همایش بین المللی "شهید سلیمانی در چشم انداز بین المللی" در دانشگاه رازی برگزار می شود

همایش بین المللی "شهید سلیمانی در چشم انداز بین المللی" در دانشگاه رازی برگزار می شود
نوید شاهد- همایش بین المللی شهید قاسم سلیمانی در چشم انداز بین المللی پایان شهریورماه 1400 به مدت دو روز به میزبانی دانشگاه رازی برگزار می شود.

به گزارش نوید شاهد کرمانشاه به نقل از تسنیم؛ همایش بین المللی شهید قاسم سلیمانی در چشم انداز بین المللی پایان شهریورماه 1400 به مدت دو روز به میزبانی دانشگاه رازی برگزار می شود.

همایش بین المللی

بسترسازی هم اندیشی و تعاملات سازنده علمی و تحقیقاتی جوامع دانشگاهی و حوزوی پیرامون ابعاد مختلف شخصیت و مکتب شهید سلیمانی، واکاوی وجوه و ابعاد شخصیت و مکتب شهید سلیمانی از منظر شخصیت های برجسته حقیقی و حقوقی بین المللی، جهان اسلام و محور مقاومت، تبیین ابعاد دیپلماتیک و سیاسی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی شخصیت و مکتب شهید سلیمانی از محورهای اصلی این جشنواره است.

از دیگر محورهای این جشنواره تبیین سیمای شهید سلیمانی در روایتگری های رسانه های بین المللی، جهان اسلام و محور مقاومت، تبیین و تحلیل انعکاس ها و پیامدهای مختلف شهادت شهید سلیمانی در ابعاد و عرصه های مختلف، تبیین آموزه های مفهومی در بیان سمعی و بصری هنر متعهد از ابعاد شخصیت شهید سلیمانی و گفتمان سازی مکتب شهید سلیمانی در مجامع حوزوی و دانشگاهی ملی و بین المللی است.

همایش به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی برگزار و سایت اختصاصی همایش، با مجامع علمی و پژوهشی داخل و خارج از کشور راه اندازی شده است.

زمان برگزاری زمان برگزاری این همایش 31 شهریور تا یک مهر 1400 است و علاقمندان می توانند آثار خود را به نشانی Shahid solemani2021@razi.ac.ir ارسال کنند.

نشست هایی به عنوان پیش همایش نیز تا برگزاری همایش اصلی تحت عنوان «شهید قاسم سلیمانی در نگاه، اندیشه و هنر دانشگاهیان و حوزویان استان کرمانشاه» برگزار می شوند که مراتب و ابعاد و زوایای آنها اطلاع رسانی می شود.

پیش همایش شهید سلیمانی در اندیشه هنر دانشگاهیان و حوزویان استان کرمانشاه با محوریت موضوعات همایش شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس در آیینه اشعار دانشگاهیان و حوزویان استان کرمانشاه، شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس در آیینه دلنوشته های دانشگاهیان و حوزویان استان کرمانشاه، شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس در آیینه داستان های خیلی کوتاه و دانشگاهیان و حوزویان استان کرمانشاه و به آثار برگزیده جوایز و لوح تقدیر ارائه می شود و مهلت ارسال آثار تا پایان اردیبهشت ماه 1400 است.


پیش همایش شهید سلیمانی در اندیشه هنر با محوریت موضوع همایش شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس در آیینه هنرهای ترسیمی شامل نقاشی، خطاطی، طراحی، عکاسی، شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس در آیینه هنر های موسیقی و نمایشی شامل آهنگ سازی، نماهنگ، سرود، نمایشنامه، تئاتر، شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس در آیینه هنرهای تجسمی شامل مجسمه سازی، معرق، شبیه سازی، آینه کاری، خیاطی، گلدوزی، گرافیک، طراحی پارچه و مهلت ارسال آثار تا پایان تیرماه 1400 است و آثار به نشانی دانشگاه رازی دانشکده ادبیات و علوم انسانی طبقه دوم دبیرخانه همایش بین المللی شهید سلیمانی در چشم انداز بین المللی تحویل داده شود.

پیش همایش مکتب شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس در آیینه فعالیت های رایانه ای و فضای مجازی دانشگاهیان و حوزویان استان کرمانشاه با محوریت نقش دانشگاهیان و حوزویان در بزرگداشت و پاسداشت یاد و خاطره شهید ابومهدی و شهید سلیمانی از شهادت تاکنون و مهلت ارسال آثار تا 15 شهریورماه 1400 است.

انتهای پیام/

Bookmark and Share X Share