ارسال دو دوره کامل تمامی کتب مرکز اسناد به تمامی استان های کشور

ارسال دو دوره کامل تمامی کتب مرکز اسناد به تمامی استان های کشور
نورالله جعفری گفت: در دو سال گذشته موفق شده ایم دو دوره کامل از تمامی آثار منتشرشده توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس را برای تمامی استان های کشور ارسال کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، نورالله جعفری، مدیر انتشارات و توزیع مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با اشاره به مأموریت این مدیریت در تجهیز کتابخانه های تخصصی دفاع مقدس سراسر کشور به کتب منتشرشده توسط این مرکز، اظهار کرد: ما در دو سال گذشته بر اساس ابلاغیه ای که از سوی ریاست محترم مرکز برایمان ارسال شد به 60 کتابخانه تخصصی دفاع مقدس در سراسر کشور تمامی آثار خود را ارسال کرده ایم.

وی افزود: در 30 استان برای کتابخانه های تخصصی سازمان حفظ آثار و همچنین کتابخانه های تخصصی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان، یک دوره کامل کتاب های منتشرشده توسط مرکز را ارسال کرده ایم.

جعفری اظهار کرد: مجموعاً دو دوره برای تمامی 30 استان کشور ارسال می شود. در سال 98 به 14 استان و در سال 99 به 16 استان دیگر بین دو نهاد، کتاب ها ارسال شده است.

در ادامه مدیر انتشارات و توزیع مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در پاسخ به سؤالی در خصوص شیوه های فروش کتاب به مشتریان گفت: دو روش اساسی و کلی برای فروش کتاب به مشتریان پیش بینی کرده ایم. روش اول، فروش کتاب به صورت فیزیکی و حضوری است که مخاطبین با مراجعه به فروشگاه های ما کتاب را خریداری می کنند.

وی افزود: مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در پنج استان دارای فروشگاه و نمایندگی فروش می باشد. در تهران، میدان انقلاب، خیابان فخر رازی که فروشگاه مرکزی ما ماست که هر روز به غیراز روزهای تعطیل از ساعت 9 صبح الی 19 عصر پذیرای مشتریان می باشد .2- فروشگاه خرمشهر که روبروی مسجد جامع خرمشهر قرار دارد و نمایندگی انتشارات مرکز در استان خوزستان است 3- فروشگاه «شهدای غواص» استان زنجان 4 - فروشگاه شهر خرم آباد استان لرستان 5 -فروشگاه استان گیلان.

جعفری در خصوص شیوه دوم فروش کتاب به مشتریان اظهار کرد: در روش دوم ما کتاب ها را به صورت دیجیتالی در اختیار مشتریان قرار می دهیم که خود به دو طریق است. در روش اول مخاطبین می توانند با مراجعه به سایت «طاقچه» و پرداخت مبلغ جزئی، اجازه دسترسی به فایل کتاب و مطالعه آن را پیدا کنند. همچنین مخاطبین می توانند با مراجعه به سایت مرکز اسناد به نشانی نسبت به خرید اینترنتی کتاب اقدام کنند. کتاب حداکثر ظرف مدت چهار روز به آدرس محل سکونت آن ها ارسال خواهد شد. ضمناً به خریدهای بالای 100 هزار تومان نیز تخفیف ویژه ای تعلق می گیرد.

وی افزود: در روش دوم عرضه اینترنتی کتاب، فایل صوتی کتاب هم در داخل سایت طاقچه قرار داده شده که فرد می تواند با دانلود این فایل آن را گوش دهد. در حال حاضر فایل صوتی کتاب هایی همچون «مژه های سوخته» و «شماره پنج» در سایت طاقچه موجود است و کتاب هایی مانند «امدادگر کجائی» و «عشق و نفرت» در حال تبدیل شدن به فایل صوتی هستند.

مدیر انتشارات و توزیع مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در خصوص موانع و مشکلات پیش روی چاپ و تکثیر کتاب ها گفت: در سال 1399 چاپ کتاب نسبت به سال 98 حدود 50 درصد کمتر شده و همچنین فروش کتاب نیز 50 درصد کاهش داشته است. این خود به دلیل شرایط متأثر از شیوع گسترده بیماری کرونا است که تأثیر منفی خود را بر روی صنعت چاپ گذاشته و باعث ورشکستگی برخی از چاپخانه ها نیز شده است. البته روی مرکز اسناد فشار کمتری وارد شده، چراکه کتاب های ما مشتریان خود را دارد.

کد خبر 5094528