امروز شباهت مدافعان سلامت با رزمندگان دفاع مقدس بسیار است

امروز شباهت مدافعان سلامت با رزمندگان دفاع مقدس بسیار است
خراسان رضوی-راهیان نور-راوی دفاع مقدس با بیان اینکه شباهت بسیاری میان روزهای دفاع مقدس و این روزهای کشور وجود دارد، گفت: هیچ چیزی ما را پیروز جنگ نکرد، بلکه فرهنگ امام حسین(ع)، معادباوری، نترسیدن از مرگ و فرهنگ شهادت طلبی سبب این پیروزی شد.

امروز شباهت مدافعان سلامت با رزمندگان دفاع مقدس بسیار است به گزارش راهیان نور؛ علیرضا دلبریان اظهار کرد: شباهت بسیاری میان روزهای دفاع مقدس و این روزهای کشور ما وجود دارد. انسجام، همیاری، همدلی و همکاری که برای شکست ویروس منحوس کرونا در کشور شکل گرفته است جز در جبهه های دفاع مقدس، در طول تاریخ انقلاب نداشتیم.

راوی دفاع مقدس با مقایسه میان عملکرد پاسداران در جبهه و جوانان بسیجی امروز، بیان کرد: امروز وقتی نگاه می کنیم همین پمپ های سم پاش که توسط نوجوانان و جوانان هلال احمر و بسیج خیریه ها، برای ضدعفونی معابر استفاده می شود همانند اسلحه های انفرادی زمان جنگ است که با امکانات کم جلوی تهاجم ارتش بعث ایستادگی کردند.

وی ادامه داد: یاد فداکاری پاسداران در خرمشهر می افتم که چگونه مظلومانه دفاع می کردند، به پایگاه ها و قرارگاه های جهادی مردمی که همگی جوانان دانشجو هستند نیز رفتم، جوانان درست عین زمان جنگ از ما جلو زدند.

دلبریان بیان کرد: شباهت دیگری که میان این روزهای کشور و روزهای دفاع مقدس وجود دارد این است که ما عملیات هایمان را شبانه انجام می دادیم، چون امکانات و تجهیزات و آتش توپخانه نداشتیم شهید حسن باقری گفته بود، اگر تانک زرهی نداریم که نیروها در پناه تانک حرکت کنند، ما در زره شب عملیات می کنیم.

راوی دفاع مقدس ادامه داد: هزاران رزمنده را با پای پیاده در تاریکی شب به سوی دشمن می بردیم و قبل طلوع آفتاب درگیری آغاز می شد، اکنون هم شب ها که ما خواب هستیم و زمانی که مردم در خانه ها هستند رزمندگان دفاع می کنند، با ضدعفونی کردن جلوی پیشروی