معرفی کتاب | "سیره ابوترابی 1"

معرفی کتاب | "سیره ابوترابی 1"
نوید شاهد - کتاب "سیره ابوترابی 1" خاطرات دوران اسارت سید آزادگان، شهید حجت الاسلام والمسلمین "سید علی اکبر ابوترابی فرد" است که در 2 هزار نسخه به چاپ رسیده است.

معرفی کتاب |
به گزارش نوید شاهد استان قزوین، کتاب "سیره ابوترابی 1"، خاطرات دوران اسارت سید آزادگان، شهید حجت الاسلام والمسلمین "سید علی اکبر ابوترابی فرد" است که در 2 هزار نسخه و 303 صفحه در سال 1391 به چاپ رسیده است.
این کتاب در دو جلد است که جلد اول آن شخصیت ابوترابی را در طول دوران اسارت در اردوگاه های ارتش صدام به تصویر می کشد.
مطالب مندرج در این کتاب به همت دکتر غلامعلی رجائی طی گفتگو با شخصیت های سیاسی، دوستان، خانواده و اسیران هم دوره شهید ابوترابی گردآوری شده است.
در کنار این اطلاعات، از اسناد و مدارک موجود در انتشارات پیام آزادگان و همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین هم استفاده شده است.
مریم بیات ویراستار، الناز شریفی صفحه آرایی و حروف چینی، علی اکبر شمس طراح جلد، محمدرضا کاشی زاده نظارت چاپ و پیام آزادگان ناشر این کتاب است.
کتاب فوق دارای 13 فصل شامل آغاز سفر عشق، شکنجه هایی که دید، فضایل اخلاقی، اوج ورزیدگی، ایجاد انبساط روحی در اسرا، کرمات و فضایل معنوی، حبیب و محبوب، الگوی متعالی مدیریت، اجرای برنامه های فرهنگی، آموزشگاه اسارت، وحدت گرایی، قلب اسرا بود، هدایت و رفتار اسرا به همراه روزشمار وقایع زندگی ایشان، اسامی راویان و ضمایم است.
در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: «.. معرفی سید آزادگان، شهید حجت الاسلام والمسلمین "سید علی اکبر ابوترابی فرد" برای موسسه فرهنگی پیام آزادگان از اهمیت والایی برخوردار است و دلیل این اهمیت نیز وجود وبژگی های بارز و نمونه ای است که به اقرار تمامی آزادگان در سیره شهید ابوترابی منحصر به فرد است.
کتاب سیره ابوترابی که به سفارش بنیاد شهید استان قزوین در دست کار قرار گرفت و جهت انجام و پیگیری به موسسه پیام آزادگان محول گردید یکی دیگر از کتب شاخصی است که شرح حال و شیوه رفتاری سید آزادگان در زمان اسارت را بیان می کند و نهال ایثار و از خودگذشتگی در سخت ترین شرایط را در دل مخاطبان می نشاند ...» پوستر سالروز شهادت شهید «سلیمانی» Bookmark and Share X Share