مهمترین درس شهادت امام حسین(ع)، مبارزه با ظلم و استکبارستیزی است

مهمترین درس شهادت امام حسین(ع)، مبارزه با ظلم و استکبارستیزی است
نوید شاهد - امام جمعه اهل سنت کنارسیاه جزیره قشم و مدرس مدرسه علوم دینی اسماعلیه قشم- گیاهدان گفت: مقابله با ظلم و استکبارستیزی از مهمترین درس های شهادت امام حسین (ع) در روز عاشورا است که در عصر حاضر، باید بیش از پیش مورد توجه امت اسلام قرار بگیرد.

مهمترین درس شهادت امام حسین(ع) ، مبارزه با ظلم و استکبارستیزی است
به گزارش نوید شاهد هرمزگان؛ شیخ ابراهیم ابراهیمی امام جمعه اهل سنت کنارسیاه جزیره قشم و مدرس مدرسه علوم دینی اسماعلیه قشم- گیاهدان گفت: مقابله با ظلم و استکبارستیزی از مهمترین درس های شهادت امام حسین (ع) در روز عاشورا است که در عصر حاضر باید بیش از پیش مورد توجه امت اسلام قرار بگیرد.

امام جمعه اهل سنت کنارسیاه جزیره قشم گفت: محبت خدا و رسول و اولیای خدا از بنیان های اعتقادی و عملی اهل سنت به شمار می رود و تبعیت را نهایتِ محبت می دانیم چرا که عشق حقیقی همراه با عمل است.

وی افزود: بررسی اشعار شعرای اهل سنت به خصوص امام شافعی(ره) خود گویای ارادت آنان به اهل بیت رسول خداست، اهل سنت در غم شهادت حسین بن علی(ع) و یاران باوفایش عزادار هستند و همیشه در کنار برادران شیعه این غم و اندوه را داشته و دارند.

این عالم اهل سنت جزیره قشم ادامه داد: امام حسین(ع) با رفتن خود به کربلا آبروی دین اسلام را برای همیشه در تاریخ حفظ کرد و خون آن حضرت آبروی اسلام است.


منبع :پایگاه اطلاع رسانی هرمز

Bookmark and Share X Share