پیام رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سالگرد شهادت شهدای فاجعه منا و مسجد الحرام

پیام رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سالگرد شهادت شهدای فاجعه منا و مسجد الحرام
نوید شاهد -معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی به مناسبت سالروز فاجعه دردناک منا و گرامیداشت یاد و نام خاطره قربانیان مسلمان این فاجعه؛ گفت:مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با صراحت و اقتدار واکنش قاطع جمهوری اسلامی را در برابر این جنایتکاران نشان دادند و با صراحت بیان ...

پیام رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سالگرد شهادت شهدای فاجعه منا و مسجد الحرام
متن پیام مهندس سعید اوحدی به شرح زیر است:
بسم رب الشهدا و الصدیقین
وَمَنْ يَخْرُجْ مِنْ بَيْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَى اللَّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ يُدْرِكْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَى اللَّهِ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَحِيمًا
(سوره نساء، آیه 100)
فاجعه فراموش ناشدنی منا و شهادت 476 نفر از هموطنان مظلوم کشورمان در دهم ذی الحجه 1436 نشانه ای دیگر از سوء تدبیر حاکمان سعودی نسبت به جهان اسلام و مسلمانان است. حادثه کشتار بی رحمانه حجاج بیت الله الحرام در حج سال 1366 و نیز فاجعه غمبار منا در سال 1394 نشان داد آل سعود لیاقت و کفایت مدیریت اماکن مقدس اسلام را ندارد. بی گمان ارواح مطهر شهدای منا که در عالی ترین جلوه بندگی، مظلومانه و با قلبی مملو از شوق عبودیت به شهادت رسیدند، مشمول عنایات خاصه حضرت حق تعالی خواهند بود.
در بحبوحه ای که کشورهای مسلمان در مواجهه با بروز این فاجعه تأسف بار، سکوت و انفعال را اختیار کرده بودند، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با صراحت و اقتدار واکنش قاطع جمهوری اسلامی را در برابر این جنایتکاران نشان دادند و با صراحت بیان داشتند که: «کوتاهی و بی کفایتی آل سعود در این حادثه، اثبات مجدد بی لیاقتی این شجره خبیثه و ملعونه در تصدی اداره حرمین شریفین است». این اعلام محکم و روشن معظم له و تأکید ایشان بر اینکه: «این حادثه ابعاد گوناگون و روشنگری از لحاظ سیاسی، اجتماعی، اخلاقی دارد» و نیز تأکید بر اینکه: «این ابعاد نباید فراموش شود»، در تبیین حقیقت این جنایت و اتمام حجت در برابر جهان اسلام نشانه حقیقت طلبی و حق خواهی بوده است و تأثیرات جدی و فراگیر خود را بر جای گذاشته و خواهد گذاشت.
سالروز این فاجعه دردناک را محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، خانواده معظم شهدای منا و ملت شریف و نجیب ایران تسلیت و تعزیت عرض نموده و یاد و نام خاطره قربانیان مسلمان این فاجعه اندوهناک را در سراسر جهان و نیز شهادت صدها تن از هموطنان عزیزمان را گرامی می داریم.
سعید اوحدی
معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران Bookmark and Share X Share