گرامیداشت چهملین سالگرد دفاع مقدس پاسداشت تمام ارزش هاست

گرامیداشت چهملین سالگرد دفاع مقدس پاسداشت تمام ارزش هاست
نوید شاهد - مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه در امور فرهنگی و ایثارگران گفت: عدد چهل سن کمال است و از آنجا که امسال در چله دوم دفاع مقدس قرار می گیریم، گرامیداشت دفاع مقدس، پاسداشت تمام ارزش هاست.

گرامیداشت چهملین سالگرد دفاع مقدس پاسداشت تمام ارزش هاست

دكتر منصور خاکسار، مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه در امور فرهنگی و ایثارگران در گفت و گو با خبرنگار نوید شاهد با اشاره به اهمیت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس اظهار کرد: چهلمین سال دفاع مقدس از این منظر اهمیت دارد که با بیانیه گام دوم انقلاب پیوند خورده است. از طرفی دیگر عدد چهل در فرهنگ و ادبیات اسلام به ویژه مذهب شیعه، عدد ويژه وخاصی بوده و سن چهل سن اعتدال و كمال است؛ نبی مكرم اسلام در چهل سالگى به نبوت مبعوث می شود و براى طى مدارج سير وسلوك به چله گرفتن بايد تمسك جست. به عنوان مثال مردم در اربعین امام حسین (ع) شور و شوق خاص تری دارند و عزاداری در آن ایام هم ویژه تر برگزار می شود.

وی اضافه کرد: عدد چهل سن کمال است و از آنجا که امسال در چله دوم انقلاب وآغاز اجرايى كردن بيانيه گام دوم رهبر فرزانه انقلاب هستيم و شرايط انقلاب با شيطنت شيطان بزرگ ويژه است بايد پاسداشت دفاع مقدس رابا رعايت همه جوانب كرونايى به شكل ويژه برگزار كنيم و گرامیداشت آن، پاسداشت تمام ارزش هاست.

وی ادامه داد:فرهنگ ایثار و شهادت باید مانند بذری در زمین جامعه کاشته شود چرا که نسل جوان دوران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی را درک نکرده اند. متولدین سال 1367 به بعد، بیش از نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و ذهنیت روشنی از آن روزها ندارند. متاسفانه در این سالها نتوانسته ایم به درستی بذر ایثار را در روح این نسل بکاریم و اکنون زمان پرداختن به این موضوع است. متاسفانه در جامعه نوعی «اُجرت پرستی» رواج یافته در حالی که در گذشته افراد با تمام علم و توانایی جسارت پذیرش سمت های کلیدی را نداشتند.

خاکسار در ادامه به برنامه های سازمان برنامه و بودجه در هفته دفاع مقدس پرداخت و گفت: برای این ایام تقدیرنامه و هدیه ای از طرف ریاست سازمان به همکاران رزمنده اهدا خواهد شد. از ابتدای هفته دفاع مقدس نیز تبلیغات محیطی از طریق رسانه های مختلف و سیستم های موجود منتشر می شود. همچنین در تمام روزهای هفته دفاع مقدس، سرودهای ایام دفاع مقدس در سازمان های برنامه و بودجه کل کشور نواخته خواهد شد. علاوه بر آن دیدار با رزمندگان دوران دفاع مقدس در این هفته انجام می شود.

مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه در امور فرهنگی و ایثارگران در پایان یادآور شد: با توجه به شیوع کرونا، اجرای برنامه های ملی در سطح کشور دشوار است و از آنجا که تعدادی از همکاران به کرونا مبتلا شده اند، اجرای برنامه های حضوری سخت خواهد بود اما تلاشمان بر این است تا برنامه ها را به بهترین شکل برگزار کنیم.

Bookmark and Share X Share