پیام رئیس بنیاد شهید در سالگرد شهادت شهدای فاجعه منا

پیام رئیس بنیاد شهید در سالگرد شهادت شهدای فاجعه منا
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی سالروز فاجعه دردناک منا را تسلیت گفت و یاد و خاطره قربانیان این فاجعه اندوهناک را گرامی داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی سالروز فاجعه دردناک منا را تسلیت و تعزیت گفت و یاد و نام و خاطره قربانیان این فاجعه اندوهناک را در سراسر جهان و نیز شهادت صدها تن از هموطنان عزیزمان گرامی داشت.

متن پیام مهندس سعید اوحدی به شرح زیر است:
بسم رب الشهدا و الصدیقین
وَمَنْ یَخْرُجْ مِنْ بَیْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَی اللَّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ یُدْرِکْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَی اللَّهِ وَکَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَحِیمًا
(سوره نساء، آیه 100)
فاجعه فراموش ناشدنی منا و شهادت 476 نفر از هموطنان مظلوم کشورمان در دهم ذی الحجه 1436 نشانه ای دیگر از سوء تدبیر حاکمان سعودی نسبت به جهان اسلام و مسلمانان است. حادثه کشتار بی رحمانه حجاج بیت الله الحرام در حج سال 1366 و نیز فاجعه غمبار منا در سال 1394 نشان داد آل سعود لیاقت و کفایت مدیریت اماکن مقدس اسلام را ندارد. بی گمان ارواح مطهر شهدای منا که در عالی ترین جلوه بندگی، مظلومانه و با قلبی مملو از شوق عبودیت به شهادت رسیدند، مشمول عنایات خاصه حضرت حق تعالی خواهند بود.
در بحبوحه ای که کشورهای مسلمان در مواجهه با بروز این فاجعه تأسف بار، سکوت و انفعال را اختیار کرده بودند، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با صراحت و اقتدار واکنش قاطع جمهوری اسلامی را در برابر این جنایتکاران نشان دادند و با صراحت بیان داشتند که: «کوتاهی و بی کفایتی آل سعود در این حادثه، اثبات مجدد بی لیاقتی این شجره خبیثه و ملعونه در تصدی اداره حرمین شریفین است». این اعلام محکم و روشن معظم له و تأکید ایشان بر اینکه: «این حادثه ابعاد گوناگون و روشنگری از لحاظ سیاسی، اجتماعی، اخلاقی دارد» و نیز تأکید بر اینکه: «این ابعاد نباید فراموش شود»، در تبیین حقیقت این جنایت و اتمام حجت در برابر جهان اسلام نشانه حقیقت طلبی و حق خواهی بوده است و تأثیرات جدی و فراگیر خود را بر جای گذاشته و خواهد گذاشت.
سالروز این فاجعه دردناک را محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، خانواده معظم شهدای منا و ملت شریف و نجیب ایران تسلیت و تعزیت عرض نموده و یاد و نام خاطره قربانیان مسلمان این فاجعه اندوهناک را در سراسر جهان و نیز شهادت صدها تن از هموطنان عزیزمان را گرامی می داریم.
سعید اوحدی
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران

کد خبر 4987430