مادرم! بخواه که مصیبت امام حسین (ع) را به جای مصیبت فرزندت برایت بخوانند

مادرم! بخواه که مصیبت امام حسین (ع) را به جای مصیبت فرزندت برایت بخوانند
نوید شاهد - «مادرم! می دانم غم دوری فرزند مشکل است. به خاطر بی آور زمانی را که مرا در کودکی با خود به عزای امام حسین (ع) می بردی! اینک بخواه که دوباره مصیبت امام حسین (ع) را به جای مصیبت فرزندت برایت بخوانند.» نوید شاهد سمنان در سالگرد ولادت شهید "سیدمحمود ربیعی هاشمی"، شما را به مطالعه فرازهایی از ...

مادرم! بخواه که مصیبت حسین (ع) را به جای مصیبت فرزندت برایت بخوانند

به گزارش نوید شاهد سمنان؛ شهید سیدمحمود ربیعی هاشمی فرزند علی اصغر و طیبه، بيست و يكم آذر 1346 در شهرستان سمنان به دنيا آمد. پدرش سيد علی اصغر و مادرش طيبه نام داشت. دانش آموز چهارم متوسطه بود. به عنوان بسيجی به جبهه رفت. بيست و دوم دی 1365 در شلمچه بر اثر اصابت تركش به سر، شهيد شد. پيكر وی را در گلزار شهدای امامزاده يحيای زادگاهش به خاک سپردند.


فرازهایی از وصیت نامه شهید:

فقط رضای خدای را در نظر آورید

دوستان عزیز! همکلاسانم! بدانید و آگاه باشید؛ قلمی که در دست شماست می تواند خیلی موثرتر از اسلحه، کارزار واقع شود؛ البته به شرطی که در خدمت باشد و آن چه خدا می گوید بنویسد و مانع نشود از آن چه خدا منع کرده است. از شما می خواهم در کارهای تان جدی باشید و فقط رضای خدای را در نظر آورید و ذکر خدا «ألا بذكر الله تطمئن القلوب» را بر لب جاری کنید.

امت مظلوم! سعی کنید صفوف پر صلابت نمازهای جمعه را پر نمایید و به دعاها و مراسم های مذهبی اهمیت بیش از این قائل شوید! به خانواده های معظم شهدا، که گل های سر سبد خانواده خود را فدای حق و در راه حقیقت قربانی کرده اند، احترام بگذارید!


مادرم! بخواه که مصیبت حسین (ع) را به جای مصیبت فرزندت برایت بخوانند

مادرم! می دانم غم دوری فرزند مشکل است. به خاطر بی آور زمانی را که مرا در کودکی با خود به عزای امام حسین (ع) می بردی! اینک بخواه که دوباره مصیبت امام حسین (ع) را به جای مصیبت فرزندت برایت بخوانند. مادر! از تو که این امانت عظیم را بدون هیچ آلایشی به صاحب اصلی اش برگردانیدی، تشکر می کنم و به داشتن تو افتخار می کنم.

مادر گرامی! در غم من صبور باش و آن قدر صبر کن که صبر از تو خسته شود. صبر کن تا با صبرت مشتی محکم بر دهان یاوه گویان و خائنان به انقلاب اسلامی و قرآن زده باشی!

پدر و مادرم! به خاطر آورید خانواده هایی را که چهار عزیزشان را از دست داده اند و باز هم حاضرند با مال و جان خود در راه خدا پیکار نمایند.


اگر جنازه ام به دستتان رسید ...

خواهرم! زینب گونه پیام رسان خون برادرت باش و با حجابت مشت محکمی بر دهان شرق زدگان و ضدانقلابی ها بزن و همگام با دیگر خواهران شهدا در خدمت به اسلام بکوش!

اگر جنازه ام به دستتان رسید همانند سایر شهدا در گلزار شهدا دفنم نمایید که شاید به برکت هم نشینی با یاران مخلص خدا مورد مغفرت قرار گیرم.


منبع: کتاب فرهنگ نامه شهدای استان سمنان-شهرستان سمنان/ نشر زمزم-هدایتBookmark and Share X Share