نصب سردیس شهید همت و تصاویر هزار شهید دفاع مقدس در پایتخت

نصب سردیس شهید همت و تصاویر هزار شهید دفاع مقدس در پایتخت
در هفته دفاع مقدس سردیس شهید همت در ایستگاه متروی همت و تصاویر هزار شهید دفاع مقدس شهر تهران نصب می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهرداری تهران در هفته دفاع مقدس برنامه های مفصلی را به اجرا در خواهد آورد که یکی از آنها نصب سردیس شهید محمدابراهیم همت در ایستگاه متروی شهید همت است این کار توسط شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه انجام خواهد شد. ایستگاه شهید همت در خط یک متروی تهران و در تقاطع این خط مترو با بزرگراه همت قرار دارد.

در سال های قبل شهرداری تهران زنگ دانش آموز شهید را در سالن ندبه بهشت زهرا با حضور تعداد زیادی از دانش آموزان و مقامات نظامی و مدیران شهری در هفته دفاع مقدس برگزار می کرد اما امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا این مراسم به شکل سابق برگزار نمی شود و به صورت محدود زنگ دانش آموز شهید به یاد 400 شهید آرمیده در بهشت زهرا اجرا خواهد شد. همچنین امسال سازمان بهشت زهرا مزار شهدای گمنام را با هدف تجدید میثاق با آرمانهای شهدای دفاع مقدس، عطرافشانی و گلباران می کند.

یکی دیگر از اقدامات شهرداری نصب تصاویر شهیدان در سطح شهر است، در این زمینه سازمان زیباسازی و سازمان بسیج شهرداری، تصاویر یکهزار شهید دفاع مقدس در سطح شهر نصب خواهد کرد علاوه بر این، نمایشگاه هایی از عکس های دفاع مقدس و کتاب ها و آثار شهدا برگزار خواهد شد. این نمایشگاه ها در تمامی ساختمان های ستادی شهرداری و برخی ایستگاه های مترو برپا می شود. همچنین علاوه بر اجرای لیزریوم روی بدنه برج میلاد، نمایشگاه عکسی با موضوع دفاع مقدس و جهادگران عرصه سلامت در برج میلاد برگزار خواهد شد.

مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری هم در هفته دفاع مقدس، مسابقه ای با عنوان «هر تصویر یک پیام» برگزار می کند و در نهایت به برگزیدگان پیام ها و خاطرات مرتبط با تصویر، هدایای نفیس اهدا می شود.

کد خبر 5024815