تکریم خانواده 350 شهید ورزشکار در هفته دفاع مقدس

تکریم خانواده 350 شهید ورزشکار در هفته دفاع مقدس
نوید شاهد – همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس، از خانواده 350 شهید ورزشکار توسط وزارت ورزش و جوانان تجلیل می شود.

تکریم خانواده 350 شهید ورزشکار در چهلمین سالگرد دفاع مقدس

حسین رشیدیان، جانشین مشاور وزیر ورزش و جوانان درامور ایثارگران با اعلام این خبر به نوید شاهد گفت: در مجموعه وزارت ورزش و جوانان دو هزار ایثارگر حضور دارند که خدمات رسانی به این عزیزان در اولویت وزارت خانه است. علاوه بر آن پنج هزار شهید دوران دفاع مقدس و 137 شهید مدافع حرم، ورزشکار بوده اند که باید نام این عزیزان را زنده نگه داشت.

وی اظهار کرد: چهلمین سالگرد دفاع مقدس فرصتی است تا به صورت مضاعف از شهیدان و ایثارگان یاد کنیم زیرا عدد چهل در فرهنگ ایرانی اسلامی عددی متبرک و مبارک بوده و دفاع مقدس نیز همیشه برای مردم ایران مقدس است. امروز شاهد بازتاب فرهنگ ایثاری که در جبهه اتفاق افتاد، هستیم و نمونه آن ایثار اجتماعی در حوزه سلامت و امنیت است. هفته دفاع مقدس یاد ایثار و رشادت های شهدا، رزمندگان و آزادگان را زنده نگه می دارد؛ بزرگ مردانی که با پاکی و اخلاص عمل کردند و در جامعه محبوب شدند بنابراین باید چهلمین سالگرد دفاع مقدس به بهترین شکل برگزار شود.

رشیدیان در ادامه با اشاره به محوری ترین برنامه های وزارت ورزش و جوانان برای چهلمین سالگرد دفاع مقدس توضیح داد: یکی از این برنامه ها، همایش ملی در سطح ستاد و مجموعه های تابعه وزارت وزرش است که با حضور میهمانانی ویژه برگزار می شود. در برنامه ای دیگر از 100 رزمنده و پیشکسوت دفاع مقدس تجلیل و قدردانی خواهد شد.

جانشین مشاور وزیر ورزش و جوانان درامور ایثارگران اضافه کرد: برنامه ملی تجلیل از 400 رزمنده دوران دفاع مقدس نیز در سطح استان ها برگزار می شود که توسط مدیران کل صورت می گیرد. همچنین برگزاری همایش طرح «سپاس» که به تقدیر و تکریم از خانواده 350 شهید ورزشکار اختصاص دارد، از دیگر برنامه هاست. علاوه بر آن تابلوهای اماکن ورزشی در هفته دفاع مقدس توسط وزارت وزرش و جوانان بازسازی خواهد شد. Bookmark and Share X Share