حسرتی خواهرانه در لحظه وداع

حسرتی خواهرانه در لحظه وداع
نوید شاهد - خواهر شهید "سیدمحمود ربیعی هاشمی" نقل می کند: «جلوی دوستش خجالت کشیدم بروم جلو و صورتش را ببوسم. دفعه های قبل که می خواست برود، توی خانه صورتش را می آورد جلو و می گفت: همین جا بوسم کن نه تو خیابون! آبرو ریزیه ...» نوید شاهد سمنان در سالگرد ولادت، شما را به مطالعه زندگی این شهید والامقام ...

حیف ! آن بار که بار آخر بود...


به گزارش نوید شاهد سمنان؛ شهید سیدمحمود ربیعی هاشمی فرزند سید علی اصغر و طیبه، بیست و یکم آذر 1346 در سمنان دیده به جهان گشود. تا سال چهارم دبیرستان در رشته علوم تجربی تحصیل کرد.

بسیجی بود و چهار بار به جبهه های نبرد اعزام شد. بار اول در لشکر هفده علی بن ابیطالب رزمید و تک تیرانداز بود، اما دفعات بعد، از تیپ بیست و یک امام رضا (ع) بی سیم چی گردان بود.

حیف! آن بار که بار آخر بود...

خواهر شهید نقل می کند: «توی راه دیدمش؛ ترک موتور دوستش. داشت می رفت پای اتوبوس. وقت اعزامش بود. من هم داشتم می رفتم آن جا. گفت: «نمی خواد بیای. هوا خیلی سرده. برو پیش مامان، پاش درد می کرد، نگذاشتم بیاد.»

جلوی دوستش خجالت کشیدم بروم جلو و صورتش را ببوسم. دفعه های قبل که می خواست برود، توی خانه صورتش را می آورد جلو و می گفت: «همین جا بوسم کن نه تو خیابون! آبرو ریزیه.»

ولی من گذاشتم برای لحظه آخر پای اتوبوس. چه حیف! آن بار که بار آخر بود ...»

روز بیست و دوم دی ماه 1365 در منطقه شلمچه در عملیات کربلای پنج، بر اثر برخورد ترکش به سر و سینه به شهادت رسید.

مزار این شهید بزرگوار در گلزار شهدای امامزاده یحیی سمنان واقع است.


منبع: کتاب فرهنگ نامه شهدای استان سمنان-شهرستان سمنان/ نشر زمزم-هدایت
Bookmark and Share X Share