فاز نخست موزه دفاع مقدس استان مرکزی افتتاح می شود

فاز نخست موزه دفاع مقدس استان مرکزی افتتاح می شود
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس فاز نخست مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان همزمان با هشت استان دیگر و با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح خواهد شد.

سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: فاز اول مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس است به برکت برگزاری کنگره نقش امام خمینی(ره) و شهدای استان مرکزی در دوران دفاع مقدس، در ایام بزرگداشت 40 سالگی دفاع مقدس افتتاح خواهد شد.

وی افزود: فاز نخست موزه دفاع مقدس استان مرکزی شامل سردرب و ورودی ساختمان قرارگاه موزه، محوطه فضای سبز، ایوان لاله ها که مزین به تصاویر شهدای استان مرکزی است که در قالب شهدای روحانی، دانش آموز، کارگری، دانشجو، کارمندی، بسیج و سپاه و شهدای ارتش و ... دسته بندی شده است، ساختمان اداری و گالری ها، مرکز اسناد، حسینیه و سالن آمفی تئاتر افتتاح خواهد شد.

سرهنگ کریمی افتتاح یادمان شهدای گمنام را از دیگر برنامه های افتتاحیه در فاز اول دانست و افزود: فاز دوم که شامل ساختمان اصلی گالری هاست با تکمیل احداث به بهره برداری خواهد رسید.

وی بیان کرد: مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان مرکزی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به کانونی برای هم اندیشی و همفکری رزمندگان و پیشکسوتان دوران سراسر افتخار دفاع مقدس تبدیل خواهد شد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی همچنین گفت: همزمان با اولین روز هفته دفاع مقدس، از یک میلیون نفر از رزمندگان و پیشکسوتان شاخص کشور به شکل ویدئو کنفرانس تجلیل می شود که سهم استان مرکزی 27 هزار نفر است و در این مراسم از 40 نفر به نمایندگی از 27 هزار پیشکسوت استان تجلیل خواهد شد و مابقی جامعه آماری در طول هفته و در نقاط مختلف استان تجلیل خواهند شد.

وی به برگزاری رژه موتوری گرامیداشت هفته دفاع مقدس از مقابل مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: رژه موتوری به گلزار مطهر شهدای اراک ختم می شود و به صورت نمادین قبور مطهر شهدا با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گلباران خواهد شد.

انتهای پیام