پیشنهادی برای گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن

پیشنهادی برای گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن
استانداری ایلام گفت: بیشتر مناطق استان ما زیر هدف مستقیم توپخانه ها و جنگنده های بعثی بود اما هرگز ترک سرزمین نکردند و بجای آن ماندند و نگذاشتند یک وجب از خاک میهن به دست دشمن متجاوز بیافتد و این پایداری و استقامت ستودنی است.

به گزارش ایسنا،قاسم سلیمانی دشتکی که در نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت این استان سخن می گفت بیان کرد:مردم ایلام همواره در ادوار مختلف تاریخ مرزداران شجاع و قابل اعتمادی بوده اند و در هشت سال جنگ تحمیلی با نثار سه هزار شهید، 12 هزار جانباز و 337 آزاده، نقشی بی بدیل در تاریخ دفاع مقدس آفریدند. کم بودن تعداد آزادگان این استان به نسبت تعداد شهدا و جانبازان نشان دهنده اوج شهادت طلبی این مردمان است که تا آخرین قطره خون خود در نبرد با دشمن کوتاه نیامدند.

وی گفت: همچنین مهاجرت نکردن مردم ایلام در دوران جنگ تحمیلی یکی از شاخص های بازر مردم استان ما است. درحالی که تمام مناطق استان زیر هدف مستقیم توپخانه ها و جنگنده های بعثی بود اما هرگز ترک سرزمین نکردند و بجای آن ماندند و نگذاشتند یک وجب از خاک میهن به دست دشمن متجاوز بیافتد و این پایداری و استقامت ستودنی است. ایلام در حوزه شهادت و ایثارگری شاخصه های بی نطیری به نسبت باقی کشور کشور دارد و از این حیث حائز رتبه اول است.

سلیمانی دشتکی با اشاره به اینکه در آستانه سالروز ورود آزادگان به کشور هستیم، گفت: اگر چه امسال شرایط خاصی در ارتباط با شیوع کرونا ایجاد شده است، اما برای پاسداشت ورود آزادگان به کشور برنامه ها با شکل و شمایل دیگر و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و ترجیحا بصورت مجازی یا ویدئو کنفرانس برگزار شود.

انتهای پیام