«حجره شماره دو» در بازار نشر

«حجره شماره دو» در بازار نشر
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، کتاب «حجره شماره دو» تنها خاطرات شخصی یک مبارز انقلابی نیست، بلکه خلاصه ای است از تاریخ انقلاب و دفاع مقدس قم. زیرا راوی این کتاب، حجت الاسلام ابوالقاسم اقبالیان، در بیشتر اتفاقات مهمِ انقلاب در قم نقش مؤثر داشته و بعضی از روایت های او مکمل روایت ...

docDiv1ImgDesc').width(imagesize);}});به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، کتاب «حجره شماره دو» تنها خاطرات شخصی یک مبارز انقلابی نیست، بلکه خلاصه ای است از تاریخ انقلاب و دفاع مقدس قم. زیرا راوی این کتاب، حجت الاسلام ابوالقاسم اقبالیان، در بیشتر اتفاقات مهمِ انقلاب در قم نقش مؤثر داشته و بعضی از روایت های او مکمل روایت های ناقصی است که پیش از این، دیگران نقل کرده اند.

اگرچه اهالی جبهه و جنگ در قم او را به خوبی می شناسند اما شاید جوان ترها ندانند که راوی این کتاب چه نقش مهمی در تاریخ انقلاب و دفاع مقدس داشته و سال های سال بینشان مانده است. نام «شیخ اقبالیان» با بسیج قم و اعزام بسیجی ها به جبهه گره خورده است.

در بخشی از کتاب می خوانیم:
«تجربه ثابت کرده بود وقتی بچه ها عالِم یا مسئولی را در جبهه می دیدند شور و شوقشان بیشتر می شد. احساس نمی کردند تنها هستند. گاهی وقت ها حرف یک عالِم تا ماه ها بچه ها را روی پا نگه می داشت. از سوی دیگر، بسیاری از روحانیون و بزرگان هم خودشان از من می خواستند که به منطقه بروند. آیتالله غیوری، سیدمحمد سعیدی، و بسیاری دیگر را نیز چند بار با خود به منطقه بردم. آیت الله مشکینی و آیت الله بهاءالدینی را هم بچه های دیگر آورده بودند. با این حال عده ای از روحانیون بودند که طاقت یک شب ماندن در منطقه را نداشتند. یکبار دوسه تا از فضلای حوزه علمیه را به جبهه بردم. شب در مقرمان در اهواز مستقر بودیم. یکی از آن ها که خیلی ترسیده بود، با اصرار و التماس به من گفت: «شما رو به خدا ما رو همین امشب برگردون.»

کتاب «حجره شماره دو» به قلم رضا یزدانی، در قطع رقعی در 344 صفحه و به همت حوزه هنری قم چاپ و منتشر شده است. کد مطلب : 297134 http://www.ibna.ir/vdcds50xoyt0nf6.2a2y.html ibna.ir/vdcds50xoyt0nf6.2a2y.html کپی متن خبر