«علی اصغر ارسنجانی، اعزامی از تهران»

«علی اصغر ارسنجانی، اعزامی از تهران»
نوید شاهد - «محمدرضا فاضلی دوست» که مسئول مخابرات گردان شهادت لشکر 27 محمد رسول الله (ص) بوده است،خاطره ای از فرمانده شهید «علی اصغر ارسنجانی» روایت می کند: «موقع بیرون رفتن از سوله، دیدم شهید ارسنجانی روی دو تا جیب و پشت پیراهن و جیب شلوارش نوشته است: علی اصغر ارسنجانی، اعزامی از تهران...» ادامه ...

«علی اصغر ارسنجانی، اعزامی از تهران»

به گزارش نوید شاهد شهرستان های استان تهران: شهید اصغر ارسنجانی، یادگار «عباسعلی» و «جواهر» یکم بهمن ماه سال 1337 در تهران چشم به جهان گشود. وی تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. سال 1362 ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد و سپس به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. این شهید گرانقدر نوزدهم فروردین ماه سال 1366 با سمت فرمانده گردان میثم و کمیل در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیامده است. او را علی اصغر نیز می نامیدند.

لازم به ذکر است برادر دیگر اصغر که حسن نام دارد نیز به شهادت رسیده است.

«محمدرضا فاضلی دوست» که مسئول مخابرات گردان شهادت لشکر 27 محمد رسول الله (ص) بوده است،خاطره ای از فرمانده شهید «علی اصغر ارسنجانی» را روایت کرد:

روز دوم عملیات «کربلای 8» حاج محمد اسماعیل کوثری به منطقه آمد؛ تمام فرمانده گردان ها در سوله فرماندهی به خط شدند که آخرین تحرکات، برنامه ها و نقشه ها مرور شود؛ شهید «علی اصغر ارسنجانی» فرمانده گردان میثم تمار از لشکر 27 محمد رسول الله (ص) هم بین فرماندهان بود.

موقع بیرون رفتن از سوله، دیدم شهید ارسنجانی روی دو تا جیب و پشت پیراهن و جیب شلوارش نوشته است «علی اصغر ارسنجانی، اعزامی از تهران».

به او گفتم «حاجی، تابلو اعلانات درست کردی!» او هم خندید و گفت: «می دانم که برویم جلو، برگشتی نداریم و همانجا می مانیم؛ بعد ها که بچه ها آمدند برای برگرداندن جنازه هایمان از این اسامی، جنازه را شناسایی کنند.»

همین هم شد. شهید ارسنجانی و خیلی از دوستان همرزم ما در این عملیات به شهادت رسیدند؛ و وقتی مدت ها بعد بچه ها برای شناسایی و بازگرداندن پیکر شهدا به منطقه رفتند، پیکر شهید ارسنجانی را از روی همان نام و نشانی که روی لباسش نوشته بود، شناسایی کردند.

انتهای پیام/

منبع: نویدشاهد Bookmark and Share X Share