روایت «شاهد یاران» از شهید آوینی الکترونیکی شد

روایت «شاهد یاران» از شهید آوینی الکترونیکی شد
نوید شاهد- ماهنامه شاهد یاران، ویژه شهید سید مرتضی آوینی در قالب الکترونیکی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار نوید شاهد، گروه مجلات شاهد، هم زمان با سالگرد شهادت شهید سید مرتضی آوینی، سی و یکمین شماره از ماهنامه «شاهد یاران» را که به سید شهیدان اهل قلم می پردازد؛ در قالب الکترونیکی منتشر کرد.

روایت «شاهد یاران» از شهید آوینی الکترونیکی شد

در این شماره پس از درج سخنان رهبر معظم انقلاب، گفتارهایی از آیت الله جوادی آملی، دکتر رضا داوری اردکانی، محمد رکن آبادی، علیرضا حجت کمری، مریم امینی (همسر شهید آوینی)، دکتر محمد مددپور، مهدی نصیری، علی معلم دامغانی و... درباره شهید آوینی آمده است.

در مقدمه شاهد یاران؛ یادمان سید شهیدان اهل قلم می خوانیم: «شهید سید مرتضی آوینی ویژگی ذاتی فرهنگ و تمدن غرب را با همهء وجود درک کرده بود و اعتقاد داشت که از همین رو تمام فرهنگ ها، با تهاجم و براندازی از سوی فرهنگ و تمدن غرب مواجه بوده و خواهد بود: مگر اینکه با مداقه و درایت لازم در مبانی وخصوصیات ذاتی آن وحتی شناخت دقیق ابزاری که مورد استفاده قرار می دهد. راه نفوذ و پیشرفت آن سد شود.»

او در عصرنفوذ گستردهء «نیست انگاری» در جوامع بشری، انقلاب اسلامی را آغاز نوعی تجدید عهد انسان معاصر با حقیقت حیات و فطرت خود می دانست، مکاشفه در شناخت خصوصیات تکنولوژی های موثر در شرایط زندگی و نهادینه کردن باورهای انسان امروزی و تاثیر آن در پی ریزی فرهنگ و تمدن زایندهء چنین تکنولوژی هایی را، چنان ضروری و حیاتی می انگاشت که هرگونه تعصب، تسامح و برخورد غیر منطقی و فریبنده ای را در این زمینه بر نمی تابید و از همین رو، نگاه ماهیت شناسانه و منحصر به فرد او، موجب شده بود که پیوسته در حال مبارزه در دو جبهه باشد.

سی و یکمین شماره ماهنامه شاهد یاران به کوشش گروه مجلات شاهد و به سردبیری دکتر عباس خامه یار در 102 صفحه، قطع رحلی و به بهای 900 تومان منتشر شده است. برای دسترسی به این نشریه، اینجا را کلیک کنید.

Bookmark and Share X Share