من شهید نشده ام!

من شهید نشده ام!
نوید شاهد - شهید "رضا ساروخانی دوقز" از شهدای دوران دفاع مقدس است. او در نامه اش خطاب به پدرش چنین می نگارد: «پدرجان، در تماس تلفنی که دوست من با با معلم دینی، آقای محمد باقری، داشته است، او گفته بود كه محمدرضا خمسه ای؛ پسری كه نامه مرا به خانه آورد، گفته كه رضا شهید شده؛ باید به عرض شما برسانم كه ...

نامه

به گزارش نوید شاهد البرز؛ شهید رضا ساروخاني دوقز، یکم فروردين 1345، در روستاي رضي آباد از توابع شهرستان شهريار به دنيا آمد. پدرش عوض علی، در كارخانه كاشي سازي كار مي كرد و مادرش فاطمه نام داشت. دانش آموز سوم راهنمايي بود. از سوي بسيج در جبهه حضور يافت. سوم فروردين1361، در فكه توسط نيروهاي عراقي با اصابت تركش به شهادت رسيد. پیکر وي را در بهشت زهراي شهرستان تهران به خاك سپردند. برادرش محمد نيز شهيد شده است.

متن نامه شهید ساروخانی را در ادامه بخوانید.

باعرض سلام به حضور پدرو مادر مهربان اميدوارم كه حالتان خوب باشد و اگر از احوالات اين جانب، خواسته باشي، حال من خوب است و دركنار ديگر رزمندگان اسلام دركمين بعثي هاي عراقي هستيم. ما در جايي قرار داريم كه هنوز عراقي ها نمي دانند، ما در آنجا هستيم و ان شاءالله از آنجا به آنها ضربه خواهيم زد. من اين نامه را الان درسنگر و در زير خمپاره براي شما مي نويسم.

باعرض سلام حضور پدرمهربان اميدوارم كه حالت خوب باشد. پدرجان، در تماس تلفنی که دوست من با با معلم ديني، آقاي محمد باقري، داشته است، او گفته بود كه محمدرضا خمسه اي؛ پسري كه نامه مرا به خانه آورد، گفته كه رضا شهيد شده؛ بايد به عرض شما برسانم كه حال بنده خوب است و الان در منطقه دغاغله آن طرف سودانيه نزديك هستيم و حالم خوب است.

باعرض سلام حضوربرادر عزيزم رمضان اميدوارم كه حالت خوب باشد. اميدوارم كه حالت خوب باشد. اميدوارم حال زن داداش كبري و علي خوب باشد. با عرض سلام به حضور برادرم از غلام حسن و حسين و همچنين خواهرانم؛ گلزار سيمين و صغرا.

برادران غلام، حسين، حسن شما در سنگر مدارس بجنگيد. با منافقان و ما در جبهه بادشمن بعثي و رمضان توهم در سنگر كارخانه به جنگ گلزار حال برادر همسايه شما هم خوب است مظاهر حالش خيلي خوب است و به خانواده سلام مي رساند. ديگر عرض ندارم جز توفيق صبر از خدا براي شما مي طلبم. خدانگهدار ديگر عرضي ندارم.

منبع: پرونده فرهنگي شهدا، اداره اسناد انتشارات، هنري Bookmark and Share X Share