شهیدان میرقیصری میزبان مادر شدند

شهیدان میرقیصری میزبان مادر شدند
مادر شهیدان سردار سید محمد و سید احمد میرقیصری و جانباز سید محسن میرقیصری جان به جان آفرین تسلیم کرد و آسمانی شد. به گزارش روز

بانو "ستاره میرقیصری" در حالی که هر دو فرزند را در یکسال و در فاصله شش روز در جبهه های جنگ تحمیلی از دست داد، بعد از سالها فراق عزیزانش صبح امروز یکشنبه بر اثر کهولت سن دعوت حق را لبیک گفت.

سید احمد میرقیصری متولد مرداد 1344 بود، وی در سن 19 سالگی با عضویت در بسیج عازم جبهه های حق علیه باطل شد و در 21 اسفند ماه سال 1363 در عملیات بدر منطقه شرق دجله به شهادت رسید.

برادرش سردار سید محمد میرقیصری نیز در عملیات بدر فرمانده گردان حضرت رسول (ص) لشکر 17 علی بن ابیطالب(ع) بود، سید محمد دو سال از سید احمد بزرگتر بود. وی پنج روز بعد از شهادت برادر در 26 اسفند ماه، در عملیات بر اثر اصابت ترکش به سر، سینه و پهلو به شهادت رسید.

برادر دیگرشان سید محسن نیز با حضور در جبهه های حق علیه باطل در 28 اسفند سال 1366 در عملیات والفجر 10 منطقه مریوان به درجه جانبازی نایل شد.

در پی درگذشت مادر بزرگوار شهیدان میرقیصری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم با صدور پیامی رحلت این بانوی ایثارگر را تسلیت گفت.

در پیام حجت الاسلام حسن هنرمند آمده است: درود خدا بر دلاورمردانی که در طول زندگی خویش مجاهدت، استقامت، استواری و پایداری را در پرونده زرینشان نگاشته و سرافراز و پر افتخار در راه سربلندی میهن اسلامی و عظمت ملت ایران لحظه ای نیاسودند.

والدین معظم شهدا از عزیزانشان گذشتند و پس از آن بر راه شهدا پایداری نمودند و تندیس ایثار و استقامت شدند و در این مسیر خود الگویی از ایثار و از خودگذشتگی هستند.

پیام ادامه یافته است: مادر بزرگوار شهیدان سردار سید محمد و سید احمد و جانباز سید محسن میرقیصری مرحومه "میرقیصری" از زمره مجاهدان گمنامی بود که عمر با عزت خویش را با ایثار و استقامت ولایت مدارانه در مسیر حفظ ارزشها سپری کرد.

در این پیام آمده است: اینجانب عروج ملکوتی آن مادر ایثارگر، بانوی ایثارگر و ولایت مدار را حضور ملت شریف، خانواده معظم شهدا و ایثارگران سرافراز تسلیت عرض نموده، از پیشگاه خداوند متعال علو درجات را برای ایشان خواستارم و امیدوارم این روح آسمانی با ارواح طیبه شهدا همنشین باشد.

انتهای پیام