بازخوانی سخنان امام خمینی(ره) در سوگ شهیدان رجایی و باهنر

بازخوانی سخنان امام خمینی(ره) در سوگ شهیدان رجایی و باهنر
تهران-راهیان نور-در بیاناتی که امام خمینی(ره) پس از شهادت شهیدان رجایی و با هنر ایراد فرمودند، آنچه بیشتر از همه مورد تاکید قرار گرفته، وحدت متقابل دولت و ملت برای پیشرفت است.

بازخوانی سخنان امام خمینی(ره) در سوگ شهیدان رجایی و باهنر به گزارش راهیان نور؛ شهریور سال 1360 با خون شهیدان رجایی و باهنر پیوند خورده است. این دو شهید بزرگوار از ذخایر انقلاب اسلامی بودند که شهادتشان ثلمه بزرگ و جبرانناپذیری برای نظام نوپای جمهوری اسلامی بود.

حضرت امام خمینی(ره) بعد از شهادت رجایی و با هنر در جمع اقشار مختلف مردم در سوگ از دست دادن این شهیدان علاوه بر تقدیر از آنها، نقشه راه مدیران بعدی نظام را ترسیم و الگوی مدیریت را معرفی کردند. از موارد مهمی که در این بیانات به آن اشاره شده است، پرهیز از غربزدگی و مرعوب شدن مسئولان از قدرتهای شرق و غرب است.

در ذیل به بیانات امام خمینی(ره) پس از واقعه هشتم شهریور 1360 اشاره شده است.

** ملتی که برای خدا قیام کرده است را نمیتوان شکست داد

بسم الله الرحمن الرحیم

«منطق ما، منطق ملت ما، منطق مومنین ، منطق قرآن است ، »انالله و اناالیه راجعون» با این منطق هیچ قدرتى نمى تواند مقابله کند. جمعیتى که ، ملتى که خود را از خدا مى دانند و همه چیز خود را از خدا مى دانند و رفتن از اینجا را به سوى محبوب خود مطلوب خود مى دانند، با این ملت نمى توانند مقابله کنند. آن که شهادت را در آغوش، همچون عزیزى مى پذیرد، آن کوردلان نمى توانند مقابله کنند.

اینها یک اشتباه دارند و آن این که شناخت از اسلام و شناخت از ایمان و شناخت از ملت اسلامى ما ندارند. آنها گمان مى کنند که با ترور شخصیت ها، ترور اشخاص، مىتوانند با این ملت مقابله کنند و ندیدند و کور بودند که ببینند که در هر موقعى که ما شهید دادیم ملت ما منسجم شد.

ملتى که قیام کرده است در مقابل همه قدرتهاى عالم، ملتى که براى اسلام قیام کرده است، براى خدا