عطر خاص شهادت

عطر خاص شهادت
نوید شاهد - شهید "علی رضا صدیق" بهمن سال 1345 دیده به جهان گشود. مادرش در خاطره ای می گوید: ذهنش کاملا درگیر جبهه بود و همیشه در خانه از جبهه صحبت می کرد. یک روز گفت: چه خوب است انسان در جبهه شهید شود و در رختخواب نمیرد که شهید شدن عطر خاص دیگری دارد و...» متن کامل زندگی نامه این شهید بزرگوار را در ...

عطر خاص شهادت

به گزارش نوید شاهد فارس، شهيد "علی رضا صديق" 27 بهمن ماه 1345 در شهرستان جهرم دیده به جهان گشود. او در خانواده ای مذهبی و متدين بزرگ شد. 7 ساله بود که راهی مدرسه شد.
در مدرسه کسی از او ناراحت نمی شد، هميشه با خوشروئی با بچه ها رفتار می کرد. علاقه خاصی نسبت به انقلاب داشت با اين وجود که نوجوان بود در همه راهپيمائی ها شرکت می کرد. تا اينکه انقلاب اسلامی ايران به رهبری امام پيروز شد. دانش آموز بود که جنگ تحمیلی آغاز شد. او هميشه به معلم خود می گفت که اوضاع جبهه های جنگ را برایم شرح دهید.

عازم به جبهه
علی رضا در پايگاه فتح مسجد الزهرا (س) فعالیت می کرد. مهر سال 1361 جهت ادامه تحصيل به مدرسه توحيد رفت. روز اول که ثبت نام کرد گفت: من ثبت نام کردم اما اين سال را به آخر نمی رسانم و به هر شکلی شده شده بايد به جبهه بروم. البته حدود 9 بار جهت اعزام به بسيج مراجعه کرده بود، اما از رفتنش ممانعت می شد. دی ماه همان سال پس از اتمام دوره آموزشی عازم جبهه های غرب شد.

عطر خاص شهادت
ذهنش کاملا درگیر جبهه بود و همیشه در خانه از جبهه صحبت می کرد. یک روز خطاب به مادرش می گوید: چه خوب است انسان در جبهه شهيد شود و در رختخواب نميرد که شهيد شدن عطر خاص ديگری دارد.

فرماندهی دسته
او در عمليات های زیادی شرکت کرد و در يکی از اين عمليات ها مورد اصابت تير قرار گرفت و مدتی بستری شد که پس از بهبودی مجدد عازم جبهه شد.
او در سمت فرماندهی دسته خدمت می کرد که پس از چندی به خیل سبزپوشان سپاه درآمد. وی سرانجام 20 آذر ماه 1364 در منطقه هورالعظيم بر اثر اصابت ترکش به سر به شهادت رسيد.

انتهای متن/
منبع: پرونده فرهنگی، مرکز اسناد ایثارگران فارس

Bookmark and Share X Share