زندگی مجاهد شهید در «خیابانی به درازای ابدیت» خواندنی می شود

زندگی مجاهد شهید در «خیابانی به درازای ابدیت» خواندنی می شود
نوید شاهد - معاون فرهنگی شرکت چاپ و نشر بین الملل از در دست انتشار بودن اثری درباره شهید شیخ محمد خیابانی خبر داد و گفت: کتاب هایی را درباره سایر رهبران مقاومت در دست تولید داریم.

حمید سلیمانی صدر، معاون فرهنگی شرکت چاپ و نشر بین الملل به خبرنگار نوید شاهد گفت: کتاب «خیابانی به درازای ابدیت» به قلم مجتبی حبیبی هم زمان با صدمین سالروز شهادت شیخ محمد خیابانی و سرکوب قیام آزادیستان آذربایجان در مسیر انتشار قرار گرفت.
زندگی مجاهد شهید در «خیابانی به درازای ابدیت» خواندنی می شود

وی درباره محتوای این کتاب توضیح داد: کتاب «خیابانی به درازای ابدیت» طی یک داستان تاریخی مخاطب را با مجاهدت های شهید شیخ محمد خیابانی آشنا می کند و افزون بر پرداختن به زندگی این مجاهد شهید، موضوعاتی از قبیل تاریخ مشروطه، تولد مجلس، مقاومت 11 ماهه تبریز و قیام «آزادیستان»، ماجرای اولتیماتوم 48 ساعته روسیه در مجلس دوم، قحطی و بیماری در آذربایجان و سایر شهرها در جنگ جهانی اول و شهادت شیخ محمد خیابانی در جریان کودتای قزاق های باقی مانده از دوران محمدعلی شاه قاجار را در بر می گیرد.

به گفته سلیمانی صدر، پیش از این از آثاری چون «گذر از فصل ها»، «پاییز آرزوها»، «کتاب کابوس های زرد»، «زیبا و دلتنگی هایش»، «پژواک در سوادکوه»، «سینما و صهیونیسم»، «صهیونیسم در ادبیات جهان» و «سینمای بعد از انقلاب؛ (بودن یا نبودن)» از این نویسنده منتشر شده بود.

معاون فرهنگی شرکت چاپ و نشر بین الملل ادامه داد: شرکت انتشاراتی چاپ و نشر بین الملل یک مسیر محتوایی با عنوان «رهبران مقاومت» دارد که کتاب «خیابانی به درازای ابدیت» نیز در همین لاین تعریف شده است. در این مسیر محتوایی قرار است به رهبران مقاومت در ایران و سایر کشور های حوزه مقاومت مثل فلسطین، عراق و لبنان بپردازیم.

سلیمانی صدر اظهار کرد: بر این اساس، انتشار آثاری درباره شهید عارف حسین حسینی از رهبران شیعیان پاکستان، شهید حسین الحوثی از فرماندهان یمن و شهید مصطفی بدرالدین از فرماندهان لبنانی در دستور کار قرار گرفت و این آثار اکنون مراحل پژوهش را سپری می کنند. همچنین پرداختن به شهیدان عمار موسوی، رهبر حزب الله لبنان و شیخ باقر النمر، روحانی برجسته عربستانی را در زمینه رهبران مقاومت که به شهادت رسیده اند در برنامه نشر داریم. این آثار به زبان عربی نیز ترجمه خواهند شد.

خبرنگار : شیما دنیادار رستمی Bookmark and Share X Share