«هنر مردان خدا» در بازار کتاب عیان شد

«هنر مردان خدا» در بازار کتاب عیان شد
نوید شاهد – کتاب «هنر مردان خدا» به آثار هنری شهیدان دوران دفاع مقدس می پردازد. این کتاب به تازگی از سوی نشر شاهد روانه بازار نشر شده است.

به گزارش خبرنگار نوید شاهد، کتاب «هنر مردان خدا» که به کوشش اداره کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران منتشر شده است، به آثار هنری شهیدان دوران دفاع مقدس می پردازد. محمد علیایی مقدم این آثار هنری را گزینش کرده است.
«هنر مردان خدا» در بازار کتاب عیان شد,, دوخائی

آثار هنری 54 شهید دوران دفاع مقدس از جمله شهید دکتر مصطفی چمران، شهید احمد کشوری، شهید مجید تیغ ساززاده، شهید بهروز مشتاقی، شهید جمال الدین حاجی میری، شهید ستار کمالوند و شهید مسعود سیوانی در این مجلد آمده است.
در بخشی از مقدمه نشر شاهد بر مطلع این کتاب می خوانیم: «شهید هنرمندی جاوید است و به تعبیر امام راحل شهادت هنر مردان خداست که رساترین تصویر رشادت و جسارت را با رنگین ترین رنگ ها رقم میزند و شهید هنرمند با جوهر قلم خونش بر حقانیت و حقیقت گواهی می دهد در پای هر اثر هنری امضای هنرمندی است که روح حقیقت را در کالبد جهان می دمد و شهادت هر شهید تابلویی است که انسان کامل را در پهنه هستی مظهر است مگر می شود هنر و شهادت و هنرمند و شهید را در دو سوی یک ماجرا تصور کرد اگر نبودند هنرمندان امروز حتی یادی از شهادت سرخ برجا نبود مگر نه آن که محتشم با کلامش، فرشچیان با تابلوی عصر عاشورا و روز واقعه با بازیگران و بازیگردانش ما را با عاشورا پیوند جاودانه دادند. شهید قلب هنر جاودانه است و اکنون پس از گذار از قرنها ایمان بیاوریم که شهادت جاودانه در گرو دستان هنرمندی است که در گذرگاه تاریخ از جام فرهنگ امام حسین (ع) نوشیده است.

انتشارات شاهد کتاب «هنر مردان خدا» را با شمارگان 200 نسخه، 194 صفحه، منتشر کرده است. این کتاب از اینجا قابل دانلود است.

Bookmark and Share X Share