شهید حجازی تمام عمر خود را صرف اسلام کرد

شهید حجازی تمام عمر خود را صرف اسلام کرد
شفیق دیوب سفیر سوریه در کشورمان ضمن قدردانی از تلاش ها و فعالیت های شهید حجازی اظهار داشت: ایشان در کنار برادر حاج قاسم سلیمانی نقش بسزایی در محور مقاومت داشتند.

- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مراسم چهلمین روز شهادت، سردار سرلشکر سید محمد حجازی جانشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، سردار سرلشکر صفوی، سفیر کشور سوریه در کشورمان، رئیس دفتر جنبش حماس و جمعی از مسئولین کشوری و لشکری در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

شفیق دیوب سفیر سوریه در کشورمان ضمن قدردانی از تلاش ها و فعالیت های شهید حجازی اظهار داشت: ایشان در کنار برادر حاج قاسم سلیمانی نقش بسزایی در محور مقاومت داشتند که توانستند پیروزی های متعددی برای محور مقاومت به دست بیاورند.
وی با بیان اینکه آنها در خنثی کردن توطئه بزرگی که علیه سوریه طراحی شده بود، نقش بسزایی داشتند؛ خاطرنشان کرد: پیروزی های نهایی را در افق مشاهده خواهیم کرد که پیروزی مقاومت اسلامی فلسطین علیه رژیم بعث بزرگترین هدیه برای شهید سید محمد حجازی و شهید قاسم سلیمانی خواهد بود.

سفیر سوریه در کشورمان با تاکید بر اینکه شهید حجازی زندگی خودش را صرف خدمت به اسلام و مسلمین خاک کشورش کرد تصریح کرد: شهید حجازی به عنوان یک فرد مؤمن مسئولیت دفاع از کشورش را بر عهده گرفت و یاد این شهید بزرگ در دل همه مردم سوریه باقی خواهد ماند.

دیوب با بیان اینکه مردم سوریه هیچگاه این فداکاری ها را فراموش نمی کند؛ یاد آور شد: شهید حجازی در بسیاری از پیروزی های علیه اشغالگران حضور پررنگی داشتند.

وی پیروزی محور مقاومت را محقق شدنی عنوان کرد و گفت: فداکاری های مشترک این شهید و شهید سلیمانی موجب تقویت روابط میان جمهوری اسلامی ایران و سوریه خواهد بود.

سفیر سوریه در کشورمان با اشاره به اینکه کشور سوریه از 10 سال پیش تاکنون با جنگ جهانی مواجه شده است؛ تصریح کرد: مستکبرین تمام امکانات را در اختیار اشغالگران قرار داده اند؛ ولی سوریه این بحران را پشت سر خواهد گذاشت.
دیوب حمایت های بی دریغ جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت اشاره کرد و افزود: کشور سوریه بحران را پشت سر گذاشت و دولت سوریه و ملت سوریه به رهبری بشار اسد حمایت و پشتیبانی بی دریغ خود را از مقاومت اسلامی و ملت فلسطین همانگونه که در گذشته بوده ادامه خواهد داد.

روایت سردار نقدی از نقش کلیدی سردار حجازی در تجهیز تسلیحاتی جبهه مقاومت+ فیلمسرلشکر صفوی: کارنامه شهید حجازی منشوری راهگشا برای حضور در میدان های جهاد استرهبر انقلاب در پاسخ به سیدحسن نصرالله و اسماعیل هنیه: سردار حجازی در حال جهاد به لقاءالله پیوست این سرگذشت غبطه انگیزی است* شهید حجازی هیچگاه لباس رزم را از تن در نیاورد

در ادامه این مراسم ناصر ابوشریف نماینده جهاد اسلامی در ایران با بیا اینکه ایشان لباس لباس رزم و شال خود را هیچگاه از تن به در نیاورد تصریح کرد: شهید حجازی یکی از دوستان و حامیان ملت فلسطین بود. ایشان همیشه مسئله فلسطین را در اولویت خود قرار داد.

وی با بیان اینکه قدس قبله جهادی شهید حجازی بود؛ افزود: شهید حجازی قطعاً در این پیروزی ها شاهد و ناظر هستند.

نماینده جهاد اسلامی در ایران با اشاره به دستاوردهای و پیروزی های مردم فلسطین در برابر حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر در روزهای اخیر، یادآور شد: ایشان همواره حامی قدس بود و در تیم حاج قاسم سلیمانی نیز حضور جدی داشت.

ابوشریف با اشاره به فعالیت های شهید حجازی در لبنان علیه رژیم صهیونیستی از فعالیت های پرثمر ایشان خبر داد و گفت: مطمئن هستم روح ایشان از این همه دستاورد خوشنود است.

وی آزادی قدس شریف و پیروزی مقاومت را محقق شدنی خواند و گفت: ما با این شهید پیمان می بندیم که در برابر صهیونیست ها ایستادگی کنیم که پیروزی بزرگ انجام شود.

انتهای پیام/