معرفی خانه شهیدان حجتی به عنوان «خانه ایثار نجف آباد »

معرفی خانه شهیدان حجتی به عنوان «خانه ایثار نجف آباد »
شهردار نجف آباد گفت:تفاهم نامه ای بین مسئولین این شهرستان و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برای طراحی و احداث مجموعه فرهنگی و موزه دفاع مقدس به امضا رسیده است.

به گزارش ایسنا، محمد مغزی نجف آبادی با اشاره به سابقه شهر نجف آباد در حوزه های ایثار و شهادت بیان کرد: شهرداری نجف آباد پیگیری هایی درباره ایجاد یک مجموعه فرهنگی و موزه دفاع مقدس در این شهر کرده است. در همین راستا تفاهم نامه ای بین مسئولین شهرستان و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برای طراحی و احداث مجموعه فرهنگی و موزه دفاع مقدس به امضا رسیده است.

وی گفت: موزه دفاع مقدس به مراکز استان ها اعطا می شود ولی به دلیل شرایط خاص نجف آباد در حوزه های شهید و شهادت، سرداران شهید شهرستان، ایثارگری مردم، حضور لشکر سرافراز 8 نجف اشرف و شهید حجتی این مهم مورد موافقت سردار کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس قرار گرفته است.


مغزی نجف آبادی یادآور شد: برای اجرای این پروژه نشست هایی با حضور پیشکسوتان ایثار و شهادت برگزار کرده ایم و نقاط ضعف و قوت مکان های پیشنهادی بررسی شد و مقرر شد در جلسه آتی تصمیم نهایی درباره انتخاب مکان برای احداث آن و سپس فاز طراحی مجموعه فرهنگی و موزه دفاع مقدس نجف آباد عملیاتی شود.


شهردار نجف آباد با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری از نجف آباد به عنوان «شهر علم، ایمان و ایثار » یاد کرده اند، گفت: در این راستا اقدام به تملک خانه آیت الله حجتی «خانه علم نجف آباد» و خانه شهیدان حجتی به عنوان «خانه ایثار نجف آباد » کرده ایم. پس از طی مراحل بازسازی و بهسازی این اماکن در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام