امضای تفاهم نامه همکاری بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان صدا و سیما

امضای تفاهم نامه همکاری بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان صدا و سیما
تفاهم نامه همکاری بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی روز سه شنبه 25 شهریور با حضور مهندس سعید اوحدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و دکتر عبدالعلی علی عسگری رییس سازمان صدا و سیما به امضا رسید.

به گزارش ایسنا، سعید اوحدی در نشست امضای این تفاهم نامه با بیان اینکه رسانه ملی مهم ترین رسانه کشور است که می تواند در حوزه های فرهنگی یاری دهنده بنیاد شهید و امور ایثارگران باشد افزود: با همکاری دوجانبه بنیاد شهید و امور ایثارگران و رسانه ملی می توانیم گام های بلندی برای بهره مندی از گنج گران بهای فرهنگ ایثار و شهادت برداریم.
وی با قدردانی از سازمان صداوسیما گفت: درباره فعالیت های رسانه ملی در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هر چه بگوییم کم است و این سازمان در بسیاری از موارد در این زمینه از ما پیشی گرفته است.
اوحدی با بیان بخشی از اقدامات انجام شده در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: یکی از اقداماتی که به صورت مستمر در حال انجام است سفرهای هفتگی به استان ها است. در این طرح هر هفته در یک استان مسائل و مشکلات خانواده شهدا و ایثارگران را بررسی می کنیم و تاکنون به 12 استان سفر کرده ایم.
معاون رییس جمهور با اشاره نقش مؤثر رسانه ملی در پوشش برنامه های این سفرها و اطلاع رسانی درباره خدمات بنیاد گفت: قرار است در آغاز هفته دفاع مقدس به استان کرمان سفر کنیم و در اولین روز از این هفته در جوار مزار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به امضای تفاهم نامه ای با استانداری این استان اقدام خواهیم کرد.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: اقدامات در حوزه اشتغال زایی، درمان، مسکن و رفع دیگر مشکلات خانواده شهدا و ایثارگران، بخشی از خدماتی است که توسط رسانه ملی به خوبی پوشش داده شده است.
اوحدی با بیان اینکه مأموریت ذاتی بنیاد شهید و امور ایثارگران ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران همگام با اقدامات خدماتی باید مجموعه فرهنگی اثرگذاری باشد.
وی با اشاره به مقوله تاب آوری به عنوان یکی از موضوعات روز جامعه گفت: در جبهه فرهنگی، کشور باید انسجام کامل داشته باشد و اگر تاب آوری ریشه در ارزش ها داشته باشد، می تواند عامل ایستادگی در برابر بحران های مختلف باشد.
رییس سازمان صدا و سیما نیز در این مراسم گفت: امروز که فرهنگ غرب به دنبال فرسایش فرهنگ ملت ماست و می کوشد روحیه مقاومت را از ما بگیرد، آنچه بیش از هر چیز به ما کمک می کند تا بتوانیم روحیه ایمان و معنویت مان را حفظ کنیم، شهیدان هستند. ما گرچه هیچ گاه قادر به پی بردن به اعماق وج