الكونين آقا امام حسین (ع) و با درود و سلام فراوان به محضر یگانه منجی عالم بشریت حضرت حجت بن الحسن العسگری (عج) و نائب برحقش امام خمینی (دامه ظله) و با درود و سلام به امت شهید پرور و خانواده معظم شهدا.

در این لحظات آخر آنچه را که در دلم نهفته است، از اعماق وجودم برایتان بر صفحه کاغذ می نویسم باشد که انشاالله بر روی همه تأثیر مثبت بگذارد و به نحو احسن برای رضای خدا انجام بدهیم و بدان جامه عمل بپوشانیم و مورد قبول و الطاف باری تعالی قرار بگیرد.

بار پروردگارا! خودت میدانی که در این دنیای رنگارنگ، در این دنیای پرزرق و برق و گول زن، در این دنیای پر تجملات که خیلی چیزها در آن نهفته است و باعث می شود که هر کسی به هر سویی کشانده شود، حال بستگی به کمال معرفت شناخت و ظرفیت شخص دارد و در درجه اول کمک به تو داریم.

اللهم «ایاک نعبد و ایاک نستعین»، بار پروردگارا! «فقط تو را می پرستیم و از تو کمک می خواهیم» معبودا ما را در این آزمایش الهیات موفق بدار.

آری عزیزانم. ای کسانی که همیشه آرزو می کنید و می گویید که ای کاش ما هم زمان آقا امام حسین (ع) بودیم و به یاری او می شتافتیم، خوب الآن موقعش رسیده هر کس که به هر نحوی می تواند باید رزمندگان اسلام را یاری نماید. این گفته حقیر نیست بلکه فرموده حسین زمانمان یعنی فرزند زهرا (س) حضرت امام خمینی (دامه ظله) است.

ای کسانی که دائماً دم از امام حسین (ع) می زنید، مبادا در این لحظات حساس امام را تنها بگذارید و شب وقتی که سر به بالین بستر می گذارید به فکر مال دنیا باشید و فریب این دنیای فانی را بخورید و از قافله عقب بمانید چرا که الآن موقع عمل کردن به شعاری که می دادیم، رسیده است و باید به ندای حق گوی امام بزرگوارمان پاسخ بدهیم: (هل من ناصر خمینی، لبیک یا خمینی لبیک یا خمینی).

هم اکنون که دارم این شهادت نامه را می نویسم در حال رفتن به منطقه عملیاتی کربلای پنج هستیم و از ایزد منان خواستارم که تا ما را نیامرزیده است از این دنیا نبرد از او خواهش می کنم که ما را هم جزء نوکران امام حسین و سربازان حقیقی آقا حجت بن الحسن (عج) قرار بدهد.

در پایان از خانواده ام اظهار شرمندگی می کنم که نتوانستم به آنها خدمتی بکنم و از یکایک شما عزیزانم خصوصا پدر و مادر عزیزم و همسر گرامیم حلالیت می طلبم.

«والسلام علی من اتبع الهدی»

خدایا! خدایا! رسان بقیه الله، در حیات روح الله آمین یا رب العالمين.

الحقیر علی اصغر ارسنجانی/ چهارشنبه، ساعت 6 بعد از ظهر/ بیست و هفتم اسفندماه 1365/ امضاء