تاثیرپذیری شهیدان از تقوا و سلحشوری امام حسن(ع)

تاثیرپذیری شهیدان از تقوا و سلحشوری امام حسن(ع)
نوید شاهد - شهیدان دوران دفاع مقدس در وصیت نامه های خود توجه ویژه ای به سلحشوری، سیاست و تقوای امام حسن مجتبی(ع) داشته اند که در این گزارش هم زمان با سالروز شهادت کریم اهل بیت(ع) گزیده ای از ارادت آن ها به ایشان را مرور می کنیم.

به گزارش خبرنگار نوید شاهد، صلح امام حسن (ع) زمینه تبلور دوباره اسلام ناب و اصیل بود. اسلامی ظلم ستیز که با استکبار و مستکبران سازش ناپذیر و مهیا برای قیام به قسط است. به بیان دیگر، صلح امام حسن (ع) زمینه ساز قیام حیات بخش امام حسین (ع) بود.
تاثیرپذیری شهیدان از تقوا و سلحشوری امام حسن(ع)


مقام معظم رهبری در همین زمینه می فرمایند: در زمان امام حسن (علیه الصّلاةوالسّلام)، تفکر انقلابىِ اسلامی - که دوره ای را طی کرده بود و به قدرت و حکومت رسیده بود - دوباره برگشت و یک نهضت شد. البته در این دوره، کار این نهضت، به مراتب مشکلتر از دوره خود پیامبر بود؛ زیرا شعار ها در دست کسانی بود که لباس مذهب را بر تن کرده بودند؛ درحالیکه از مذهب نبودند. مشکل کار ائمه ی هدی (علیهم السّلام)، این جا بود.
شهیدان دوران دفاع مقدس در وصیت نامه های خود توجه ویژه ای به سلحشوری، سیاست و تقوای امام حسن مجتبی(ع) داشته اند که در این گزارش گزیده ای از ارادت آن ها به ایشان را مرور می کنیم.
تاثیرپذیری شهیدان از تقوا و سلحشوری امام حسن مجتبی(ع)

شهید عليرضا ابراهيمي برچلويی

بسم الله الرحمن الرحيم

ای جهان خوران عالم اين را بدانيد كه «گر ما كشته شويم/ چو ما زنده شوند/ بهر نابوديت آماده شوند».

اين ورق را در زماني پر مي كنم كه شايد چند ساعتي از عمر باقي نمانده باشد و وقت تمام شدن كاشت مي باشد و ديگر خود را آماده برداشت مي كنم. در صورتي كه اميد به فضل او دارم نه متكي به عمل تهي. ولي شما كه برايتان وقت باقي مانده قدرداني كنيد از اين سرمايه گرانبهاتر از زر و طلا و بدانيد دنيا به قبل ها وفا نكرد و به من و تو هم وفا نخواهد كرد مگر نگفت حضرت سيدالشهداء (ع) بعد از شهادت حضرت علي اكبر (ع) كه اي دنيا بعد از علي خاك بر سر تو .

هوشيار باشيم! مگر امام حسن مجتبي (ع) نگفت آگاه باش كه وقت دير است و تحصيل كن توشه براي نصرت ( آخرت ) قبل از رسيدن اجلت...به قول يكي از برادران رزمنده و واقعا سرباز امام زمان (عج) ما آيا نمي دانيم كه روزي خواهيم رفت، بقدر نيازمان به دنيا برويم و نياز به اين معني نيست كه از بهترين منزل ها و غذاها استفاده كنيم در احوالات علماي بزرگ است كه در حال جان دادن بالا سرش بودند كه مي گفت مي ترسم از چيزهايي كه از من باقي مانده در صورتي كه جز گليمي و چند كوزه از او چيزي باقي نمانده بود.
تاثیرپذیری شهیدان از تقوا و سلحشوری امام حسن مجتبی(ع)

شهید قاسم امينايي

بسم الله الرحمن الرحيم

و لا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احيا عند ربهم يرزقون

خدايا از اينكه شايستگي پوشيدن لباس رزم در راهت را به من ارزاني داشتي قدرت شكرگزاري ندارم ولي با تمام وجودم سپاسگزارت مي باشم و مي خواهم كه هنگام قرار گرفتن در بوته امتحان الهي دست يداللهي خود را از پشت من برنداري و هميشه سايه ايمانت را بر وجودم مستدام داري .

سخني با برادران و خواهرانم، اقوام و آشنايانم و دوستان و يارانم

ما وارث كساني هستيم كه بازي هاي گذشتگان را آبروي خود مي دانستند. كساني كه از رزمهاي مسلمين و سرگذشت پيامبر اسلام ،جر داستنان هاي شورانگيز براي ما چيزي فراتر از اين راه نمي پسنديد و اگر مسلمي كنجكاو علل حصر شعب ابيطالب مي گشت خود را در ميان ديوارهاي نمور سلول هاي مخوف دژخيم مي يافت.

اينان قران را زراندود مي كردند و جلد و اوراق را مزين مي نمودند ولي از تزيين روح و وجود ما جلوگيري مي نمودند اگر مومني جوياي آيات رزم و جهاد با ظالم بود بدنش در زير ضربات شلاق و لگدهاي جلادان خورد و نابود مي گشت.

آري، ما وارث اشخاصي هستيم كه از امام متقيان علي (ع) آن زاهد شب و آن شير توفنده روز جز مردي پهلوان و زورآور چيزي بالاتر از اين را نمي خواستند و اگر عاشقي پرسشگر اين بود كه چرا علي (ع) نيمه شب سَر در چاه می کرد و از سوز دل باخدا راز و نياز مي كرد پيكرش در گودال هاي ژرف ستم دفن مي گرديد، اينان از امام حسن (ع) آن اسوه سلحشوري و تقوا و سياست براي ما انساني سازشگر به وجود آورده و از امام حسين (ع) كشته شدن با ياران اندك در صحراي كربلا را.

ولی همانگونه كه معصومين ما خود مصباح الهدي بودند، چون روشنايي فروزاني در دل آن كوير ظلمت سوختند و قلب نااميد ما را فرزندي از سلاله طيبه آنان پيرجماران آن امام بت شكن روشن گرداند، و ما را از آن دوران سياه و جهالت با رهبري خود رهايي بخشيد و ما هم اكنون قرآن را كتاب زندگي و كمال زندگي انساني مي دانيم و سعي خواهيم كرد چون امام علي (ع) حكومتي بر مبناي عدالت كامل برقرار كنيم و چون امام حسن (ع) بر پايه سياست صحيح حكومت را اداره كرده و همانند امام حسين عليه السلام زير بار ظلم ظالم نرفته و هر چند كشته شويم ولي مي دانيم كه پيروزيم و اگر در اين راه دچار زحمت و رنج گرديم تحمل مي كنيم چون زاده رنج و گريان و عذابيم.

امروزه عابدان و زاهدان رنگ و رو رفته سعي دارند از كانال ديني ضربات مهلكي بر انقلاب عظيم اسلامي ما وارد آورند، اينان باقي مانده كساني هستند كه حضرت علي عليه السلام در جنگ جمل قريب بر چندين هزار تن را بر خاك مذلت افكند هر چند بعضي از انها نماز شب هم مي خواندند و قرآن نيز تلاوت مي كردند، در جنگ صفين موجب خاتمه جنگ گرديدند در حالي كه با لحظه اي فشار معاويه و تاج و تخت پليدش در هم مي شكست و قرآن ناطق را رها كرده كاغذ و مركب را چسبيدند.

آري اينان امام حسن (ع) را در جنگ با ابن ابوسفيان به مال دنيا فروختند و موجبات صلح تحميلي را فراهم آوردند، اينان راي و فتوا به قتل مسلم ابن عقيل در كوفه دادند و سرداري لشكر يزيد را در جنگ با امام حسين (ع) بر عهده گرفتند پس بايد هوشيار بود و تنها در خط ولايت فقيه كه همان زمينه ساز ظهور امام مهدي (عج) است قرار گرفت.

تاثیرپذیری شهیدان از تقوا و سلحشوری امام حسن مجتبی(ع)
شهید لطف علي افشاري

بسمه تعالي

با عرض سلام حضور پدر و مادر عزيزم اميدوارم كه حال تمام افراد خانواده خوب باشد. باري پدر جان اگراز حال من خواسته باشيد انشاء الله سلامتي برقرار است وهيچگونه ملالي ندارم جز دوري شما و اميدوارم كه به زودي كفر نابود شود واسلام پيروز شده به آغوش خانواده برگردم پدر جانم به خواهرانم بگوييد كه حجاب خود را حفظ كنندو همانند گذشته مسجد را پشتيباني كنندو دعا كنند براي امام و به برادرانم بگوييد كه امام را تنها نگذارند و بياييد مانند آن هایی نباشيد كه امام حسن (ع) را تنها گذاشتند ما همه بايد پيرو راه شهدا باشيم.


Bookmark and Share X Share