شهدا تربیت شده مکتب امام حسین (ع) هستند

شهدا تربیت شده مکتب امام حسین (ع) هستند
نوید شاهد_ «سید علی احمدیان» مداح اهل بیت (علیهم السلام) با بیان اینکه ایثار و از خودگذشتگی را باید سرلوحه زندگی مان قرار بدهیم، اظهار داشت: شهدا در سخت ترین روزها جان خود را کف دست گرفته و در مقابل دشمن ایستادند تا از اسلام، انقلاب و مردم دفاع کنند، پس به گردن همه ما حق دارند. اعتقاد دارم امروز هم ...

شهدا تربیت شده مکتب امام حسین (ع) هستند

37 سال نوکری برای اباعبدالله الحسین (ع)

«سید علی احمدیان» مداح اهل بیت (علیهم السلام) در گفت و گو با خبرنگار نوید شاهد، از آشنایی با دستگاه اباعبدالله الحسین (ع) در دوران کودکی تعریف کرد: پسر بچه ای بازیگوش بودم که پدرم دست من را گرفت و با خود به روضه امام حسین (ع) برد. حال و هوای آنجا برای من دلنشین و دوست داشتنی بود و باعث شد تا امروز که 37 سال از عمر من می گذرد در این دستگاه سراسر خیر و برکت نوکری کنم.

وی افزود: مقام معظم رهبری همیشه بر این نکته تاکید دارند که جوانان را با اشعار فاخر و زیبا به اهل بیت (علیهم السلام) جذب کرد. من هم برای مدح اهل بیت (علیهم السلام) در راستای جذب جوانان اشعار فاخر و محتوای ارزشمند را انتخاب می کنم. نباید به بهانه جذب جوانان سراغ اشعاری رفت که سطحی هستند و در شأن اهل بیت (علیهم السلام) سروده نشده اند.

شهدا تربیت شده مکتب امام حسین (ع) هستند

شهدا، تربیت شده مکتب امام حسین (ع) هستند

مداح اهل بیت (علیهم السلام) در ادامه صحبت هایش با اینکه در تمام جلسات یادی از شهدا می کند، گفت: شهدا در سخت ترین روزها جان خود را کف دست گرفته و در مقابل دشمن ایستادند تا از اسلام، انقلاب و مردم دفاع کنند پس به گردن همه ما حق دارند. اعتقاد دارم امروز هم راه شهدا نجاتبخش است و پیروی از سلوک آنها می تواند باعث عاقبت بخیری شود.

وی اضافه کرد: هر کس در هر جایگاهی که هست وظیفه دارد تا یاد و نام شهدا را زنده نگه دارد؛ من هم در تمامی جلسات یادی از شهدا می کنم. شهدا، تربیت شده مکتب امام حسین (ع) هستند. وجودمان را مدیون شهدا هستیم و باید قدردان ایثار و ازخودگذشتگی آنها باشیم.

شهدا تربیت شده مکتب امام حسین (ع) هستند

با یاد شهدا به امام حسین (ع) نزدیک می شوم

احمدیان در ادامه صحبت هایش تعریف کرد: شهدا دست از دنیا کشیده بودند و در جایگاهی قرار داشتند و دیگران را بر خودشان مقدم می دانستند. پیامبر عظیم الشان اسلام فرموده اند: «بالاتر از شهادت، نیکی وجود ندارد.» شهید «مهدی زین الدین» چه زیبا گفت: «ای کاش من جان ها داشتم و همه را در راه امام حسین (ع) فدا می کردم.»

این مداح دفاع مقدس ادامه داد: با یاد شهدا به امام حسین (ع) نزدیک می شوم. روضه، عزاداری و اشک بر اباعبدالله الحسین (ع) راهی برای سعادتمندی و عاقبت بخیری است و من امام حسینی بودنم را مدیون شهدا هستم.

شهدا تربیت شده مکتب امام حسین (ع) هستند

سید علی احمدیان صف اول نشسته داخل گود

زورخانه مسجد دوم من است

احمدیان در کنار مداحی برای امام حسین (ع)، ورزش کشتی را هم به طور جدی دنبال می کند و اهل زورخانه است. او گود زورخانه را مثل مسجد مقدس دانست و در این باره گفت: مدح اهل بیت (علیهم السلام) با ورزش زورخانه ای که آمیخته با نکات اخلاقی است ارتباط بسیاری دارد. ارزش های اخلاقی در وجود اهل بیت (علیهم سلام) متجلی شده که در زورخانه هم همین نکات ارزشمند مانند ادب و احترام به بزرگتر را همراه با ورزش می آموزیم.

وی افزود: زورخانه مسجد دوم من است. در همه سال هایی که از خدا عمر گرفته ام توفیق داشته ام تا در مساجد، حسینیه ها، حرم شهدای گمنام و حتی گود زورخانه هم مداحی کرده ام. وقتی بعد از ورزش در گود زورخانه می نشینم و چند خط روضه می خوانم احساس عجیبی دارم که قابل وصف نیست.

شهدا تربیت شده مکتب امام حسین (ع) هستند

عاشق شهدا هستم

این مداح اهل بیت (علیهم السلام) با بیان اینکه عاشق شهداست و هر وقت سر مزار شهدا می رود برای آنها روضه می خواند و حاضران اشک می ریزند به صحبت هایش ادامه داد: مادرم، خواهر شهید است و از جنس خانواده شهدا هستم. شهدا انسان هایی از خودگذشته بودند که دیگران را بر خودشان ارجح می دانستند. برای همین است که عاشق شهدا هستم و به آنها عشق می ورزم. بدون اغراق می گویم اگر شهدا نبودند همین هیئت ها را نداشتیم تا به واسطه آنها به اهل بیت (علیهم السلام) عرض ادب کنیم.

وی اضافه کرد: امروز عکس سردار شهید حاج «قاسم سلیمانی» در بسیاری از زورخانه های کشور به عنوان نماد پهلوانی نصب شده و برای شادی روحش صلوات می فرستند. سردار شهید حاج «قاسم سلیمانی» بیقرار کمک به مظلومان بود و برایش فرقی نمی کرد کسی که به او ظلم شده از چه ملیت و با چه مذهبی است.

انتهای پیام /

Bookmark and Share X Share