ناگفته های سردار فضلی از عملیات سیدالشهدا(ع)

ناگفته های سردار فضلی از عملیات سیدالشهدا(ع)
تهران- راهیان نور-سردار علی فضلی از فرماندهان لشکر 10 سیدالشهدا(ع) ناگفته هایی را از عملیات سیدالشهدا(ع) در 13 اردیبهشت سال 65 را بیان می کند.

ناگفته های سردار فضلی از عملیات سیدالشهدا(ع) به گزارش راهیان نور؛ روز سیزدهم اردیبهشت ماه سال 65 برای بسیاری از رزمندگان کشورمان روز خاصی است. روزی که یک تیپ پیاده در برابر چند لشکر زرهی عراقی مقاومت کرده و با ایثار و شهادت جان خود را کف دست گرفته و در نهایت پیروز شدند. اتفاقی که حتی در فیلم های جنگی هالیوودی نیز قابل تصور نیست. اما جوانان و رزمندگان این مرز و بوم بارها با وقایعی از این دست نشان داده اند که به لطف قدرت ایمان خود کارهای عجیب و نشدنی را انجام می دهند.

به مناسبت فرا رسیدن سالگرد عملیات سیدالشهداء(ع) سردار علی فضلی جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین و از فرماندهان لشکر 10 سیدالشهدا(ع) در گفت وگو با فرهنگ شهر همشهری خاطراتی از از این عملیات بازگو کرده در ادامه می آید:

دفع اولین حمله عراقی ها

ساعت 10 صبح روز نهم اردیبهشت ماه سال 1365 در حالی که روزهای بعد عملیات دیگری در تکمیل عملیات 70 شبانه روزی والفجر8 انجام می دادیم، خبر رسید دشمن عملیات جدیدی آغاز کرده است و پد مرکزی جزیره خیبر را به تصرف خود درآورده است و شما باید ماموریت خود را به زمان دیگری موکول کنید و در جزیره ام الرصاص حد مرکزی همین امشب اقدام کنید، وقتی ما از فاو با بالگردی به قرارگاه نصرت آمدیم شهید علی هاشمی سردار بزرگ سپاه اسلام و سردار حور گفتند: «پد مرکزی سقوط کرده و گردان حضرت حمزه سیدالشهدا(ع) به فرماندهی برادر صبا ماموریت پیدا کرده تا تشکیل محوری آن شب در آنجا عملیات کند و با نصرت الهی همراه شد و آنجا اولین قدم عراقی ها را دفع کردند و باز پس گیری شد.»



در روز دهم اردیبهشت سال 65 به پادگان سیدالشهدا(ع)(شهید