شهید منطقه سومار

شهید منطقه سومار
نوید شاهد - شهید "جمالالدین کر" از شهدای هشت سال دفاع مقدس است. او سرباز بود که عازم جبهه های جنگ شد و پس از ماه ها رشادت و دلیری در منطقه سومار به فیض شهادت نایل گشت.

به گزارش نوید شاهد گلستان؛ شهید جمال الدین کر، در سال 1346 در خانواده ای متدین و مهربان در روستای خواجه نفس از توابع شهرستان بندر ترکمن دیده به جهان گشود. دوران کودکی خود را با مشقت و سختی گذراند و در همان دوران کودکی نیز به علت وضعیت اقتصادی ضعیفی که داشتند مجبور به کار در کنار اوستا و نجارها بود.
ظدوران کودکی
دوران کودکی اش پدر از کار افتاده شد و در کنج خانه گوشه نشين شد. او برای امرار معاش خانواده که متشکل از 4 پسر و 3 دختر بود چاره ای جز کار به طور شبانه روزی نداشت. روزها در زیر دست نجار درب و پنجره کار می کرد. شب ها نیز برای صیادی به دریا می رفت. او آنقدر کوچک و ضعیف بوده که حتی پایش به رکاب دوچرخه اش نمی رسید. وی ابتدایی را در دبستان شهادت و راهنمایی اش را در مدرسه راهنمایی ملانفس خواجه نفس گذراند و دوران متوسطه را در دبیرستان نیازی با تلاش و پشت کارش به پایان رساند. برای تحصیل در دانشگاه نیز علاقه ای از خود نشان نداد. سرانجام وقت رفتن به خدمت سر بازیش فرا رسید و بدون معطلی و درنگ برای جهاد در راه اسلام و خدا به جبهه های نبرد حق علیه باطل رفت.
شهادت
دوران آموزشی را در شاهرود گذراند و بعد از آموزشی نیز به منطقه سومار اعزام شد. پس از ماه ها جهاد و نبرد عليه باطل در عملیاتی بر اثر اصابت ترکش خمپاره به پشت بدنش به درجه رفیع شهادت نایل گشت. منبع معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید گلستان/ پرونده فرهنگی شهدا
Bookmark and Share X Share