وعده گاه نهرعنبر

وعده گاه نهرعنبر
نوید شاهد خراسان جنوبی زندگینامه شهید "محمد حیدری" را منتشر می کند. او روز بیست و هفتم تیر ماه 1346 در روستای ماژان از توابع شهرستان خوسف متولد شد و در بیست و دوم آذر ماه 1365 در منطقه عملیاتی نهر عنبر به فیض شهادت نایل شد.


به گزارش نوید شاهد خراسان جنوبی، شهید محمد حیدری، روز بیست و هفتم تیر ماه 1346 در روستای ماژان از توابع شهرستان خوسف در خانواده ای روستازاده و ساده زیست، اما سرشار از ایمان دیده به جهان گشود. وی در همان روستا دوره ابتدایی را آغاز کرد و برای ادامه تحصیل به روستای معصوم آباد عزیمت نمود. پس از آن، پایان دوره راهنمایی را در زاهدان به صورت شبانه گذراند.

اولین فرزند

محمد اولین فرزند خانواده بود و ضمن تحصیل، همواره در امور خانواده و زندگی خانوادگی، فعالانه کمک والدینش بود. رفتار و کردار وی آنچنان صبورانه و شایسته بود که دیگران را تحت تأثیر قرار می داد. وی علاوه بر تلاش فراوان در زمینه تحصیل، به مطالعه کتابهایی در زمینه های مختلف علمی و آثار شهدا و علمای بزرگی همچون کتابهای شهید مطهری و شهید دستغیب می پرداخت. نمازش را همیشه اول وقت به جا می آورد و در مراسم مذهبی، بطور چشمگیری حضور می یافت. با توجه به علاقه وافر ایشان به امام امت و آرمانهای متعالی ایشان، حمایت و پشتیبانی از اسلام و انقلاب و خون شهیدان را به همه توصیه می کرد.

به علت وجود پاره ای از مشکلات، تصمیم گرفت در زاهدان مشغول به کار و تأمین معاش شود. بنابراین به شغل بنّایی در بهزیستی مشغول شد و بعد از دو سال کار در زاهدان، به بیرجند عزیمت نمود. در این زمان بود که برای خدمت مقدس سربازی آماده می شد تا در سال 1363 لباس خدمت بر تن نمود. قبل از اینکه به خدمت سربازی برود، همیشه دوست داشت که بتواند یک گام مفید برای انقلاب و جامعه اسلامی بردارد.

شهادت

شهید محمد حیدری، سه ماه آموزش نظامی را در بیرجند سپری کرد. آرزوی بوجود آمدن حکومت جهانی اسلام را همیشه در سر می پروراند. او به یکی از گردان های عملیاتی لشکر 21 حمزه اعزام گردید و عاشقانه در جهت دفاع از کشور و انقلاب اسلامی، جانفشانی نمود تا اینکه در بیست و دوم آذر ماه 1365 در منطقه عملیاتی نهر عنبر، دست ستمکار بعثیون کافر، گل نازنین روییده بر شاخسارهای پرطراوت اسلام ناب محمدی را برچید و اینچنین بود که لوحی دیگر بر اوراق کتاب افتخار ملت قهرمان پرور ایران اضافه شد. روحش شاد و یادش گرامی.


منبع : اداره اسناد و انتشارات اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی


Bookmark and Share X Share